Mars Society

 • hlavní
 • 27.10.2021
Druhá schůze První opavské společnosti pro dobývání Marsu

Bližší informace

Datum od27.10.2021 16:00
Datum do27.10.2021 18:00
CelodenníNe
Pro studentyAno
Pro veřejnostAno
Jen pro zvanéNe
Všechny snílky, zejména z řad středoškolské mládeže, kteří rádi přemítají o strastech, úskalích, nástrahách ale i řešeních, možnostech, příležitostech a přínosech cesty a hlavně osídlení planety Mars, zveme srdečně na již druhou schůzi sdružení se zatím pracovním názvem První opavská společnost pro dobývání Marsu (již brzy ovšem Mars Society). Přítomni budou zaměstnanci Matematického a Fyzikálního ústavu v Opavě, kteří v diskusi a debatě s Vámi představí nynější stav "dobývání" Marsu, jak z pohledu moderní fyziky, kosmonautiky a matematiky, tak i očima tvůrců sci-fi (a tedy více sci) literatury. 
Debatovat přijďte ve středu 27. října od 16:00 do budovy Brain Fitness, Beethovenova 2, Opava.

Další události

 • 30.09.

  Noc vědců 2022

  Téma oblíbené celorepublikové akce Noc vědců pro rok 2022 již bylo vybráno - těšit se na večer plný zajímavých akcí můžete VŠEMI SMYSLY již nyní!

 • 05.03.

  Reprezentační ples Slezské univerzity 2022

  Po roční neplánované odmlce se opět těšíme na společné setkání na parketu kulturního domu Na Rybníčku, kdy ples naší alma mater patřil k vyvrcholením plesových sezón v Opavě. Držme si palce a buďte s námi u toho! Program připravujeme a brzy zde zveřejníme…

 • 15.12.

  Den otevřených dveří

  Den otevřených dveří na Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě

 • 15.12.

  Vánoční studentský jarmark

  Vánoční jarmark v režii Studentské unie je akcí, kde se mohou sejít studenti, univerzitní zaměstnanci i široká veřejnost a užít si chvilku klidu v předvánočním shonu. Za dobrým svařákem a lahodným cukrovím zaskočte do atria Fakulty veřejných politik - a třeba tu i seženete milý vánoční dárek.

 • 10.12.

  FELIX ADVENTUS - vánoční koncert Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity v Opavě

  Přijďte se naladit na magickou atmosféru Vánoc vystoupením univerzitního Komorního pěveckého sboru do Výstavní budovy Slezského zemského muzea v Opavě! Začíná v 17 hodin.

 • 08.12.

  Přednáška Oleny Karpel

  Na semináři z matematické analýzy zazní přednáška na téma Tail invariant measures on Bratteli diagrams and their generalizations

 • 06.12.

  Vánoce pejskům

  Tradiční charitativní akce pořádaná Studentskou unií Slezské univerzity kladoucí si za cíl zpříjemnit pobyt pejskům bez páníčků v psích útulcích. Sběrná místa pro dárky opuštěným pejskům budou umístěna v budovách Slezské univerzity a opavských školách. Vřele vítány budou dary v podobě granulí, psích konzerv, pamlsků, darovat také můžete hračky, deky či vodítka a obojky. Všem dárcům s velkým srdcem předem děkujeme!

 • 01.12.

  Přednáška Jany Hantákové

  Na semináři z matematické analýzy zazní přednáška na téma When all closed sets are α-limit sets (joint work with S. Roth and L. Snoha)

 • 29.11.

  Stavte se na Dialog s rektorem!

  Tradiční beseda s hlavou naší školy je zpátky! Pátý díl Dialogu s rektorem se po dlouhé době zapříčiněné koronavirovou pandemií vrací do Jazz café club Evžen na Beethovenově ulici v Opavě. Přijďte si neformálně popovídat s panem rektorem o věcech, které vás zajímají. Akce je určena pro studenty Slezské univerzity v Opavě!

 • 29.11.

  Mikulášovi pomocníci - inspirace z Karviné také v Opavě

  Děti, nejnevinnější bytosti na této planetě, bývají někdy vystaveny těžkému osudu už v raném věku. Naštěstí existují zařízení jako je Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě. Studentská unie Slezské univerzity se během posledních listopadových dnů 29. - 30. 11. 2021 rozhodla podpořit charitativní sbírku na pomoc matek s dětmi, které se ocitly v nouzi.

Všechny události