• 28.08.2023

Pro ohrožené korály jsme vyběhali 8.170 Kč!

Naše univerzita je již čtvrtým rokem hrdým partnerem charitativního Běhu se Zoo Ostrava, která se každoročně v poslední prázdninový pátek touto formou snaží pomáhat ohroženým živočichům. Jedná se o akci, kdy účastníci běhu platí startovné, čímž se nominují na běh (nikoliv závod!) v krásném prostředí ostravské zoo a jejího botanického parku. Právě startovné pak tvoří výtěžek akce, který bude letos předán neziskové organizaci, která chrání pobřežní korálové útesy na Filipínách.
  • David Slosarczyk
  • 14.08.2023

Hold profesoru Martinu Černohorskému

Tomu, kdo se dožije sta let, nikdo nikdy neupírá vážnost a úctu. A když se dožívá sta let vysoká autorita vysokoškolského profesora, pak není pochyb, že je to opravdu velká sláva. Tyto vzácné okamžiky brzy prožijeme s prof. RNDr. Martinem Černohorským, CSc., prvním v řadě rektorů Slezské univerzity v Opavě.
  • 02.08.2023

SUper Stage naší univerzity na letošních Colours opět zaujala

Letos se SUper Stage Slezské univerzity, oficiální scéna mezinárodního diskusního fóra Meltingpot na Colours of Ostrava, opravdu vydařila! Publiku se představilo celkem 32 zajímavých osobností z řad pedagogů, studentů i absolventů naší univerzity spolu s několika vzácnými hosty ve dvacítce vystoupeních, která vzbudila zájem, uznání i živé diskuse.
  • 23.06.2023

CEPIS: Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií má svůj web

O našem projektu CEPIS jste již určitě slyšeli. Zatím existuje v podobě projektové žádosti, podané v rámci výzvy operačního programu Spravedlivá transformace, jež má napomoci v rozvoji regionům postiženým ukončením těžby uhlí. Cepis má od nynějška i své vlastní webové stránky, prostřednictvím kterých se každý zájemce může o projektu dozvědět více informací, včetně zhlédnutí bohaté fotogalerie vizualizací plánovaných exteriérů i interiérů.
  • 19.06.2023

Pojďte s námi na Colours; v soutěžích nabízíme vstupenky zdarma!

Již druhým rokem naše univerzita nabízí v rámci multioborového mezinárodního fóra Meltingpot, nedílné součásti jednoho z největších a nejbarevnějších festivalů v ČR, svou vlastní SUper Stage. Jejím prostřednictvím se veřejnosti představí současní vědci, pedagogové, studenti i absolventi Slezské univerzity a jejich hosté. Přijďte se za námi podívat! Nemáte vstupenku? Nevadí, zkuste ji s námi vyhrát!
  • 13.06.2023

Léto: čas festivalů, čas zábavy. Pojďte s námi na Colours i letos!

Že je léto pro školství příslovečnou okurkovou sezónou? Možná někde jinde, pro nás to rozhodně neplatí. V červenci bude blízká Ostrava pulzovat nejbarevnějším festivalem v republice a my budeme opět u toho! Na všechny čtyři festivalové dny chystáme v rámci multioborového mezinárodního fóra Meltingpot pestrý program na vlastní SUper Stage Slezské univerzity, kde se představí naši vědci, pedagogové, studenti a absolventi společně s jejich hosty. Přijďte i vy!
  • 01.06.2023

Představujeme novou předsedkyni akademického senátu

Nejvyšším orgánem každé vysoké školy, jemuž náleží řada výkonných a rozhodovacích pravomocí, je akademický senát. V čele Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě stojí od 7. března 2023 předsedkyně Ing. Lucie Kamrádová, Ph.D. I jí jsme – stejně jako novému rektorovi a týmu jeho prorektorů – položili několik otázek.
  • 31.05.2023

Podporujeme zdravější životní styl i zdravou dopravu ve městě

Slezská univerzita posiluje své odhodlání vydat se cestou udržitelného rozvoje a zlepšování životního prostředí. Po počátečních investicích do prvních vlaštovek v podobě elektromobilů v našem autoparku a pořízení stanic s filtrovanou kvalitní pitnou vodou do univerzitních budov pokračujeme dále! Nově jsme se ve spolupráci se společností nextbike dohodli umožnit našim studentům a zaměstnancům v Opavě využívat ještě výhodněji sdílená kola. Tímto krokem chceme dále akcentovat důraz na zdravý životní styl a zároveň snížit negativní dopady motorové dopravy na životní prostředí ve městě, kde je tato zdravější alternativa pohybu podporována.
  • 29.05.2023

Ohlédnutí za slavnostní inaugurací nového rektora, děkanky a děkana

Dne 16. května se v kostele sv. Václava v Opavě uskutečnila slavnostní inaugurace nového rektora Slezské univerzity, doc. Mgr. Tomáše Gongola, Ph.D., společně s děkankou Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, prof. PhDr. Irenou Korbelářovou, Dr., a děkanem Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, doc. RNDr. Ing. Romanem Šperkou, Ph.D. Tento významný slavnostní akt se konal za účasti rektorů vysokých škol, zástupců moravskoslezského kraje, statutárních měst Opavy a Karviné a dalších významných hostů vědeckého, kulturního a společenského života.
  • 15.05.2023

Nevnímám rozdíl v moderním přístupu k lidem v bance a na univerzitě

Ing. Roman Hlawiczka, Ph.D., působí na Katedře financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, kam před přibližně dvěma roky nastoupil po dlouholetém působení v soukromé sféře. Stalo se to v době, kdy Slezská univerzita zaváděla standard HR Award. Povídali jsme si tedy o aspektech života na fakultě a o tom, jestli a jak se jej nově nastavené standardy dotýkaly a dotýkají.