• 07.05.2019
  • Staženo dne 07.06.2019

Vybrané turistické cíle a služby v Jeseníkách

Studenti 2. ročníku bakalářského studia se zúčastnili 27. března 2019 odborné exkurze v Jeseníkách. v doprovodu vyučujících Ing. Michala Blaška, Ph.D. a Mgr. Alexandra Burdy. Navštívili Horské lázně Karlova Studánka, Hotel Ovčárna na Pradědu, Horský hotel Brans v Malé Morávce, hrad Sovinec a na zpáteční cestě si prohlédli přehradní hráz přehrady Slezská Harta.
  • 07.05.2019
  • Staženo dne 07.06.2019

Projekty česko-polského příhraničí a jejich udržitelnost

V rámci předmětu Trvale udržitelný rozvoj v oblasti kulturního turismu se studenti 2. ročníku magisterského studia účastnili mezinárodní česko-polské konference s názvem „Slavnostní zvyky a tradice“
  • 23.04.2019
  • Staženo dne 25.04.2019

Přednáška odbornice na cestovní právo v ČR - JUDr. Kláry Dvořákové

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 v 9:45 se uskuteční přednáška přední odbornice na cestovní právo v České republice JUDr. Kláry Dvořákové, na téma: „Právo a cestovní ruch“, místo: Hradecká 17, učebna H3.
  • 29.03.2019
  • Staženo dne 12.04.2019

Konference AKTUÁLNÍ TRENDY LÁZEŇSTVÍ, HOTELNICTVÍ A TURISMU

Dne 11. dubna 2019 se uskuteční již 8. ročník mezinárodní vědecké konference AKTUÁLNÍ TRENDY LÁZEŇSTVÍ, HOTELNICTVÍ A TURISMU. Organizátorem konference je Ústav lázeňství, gastronomie a turismu v Opavě. Srdečně Vás zveme na konferenci, přihlášku najdete na http://konferencehot.slu.cz
  • 21.03.2019
  • Staženo dne 28.03.2019

Výběrové řízení v rámci programu ERASMUS+

Ústav lázeňství, gastronomie a turismu pořádá výběrové řízení na studijní a pracovní pobyty v rámci programu Erasmus+ na akademický rok 2019/2020. Místo konání: kancelář č. 116, Hradecká 17 Opava Datum konání: 27. března 2019, 14:30 hod
  • 18.03.2019
  • Staženo dne 18.05.2019

Exkurze studentů v rakouských termálních lázních Laa an der Thaya

Díky projektu MSK “Podpora rozvoje profesního vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě s přesahem do vzdělávání duálního” se dne 14. 3. uskutečnila odborná exkurze studentů 1. ročníku oboru Lázeňství a turismus v rakouských termálních lázních Laa an der Thaya. Studenty na úvod osobně přivítal ředitel termálních lázní a SILENT SPA pan Mag. Perteneder a poté je vedoucí marketingového oddělení paní Pavla Damm provedla ubytovací a stravovací částí lázeňského komplexu. Dále měli studenti možnost si prohlédnout konferenční prostory a následně se osobně seznámit s lázeňskou a wellness částí lázeňského komplexu
  • 15.03.2019
  • Staženo dne 15.04.2019

Odborná exkurze studentů

Dne 13.3. se konala odborná exkurze studentů předmětu "Dotace a dotační politika pro obnovu kulturního dědictví". Studenti pod vedením Michala Blaška týmově připravili obsahovou náplň žádosti o dotaci z dotačního programu MSK k projektu zaměřenému na zviditelnění kulturního dědictví (naučná stezka, řemesla, zvyky apod.). Nositelem projektu je Nedělní škola řemesel ve Stránském u Rýmařova. Příprava obsahové náplně projektu proto proběhla přímo v areálu školy řemesel ve spolupráci s paní Vladimírou Křenkovou.
  • 15.03.2019
  • Staženo dne 23.03.2019

Odborná exkurze významných turistických cílů turistické oblasti Jeseníky

Dne 27.3. se uskuteční odborná exkurze pro studenty II. ročníku ULGAT pod vedením vyučujících Michal Blaška a Pavlíny Sonnkové. Odborná exkurze je spojena s prohlídkou významných turistických cílů turistické oblasti Jeseníky (Horské lázně Karlova Studánka, Praděd - Ovčárna, Malá Morávka, hrad Sovinec, Slezská Harta).
  • 26.02.2019
  • Staženo dne 26.05.2019

Lucemburské opráski v Muzeu Hlučínska

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě navázala na spolupráci s Muzeem Hlučínska a připravila u příležitosti vernisáže výstavy Lucemburské opráski konané dne 19. 2. 2019 ochutnávku v dobovém stylu.
  • 25.02.2019
  • Staženo dne 23.03.2019

Žádost o spolupráci při zpracování diplomové práce

Martin Knytl, student oboru Sociální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, prosí o spolupráci při zpracování své diplomové práce.