Setkání akademických sportovců Ostravska

• Jiří Helešic
  • 28.04.2023
MEZINÁRODNÍHO DNE UNIVERZITNÍHO SPORTU A AKADEMICKÝ DEN SPORTOVCŮ OSTRAVSKA Kdy: 12.5.2023 8:00 – 13:00 Kde: Nová budova campusu Ostravské univerzity – Moravská Ostrava 3398 https://citycampus.osu.cz/ Co: V pátek 12. května 2023 se bude v campusu Ostravské univerzity konat oslava Mezinárodního dne univerzitního sportu. Jako součást programu je plánována od 8:00 do 9:00 prezentace projektu UNIS na podporu duální kariéry vrcholových sportovců studujících na VŠ, představení studijních programů Ostravské univerzity, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Slezské univerzity v Opavě studentům 3. ročníků sportovních gymnázií. Všichni zúčastnění se pak od 9:00 budou moci zúčastnit doprovodného programu a absolvovat workshopy s vrcholovými sportovci z projektu UNIS a zkušenými trenéry (badminton, beachvolejbal, fitness, lezení na umělé stěně, sportovní gymnastika), změřit si složení těla, vertikální výskok, nebo mohou změřit síly při sprintu do sta schodů apod. Součástí programu je i praktický workshop na téma: Sportovní trénink a pohybová hygiena jako prevence zranění. Tento workshop vedou: PhDr. Miroslav Dobeš a Mgr. Michaela Dobešová - z DJK Fyzio Ostrava.