• 12.09.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Semináře pomáhají seniorům seznámit se s problematikou násilí

Násilí a domácí násilí na seniorech - to byla hlavní témata dvou seminářů, které uspořádal Ústav pedagogických a psychologických věd v rámci cyklu Cítím se bezpečně pro zájemce z věkové kategorie 60+.
  • 04.09.2024

Přijďte v pátek 27. září od 17 hodin na Noc vědců! Ta letošní bude plná proměn

Celostátní akce Noc vědců se každoročně snaží dokázat, že věda není nudná, ale naopak studnice zajímavých poznatků a objevů. Nechává proto veřejnost po celé České republice nahlédnout do míst, kde vědci pracují. Otevřeny bývají výzkumné ústavy, hvězdárny, planetária, muzea, science centra či školy, mezi které patří i Slezská univerzita.
  • 02.09.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studenti dentální hygieny pečují o ústní zdraví veřejnosti

Ústav nelékařských zdravotnických studií (ÚNZS) Slezské univerzity v Opavě pokračuje v úspěšné realizaci preventivního programu "Den pro své zdraví". Ten běží od roku 2023 a nyní je tedy ve svém druhém ročníku. Kampaň probíhá ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ostravě a Ústavem epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Všechny tyto instituce společně přinášejí komplexní zdravotní služby přímo k obyvatelům Moravskoslezského kraje.
  • 21.08.2024
  • Staženo dne 15.09.2024

Najdi si nové přátele na Seznamováku Slezské univerzity

Chceš poznat své nové spolužáky, studenty ze všech fakult Slezské Univerzity? Přihlas se a vyjeď na Seznamovák!
  • 21.08.2024
  • Staženo dne 12.09.2024

Nabídka seminářů pro seniory "Cítím se bezpečně"

Ústav pedagogických a psychologických věd přichystal pro zájemce nad 60 let semináře, které mají zvýšit podvědomí o násilím páchaném na starších lidech. První seminář „Násilí na seniorech – pomoc obětem“ proběhne 5. září od 9 hodin v místnosti C207. Druhý s názvem "Domácí násilí na seniorech“ se koná 12. září ve stejný čas v místnosti C208.
  • Adéla Pluhaříková
  • 07.08.2024
  • Staženo dne 22.08.2024

Letní škola přivítá studenty zdravotnických programů

Se stále větším zájmem se setkává Letní škola, kterou již čtvrtým rokem pořádá Ústav nelékařských zdravotnických studií (ÚNZS) naší fakulty. Zatímco v roce 2021 se jí zúčastnila jen hrstka studentů, v loni jich byla téměř stovka a letos se jich přihlásilo více než 140.
  • 02.08.2024
  • Staženo dne 25.08.2024

Poběžte s námi a Zoo Ostrava a přispějte k záchraně želv!

Letos již popáté vyrazíme do Zoo Ostrava, abychom se zúčastnili charitativního běhu na podporu ohrožených živočichů. Tentokrát se poběží pro želvy ostruhaté, třetí největší druh suchozemských želv na světě, jejichž poslední divoká populace přežívá v Senegalu. Připojte se k nám v pátek 23. srpna 2024 v 18:00 v areálu Zoo Ostrava a přiložte nohu k dílu!
  • Adéla Pluhaříková
  • 25.07.2024
  • Staženo dne 28.07.2024

V sobotu proběhne odstávka internetových stránek a služeb SU

V sobotu 27. 7. 2024 bude z důvodu plánované výměny transformátoru vypnuta síť a servery Slezské univerzity. Všechny služby budou nedostupné od brzkého rána do dokončení výměny. Děkujeme za pochopení.
  • 01.07.2024
  • Staženo dne 02.09.2024

Přejeme všem nádherné a pohodové prázdniny!

Prožijte nádherné léto plné slunce, odpočinku i zábavy. Těšíme se na vás v příštím akademickém roce!
  • 28.06.2024
  • Staženo dne 02.09.2024

Ohlédnutí za mezinárodní spoluprací v akademickém roce 2023/2024

Končící akademický rok bychom již tradičně rádi využili k příležitosti shrnout a prezentovat naše aktivity, dosažené výsledky a úspěchy v oblasti mezinárodní spolupráce FVP. I tentokrát bylo uplynulé období naplněné celou řadou pestrých aktivit, mezi které patřily nejen zahraniční mobility, navazování nových partnerství, různé akce pro studenty, domácí i zahraniční, ale i podpora a rozvoj také zcela nových oblastí spolupráce a objevování dalších možností.