• Lukáš Wicha
  • 02.08.2024

Poběžte s námi a Zoo Ostrava a přispějte k záchraně želv!

Letos již popáté vyrazíme do Zoo Ostrava, abychom se zúčastnili charitativního běhu na podporu ohrožených živočichů. Tentokrát se poběží pro želvy ostruhaté, třetí největší druh suchozemských želv na světě, jejichž poslední divoká populace přežívá v Senegalu. Připojte se k nám v pátek 23. srpna 2024 v 18:00 v areálu Zoo Ostrava a přiložte nohu k dílu!
  • 01.08.2024

FPF spustila třetí kolo přijímacího řízení

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě vyhlásila třetí kolo přijímacího řízení! Nenechávejte podání přihlášky na příští rok, ale staňte se naším studentem už v následujícím akademickém roce. Svou přihlášku ke studiu si můžete podat až do 16. srpna 2024.
  • 30.07.2024

Program SUper Stage na letošních Colours opět zaujal!

Festival Colours of Ostrava nenabízí jen hudební zážitky, ale i širokou paletu inspirativních přednášek a besed. SUper Stage Slezské univerzity na scéně přivítala více než 30 významných osobností univerzity a jejich hosty. Ve dnech od 17. do 20. července 2024 se představili také akademičtí pracovníci a studenti Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.
  • 18.07.2024

Student doktorského studia na ITF Mariusz Forecki vystavuje v Praze

Polský doktorand na ITF Mariusz Forecki vystavuje svůj fotografický projekt Prach v galerii 400ASA v Praze. Výstava jeho černobílých dokumentárních fotografií potrvá do 14. 9. 2024.
  • 17.07.2024

Černobílý svět Vladimíra Birguse na jubilejní LFŠ v Uherském Hradišti

Vedoucí Institutu tvůrčí fotografie, historik, pedagog a fotograf Vladimír Birgus představí své fotografie ze 70. a 80. let 20. století v hlavní budově Slováckého muzea v Uherském Hradišti.
  • 16.07.2024

Nový studijní program Kamera, střihová skladba a digitální postprodukce

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě vám představuje nový profesní program! Vydejte se na cestu za studiem kamery, střihové skladby a digitální postprodukce a otevřete si nové perspektivy do světa mediální tvorby!
  • 24.06.2024

Vyhraj vstupenky na Colours of Ostrava!

Poslechni si novou epizodu podcastu Pavillon a vyhraj vstupenky na Colours of Ostrava! Slezská univerzita i letos představí svou SUper stage, která ve dnech 17. až 20. července 2024 nabídne přednášky, workshopy či debaty se zajímavými hosty. O programu, přípravách a zákulisních perličkách se v nové epizodě rozpovídala jedna z organizátorek Lenka Kendeová.
  • 18.06.2024

Zasedání Akademické obce FPF v Opavě 2024

V posluchárně fakultní budovy na Hradecké ulici v Opavě se v pondělí 17. července 2024 konalo, jako již tradičně, zasedání Akademické obce Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. Akademičtí pracovníci, studenti i hosté z řad neakademických pracovníků byli seznámeni s činností fakulty za období od června 2023 do června 2024.
  • Ondřej Honka
  • 18.06.2024

Slavnostní otevření kostela sv. Kříže v Javorníku – vsi

Dne 13. 6. proběhla vernisáž a slavnostní otevření kostela sv. Kříže v Javorníku – vsi. Jeho znovuotvoření předcházely rozsáhlé opravy již od roku 2005. Nejprve byla řešena venkovní fasáda a odvodnění základů. Následně proběhl restaurátorský průzkum a výměna podlah. A právě v tuto chvíli byli povoláni na místo dnešní pracovníci Ústavu archeologie – Mgr. Peter Kováčik, Ph.D. s Mgr. Hanou Lafkovou, kteří v té době vedli a dohlíželi na archeologický výzkum jako zaměstnanci společnosti Archaia Olomouc, z.ú.
  • 12.06.2024

Pavillon: Poklad ze školního hřiště

Už jste v ruce drželi opravdový poklad? Proděkanka Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, historička a kurátorka numizmatického pracoviště Slezského zemského muzea v Opavě Ilona Matejko-Peterka to štěstí měla. V nové epizodě podcastu Pavillon nám odhalila fascinující příběh nálezu středověkých mincí, objevených na podzim loňského roku v Opavě.