V souvislosti s přechodem na nové elektronické identity uživatelů univerzitní počítačové sítě si budou muset také uživatelé poštovních programů změnit nastavení svého přihlašovacího jména a hesla do univerzitní e-mailové schránky.

Pro ukázku nastavení jsme použili u nás nejrozšířenějšího e-mailového klienta Thunderbird. Anologický postup platí i pro ostatní poštovní programy (např. Outlook, WindowsMail, Evolution, KMail, eM Client, Foxmail, Lotus Notes, The Bat!).

Kromě uživatelského jméno a hesla nebude nutné v nastavení poštovního klienta cokoliv dalšího měnit!

  1. V poštovním programu klikněte pravým tlačítkem myši na název svého univerzitního e-mailového účtu a z kontextového menu vyberte položku Nastavení.
Nový obrázek
  1. Pod svým univerzitním poštovním účtem vyberte volbu Nastavení serveru a tam změňte své přihlašovací jméno na to, které vám bylo přiděleno v portálu CRO.
Nový obrázek
  1. Následně si zobrazte menu Úpravy a položku Předvolby.
Nový obrázek
  1. V zobrazeném okně přejděte na záložku Bezpečnost, přepněte se na kartu Uložená hesla a tam stiskněte tlačítko Zobrazit hesla.
Nový obrázek
  1. V dalším okně vyfiltrujte všechna uložená hesla pro doménu slu.cz. Nejspíš se zobrazí uložená hesla pro příchozí i odchozí server. Nalezené položky jednu po druhé myší označíme a stiskneme tlačítko Odebrat.
Nový obrázek
  1. Nakonec celý program ukončíme a spustíme jej znova. Při dalším přihlášení do poštovního programu a do své univerzitní e-mailové schránky budete vyzváni k tomu, abyste zadali přihlašovací heslo. To si můžete případně znova uložit do aplikace pomocí Správce hesel.
Nový obrázek
  1. Stejně tak při prvním odeslání emailu přes školní SMTP server budete vyzvání k zadání hesla a jeho případnému uložení.
Nový obrázek