Fakulta otevře své brány veřejnosti první březnovou sobotu

• Lukáš Stavěl
  • 25.02.2022
Již 5. 3. 2022 přivítá Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě zájemce o studium. Ti se od 10.00 ve foyer sídla fakulty na Masarykově třídě 37 budou moci seznámit se všemi Ústavy a Institutem a jejich studijními programy nabízenými pro příští akademický rok. Po lednové online variantě proběhne březnový Den otevřených dveří hybridně, tedy především fyzicky v prostorách fakulty s online „bonusy“.

Po dvou letech budou moci zájemci o studium navštívit prostory fakulty osobně, prohlédnout si učebny a získat informace o studiu přímo od pedagogů i studentů. Den otevřených dveří bude probíhat v sobotu 5. 3. 2022 od 10.00 do 14.00 hodin. V budově v Masarykově třídě 37 bude soustředěno informační centrum s ambasadory všech oborových Ústavů a Institutu, kteří budou připraveni podávat konkrétní informace ke studijním programům a studentským aktivitám. Uchazeči se tak budou moci dozvědět více o studiu historie, audiovizuální tvorby, cizích jazyků, tvůrčí fotografie, informatiky, českého jazyka, knihovnictví, kulturní dramaturgie a možných kombinacích jednotlivých oborů.

Chybět nebudou ani zástupci z Oddělení pro vědu a zahraniční styky, kteří návštěvníkům představí možnosti studia na partnerských univerzitách a zahraničních stáží. Zodpovědět případné dotazy ohledně stipendií, kreditního systému nebo možností ubytování a stravování bude připraveno Studijní oddělení. Pro účastníky budou během dne připraveny mimo jiné tematické přednášky. Návštěvníci se mohou těšit na přednášku o odívání ve středověku, o terénních praxích studentů Ústavu cizích jazyků v Římě, Berlíně či Vídni nebo o tom, jak v oblasti umělé inteligence pomáhá příroda a proč se jí informatici inspirují. Dále se uskuteční například exkurze do laboratoří robotiky, komentovaná prohlídka budovy v Masarykově třídě 37 s historickým výkladem a tradiční konzultace pro zájemce o studium programu Tvůrčí fotografie. Tyto konzultace pořádá Institut tvůrčí fotografie od 9.00 hod. v budově na adrese Bezručovo náměstí 14.

Dále proběhnou například konzultace, projekce a prohlídky ateliérů a laboratoří Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby ke studiu uměleckého oboru Audiovizuání tvorba, a to od 10.00 do 14.00 hodin v budově na Hauerově ulici 728/4. Na stejném místě proběhnou rovněž konzultace pro zájemce o bakalářský studijní program Multimediální techniky.

První letošní Den otevřených dveří se v lednu uskutečnil prostřednictvím živého vysílání na fakultním YouTube a Facebooku. Vedle jednotlivých Ústavů a Institutu byla během něj představena rovněž virtuální, interaktivní prohlídka fakulty, nyní dostupná na vr.fpf.slu.cz.

Podrobný program naleznete v kalendáři událostí.

Více informací je také k dispozici v události na FB.

Den otevřených dveří v roce 2020

Prozatím se můžete podívat na představení jednotlivých fakultních ústavů či záznam z lednového online Dne otevřených dveří na fakultním YouTube.