Kurz pro pedagogické pracovníky pro práci s dětmi a žáky z prostředí sociální exkluze a dětmi a žáky z odlišného kulturního zázemí (12. - 14. 6. 2017, Opava)

• Jan Malatinský
  • 15.09.2017

Hlavním cílem kurzu je prohloubit profesní kompetence v oblastech: Učitel a jeho profesní já, Učitel a jeho žáci se zaměřením na problematiku sociální exkluze ve vztahu ke školní edukaci žáků v širších i v užších kontextech.

• termín konání kurzu: 12. - 14. 6. 2017
  • místo konání kurzu: budova Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě, Bezručovo nám. 14, Opava, učebna C307
  • harmonogram kurzu:
    • 12. 6. 2017 12.00 – 18.30 hod. (30 min. přestávka)
    • 13. 6. 2017 13.00 – 18.00 hod. (30 min. přestávka)
    • 14. 6. 2017 13.00 – 18.00 hod. (30 min. přestávka)
  • obsahová náplň kurzu:
    • Rodinná edukace v sociálně exkludovaném prostředí – socializační procesy, formativní aspekty edukace
    • Školní edukace žáka z prostředí sociální exkluze – socializační procesy, formativní aspekty edukace
    • Školní neúspěch, vnitřní a vnější mechanizmy determinace
    • Rizikové chování žáků – determinanty a procesy
    • Kompetence (speciálního) pedagoga v edukaci žáků z prostředí sociální exkluze.
    • Vzdělávací strategie v edukaci žáků z prostředí sociální exkluze
    • Poradenství v oblasti edukace žáků z prostředí sociální exkluze
    • garant kurzu: doc. PhDr. et PhDr. Martin Kaleja, Ph.D.
    • přednášející: Mgr. Kateřina Janků, Ph.D.

Účastníci po absolvování celého kurzu obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

Kurz je financován z projektových prostředků OP VVV a je pedagogické veřejnosti nabízen zdarma. Účast v kurzu není podmíněna aktuální participací v projektu, nabídka je platná pro všechny pedagogické pracovníky.

Registraci je nutné provést do 31. 5. 2017 elektronicky na adresu eva.sladka@fvp.slu.cz.