• 15.07.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Ohlédnutí za zahraniční spoluprací v uplynulém akademickém roce

Rozvoj zahraniční spolupráce a mezinárodních vztahů Fakulty veřejných politik v akademickém roce 2021/2022 můžeme nadějně označit za pozitivní a uspokojující, a vzhledem ke kvalitativním fakultním ukazatelům také za přínosný a důležitý.
  • 08.07.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Nová inter-institucionální smlouva s litevskou univerzitou

Kaunas University of Applied Sciences se stala novým partnerem FVP v rámci programu Erasmus+
  • 27.06.2022

Pracovníci FVP absolvovali odbornou stáž v Německu

V rámci dlouhodobé spolupráce naší univerzity s univerzitou Hochschule Harz proběhla za účelem rozvoje této spolupráce na další roky návštěva pracovníků FVP.
  • 24.06.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Ústav speciální pedagogiky rozvíjí spolupráci s Czestochowou

I přestože se blíží konec akademického roku, Ústav speciální pedagogiky Fakulty veřejných politik v Opavě nezahálí a navazuje novou spolupráci s Ústavem speciální pedagogiky v Czestochowe, kde mohou nově studenti i akademici rozvíjet své akademické i vědecko-výzkumné ambice.
  • 13.05.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zpráva o výzkumné stáži hostujícího odborníka ze zahraničí na naší fakultě

V období od 1.2. – 30.4.2022 působila na FVP v rámci výzkumné stáže hostujícího odborníka na pozici Senior Researcher paní dr hab. Elżbieta Napora, prof. UJD. Stáž byla realizována v rámci projektu „Podpora mezinárodních mobilit na Slezské univerzitě v Opavě II“, registrační číslo CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_053/0017871.
  • 09.05.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Mezinárodní workshop v rámci projektu "Studenti - Studentům 2022"

Ve dnech 27.–29.4.2022 hostil Ústav pedagogických a psychologických věd FVP mezinárodní workshop realizovaný v rámci výzkumno-didaktického projektu „Studenti – Studentům 2022“, jehož nositelem je Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.
  • 04.05.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Školení a mezinárodní meeting projektu Snoezelen na Univerzitě v Lleidě ve Španělsku

V rámci realizace projektu Erasmus+ „Support of the Snoezelen concept and its integration into university education“ se ve dnech 16.-19.5. uskutečnilo školení a projektový meeting na Univerzitě v Lleidě (UdL) ve Španělsku.
  • Jana Bortlíková
  • 24.03.2022
  • Staženo dne 30.04.2022

Letní kolegia programu AKTION ČR – Rakousko:

Nabídka letních jazykových kurzů němčiny
  • Jana Bortlíková
  • 24.03.2022
  • Staženo dne 12.04.2022

Stipendia DAAD pro krátkodobé pobyty v Německu

Pozvánka na online seminář
  • 22.03.2022

Zástupci fakulty prezentovali FVP na Univerzitě sv. Cyrila a Metoda v Trnavě

V rámci své čtyřdenní návštěvy na Fakultě sociálnych vied, Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnavě realizovali Mgr. Kateřina Janků, Ph.D. a Mgr. Lukáš Vomlela, Ph.D. dne 30. 3. 2022 také informačně-motivační workshop pro trnavské studenty.