• 13.09.2023

Časové rozdělení promočních skupin

Promoce absolventů se konají v pátek 13. října 2023
  • 13.09.2023

Projekt CEPIS zdolal další důležitý milník

Strategický projekt Slezské univerzity s názvem CEPIS (Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií) dnes dostal zelenou od zástupců Regionální stálé konference Moravskoslezského kraje (RSK MSK) a postoupil do finální fáze schvalovacího procesu strategických projektů Moravskoslezského kraje zařazených do Operačního programu Spravedlivá transformace.
  • 05.09.2023
  • Sportovní portál SU
  • Staženo dne 31.10.2023

České akademické hry Olomouc 2023

Ve dnech 3. - 8. 9. probíhají České akdemické hry v Olomouci. Slezskou univerzitu reprezentují: Kristýna Štefcová - stolní tenis, Jana Fialová - lukostřelba, Jaromír Hendrych - kuželky a Michal Blinka - stolní tenis. No a máme 3 medaile o které se ve velmi kvalitní konkurenci postarali stolní tenisté Kristýna a Michal. Blahopřejeme
  • 05.09.2023

První rektor naší univerzity oslavil 100 let. Jeho jméno nově nese aula

Byla to velká sláva a úžasné setkání. První rektor naší univerzity profesor Martin Černohorský dne 31. srpna oslavil sté narozeniny a v pondělí 4. září přijel zúčastnit se slavnostního aktu, jímž naše nejkrásnější aula nadále ponese jeho jméno. Podobné cti se v historii Slezské univerzity někomu dostalo vůbec poprvé.
  • 04.09.2023
  • Staženo dne 05.10.2023

Univerzita třetího věku otevírá nové kurzy

Chcete se ve zralém věku vzdělávat na univerzitní úrovni, poznat nové přátele a smysluplně využít svůj čas? Pak neváhejte a přihlaste se na Univerzitu třetího věku Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné!
  • 28.08.2023

Pro ohrožené korály jsme vyběhali 8.170 Kč!

Naše univerzita je již čtvrtým rokem hrdým partnerem charitativního Běhu se Zoo Ostrava, která se každoročně v poslední prázdninový pátek touto formou snaží pomáhat ohroženým živočichům. Jedná se o akci, kdy účastníci běhu platí startovné, čímž se nominují na běh (nikoliv závod!) v krásném prostředí ostravské zoo a jejího botanického parku. Právě startovné pak tvoří výtěžek akce, který bude letos předán neziskové organizaci, která chrání pobřežní korálové útesy na Filipínách.
  • Veronika Novotná
  • 26.08.2023

Delegace aliance STARS EU navštívila naši univerzitu

V rámci aliance STARS EU měla Slezská univerzita v Opavě tu čest přivítat hosty z Hanze univerzity Aplikovaných Věd sídlící v Groningenu, v Nizozemsku. První den se delegace setkala s rektorem doc. Tomášem Gongolem, prorektorkou pro studijní a sociální záležitosti doc. Michaelou Weiss, prorektorem pro vědu a zahraniční styky prof. Danielem Stavárkem a zástupci jednotlivých součástí Slezské univerzity.
  • 22.08.2023
  • Staženo dne 15.09.2023

Registrace na Slavnostní promoce absolventů

Slavnostní promoce absolventů se koná v pátek 13. října 2023.
  • 11.08.2023
  • Staženo dne 31.08.2023

Projekt v Karviné sjednotil evropskou mládež ve snaze snížit uhlíkovou stopu

Mladí lidé z celé Evropy se zapojili do projektu Climate Exchange, Reducing our carboon footprint spolku Karvina Sustainably, který probíhal od 31. července do 8 srpna 2023 na vysokoškolských kolejích Slezské univerzity. Do tohoto projektu se zapojili účastníci celkem ze šesti zemí: Bulharska, České republiky, Řecka, Itálie, Portugalska a Turecka. Hlavním cílem bylo zvýšit ekologické povědomí a jejich znalosti.
  • 09.08.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Právě vyšlo nové číslo fakultního časopisu

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a studenti, drazí příznivci OPF. Dostává se vám do rukou magazín OPF, který již tradičně přináší sumář nejdůležitějšího dění v posledním půl roce na naší fakultě. A že byl tento půlrok na významné události skutečně bohatý dokládá 40 stran nabitých novinkami.