• 23.11.2022

Volby do Akademického senátu SU za Matematický ústav

Dílčí volební komise Matematického ústavu v Opavě stanovila harmonogram voleb a připravila formulář pro návrh Vašeho kandidáta.
V souladu s harmonogramem byly dne 21. 11. 2022 v 12:00 vyzvednuty návrhy kandidátů do obou komor akademického senátu Slezské univerzity v Opavě, následně byl seznam kandidátů zveřejněn.
  • 08.11.2022

Výstavou, diskusí i koncertem studenti proti válce. Přijďte i vy!

Co mají společného Mykola Bondarenko, student univerzity v Krivém Rohu, Vadim Pavlenko z univerzity v Charkově, Petr Gavriliv z polytechnické univerzity ve Lvově, Vladislav Voitovič z univerzity ve Volyni, Sergej Konovalov z pedagogické univerzity v Ternopilu a další, bože, tolik dalších? To, že svůj bakalářský diplom nikdy nedostanou. Ne proto, že by studium nezvládli, ale protože jsou mrtví. Tito a spousta dalších mladých lidí, kteří teprve stáli na prahu svých životů, zaplatili nejvyšší cenu ve válce, ve které Ukrajina brání svou nezávislost a existenci před ruskou agresí. Slezská univerzita v rámci připomínky Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu 17. 11. připravila program Studenti proti válce, jehož součástí je i výstava Diplomů, které nebudou nikdy vydány.
  • 31.10.2022

Týden Akademie věd ČR je v plném proudu!

Také letos se Slezská univerzita v Opavě zapojila do vědeckého festivalu s názvem Týden Akademie věd ČR. Po loňském „onlinovém“ ročníku se mohou návštěvníci znovu zúčastnit přednášek, výstav, akcí na pracovištích, dokumentárních filmů a v neposlední řadě také workshopů. To vše najdete i na půdě naší alma mater.
  • 24.10.2022

Zastav se za námi na Gaudeamu v Brně!

Slezská univerzita ani v letošním roce nebude chybět na dalším ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Brně. Ve dnech od 1. až 4. listopadu 2022 budou mít návštěvníci brněnského výstaviště možnost se dozvědět informace nejen o nabízených studijních programech.
  • 15.10.2022
  • Staženo dne 01.11.2022

Rektorské volno 18.10. od 12:00 do 16:00

Při příležitosti představování kandidátů pro volbu kandidáta na funkci rektora Slezské univerzity v Opavě vyhlašuje rektor slezské univerzity v Opavě v úterý 18. října 2022 Rektorské volno - v Opavě v čase od 12:00 do 16:00.
  • 10.10.2022
  • Matematický ústav v Opavě

Pokyny pro vyplňování zadání kvalifikačních prací

Studenti po přihlášení se v IS SU k nějakému tématu bakalářské, diplomové či disertační práce jsou povinni vytisknout prostřednictvím IS SU "rozpis se zadáním DP/BP" a odevzdat jej do 4. 11. 2022 na sekretariát MÚ. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci je možné zaslat zadání ve formátu .pdf e-mailem na adresu jirina.bohmova@math.slu.cz.
  • 04.10.2022

Habilitace tří nových docentů na Matematickém ústavu v Opavě

Na zasedání vědecké rady Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě se dne 15. 9. 2022 uskutečnila tři habilitační řízení v oboru Matematika – Matematická analýza. Novými docenty se po úspěšné habilitaci a jmenováním rektorem Slezské univerzity stali „domácí“ RNDr. Jana Hantáková, Ph.D., z Matematického ústavu v Opavě, RNDr. Matúš Dirbák, PhD., ze slovenské Univerzity Mateje Bela v Bánské Bystrici a Sergei Trofimchuk, Dr.Sci. z Universidad de Talca v Chile.
  • 04.10.2022

Studentům v Opavě nově nabízí pomoc i Fyzikální pohotovost

Po Matematické pohotovosti bude studentům v Opavě nově od října sloužit i první pomoc z oblasti fyziky. Jedná se o aktivitu Slezské univerzity v Opavě, jejíž pokročilí studenti zajišťují pohotovostní doučování pro studenty středních škol i žáky základních škol, kteří se dostanou do dočasných problémů s chápáním učiva. Univerzita se tak snaží službou zdarma pomoci především studentům, u nichž by krátkodobý výpadek v pochopení probírané látky v škole mohl přerůst ve vážnější studijní komplikace. Matematická pohotovost v Opavě úspěšně slouží již třetím rokem, kdy si veřejnost pro velký zájem vyžádala rozšíření „ordinační doby“ na dvakrát týdně, a dokonce také o prázdninách. Nyní se k ní tedy přidává Fyzikální pohotovost, která bude zpočátku dostupná během školního roku každou středu, a to od 13 do 17 hodin.
  • 23.09.2022

Pro Noc vědců nabídneme v Opavě i Karviné nové formáty zábavy. Již za týden!

Večer posledního zářijového pátku, letos tedy 30. 9. 2022, je již tradičně vyhrazen bližšímu seznámení laické veřejnosti se světem vědy a vědců. Cílem této akce, která vznikla v roce 2005 z podnětu Evropské komise a do níž se již vloni v ČR zapojilo přes dvacet univerzit a čtyřicet dalších vědeckých institucí, je nejen bořit mýty o nedostupné, nepochopitelné a tajuplné vědě, ale také o lidech, kteří se vědou zabývají. Noc vědců také každoročně přináší několik novinek v podobě nově zapojených subjektů či netradičních formátů setkání s vědou. Překvapení pro fanoušky vědy si letos připravila i Slezská univerzita, která letos obohatí zajímavá dostaveníčka s vědci a vědou o nové zajímavé formáty i nové místo dění.
  • 22.09.2022

Slezská univerzita si bude volit kandidáta na nového rektora

Posledním únorovým dnem příštího roku skončí druhé funkční období stávajícího rektora Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavla Tuleji, Ph.D. Protože i ten nejúspěšnější rektor potřetí za sebou již dle zákona vykonávat funkci rektora nemůže, je nutné již nyní zahájit proces výběru nového rektora či rektorky. Univerzitní Akademický senát proto vypsal volbu na kandidáta/ky, kdy členové akademické obce mohou podávat své návrhy. Veřejné představení kandidátů a kandidátek, jež přijmou nominaci a o funkci rektora/ky se budou ucházet, se uskuteční v říjnu.