Stipendia VSC VICTORIA podmínky pro rok 2023

• Jiří Helešic
  • 04.11.2022
Sportovec: • student příslušné VŠ • věk 18 – 26 let včetně (pro rok 2023 – ročník narození 1997 a mladší) • občan ČR • není zařazen v resortním sportovním centru Ministerstva vnitra či Ministerstva obrany Individuální sportovní disciplíny1 zařazené na program nadcházejících letních olympijských nebo paralympijských her, nadcházejících zimních olympijských nebo paralympijských her, nadcházejících letních nebo zimních deaflympiád nebo nadcházejících letních nebo zimních univerziád (světových univerzitních her). Sportovec: • byl účastníkem posledního mistrovství Evropy, mistrovství světa2, olympijských her, paralympijských her nebo deaflympijských her (konaných před 1. 1. 2023) v příslušné sportovní disciplíně; nebo • byl účastníkem akademického mistrovství světa (konaném po 1. 1. 2021 a před 1. 1. 2023) v disciplíně, která je na programu následujících olympijských her; nebo • získal medaili na posledním mistrovství České republiky (konaném po 1. 1. 2021 a před 1. 1. 2023) pořádaném příslušným sportovním svazem; nebo • je zařazen v systému sportovního centra mládeže / vrcholového sportovního centra mládeže / akademie zřízené svazem příslušného sportu (nejpozději k 31. 12. 2022); nebo • získal medaili na posledních českých akademických hrách nebo akademickém mistrovství České republiky (konaných po 1. 1. 2021 a před 1. 1. 2023); Kolektivní sporty – baseball, basketbal (vč. formy 3x3), curling, florbal, fotbal, házená, lední hokej, pozemní hokej, ragby, softball, vodní pólo, volejbal (vč. beach volejbalu), a dále disciplíny kolektivních sportů z oblasti zdravotně postižených sportovců zařazených do programu nadcházejících paralympijských a deaflympijských her. Sportovec: • byl účastníkem posledního mistrovství Evropy, mistrovství světa3, olympijských her, paralympijských nebo deaflympijských her (konaných před 1. 1. 2023); nebo • byl účastníkem akademického mistrovství světa (konaném po 1. 1. 2021 a před 1. 1. 2023); nebo • získal medaili na posledním mistrovství České republiky (konaném po 1. 1. 2021 a před 1. 1. 2023) pořádaném příslušným sportovním svazem; nebo • je hráčem nejvyšší soutěže pořádané v České republice v mládežnické nebo dospělé kategorii příslušného sportovního svazu (a to pouze v případě, že soutěže v daném sportovním odvětví jsou v případě mládežnické soutěže alespoň dvoustupňové a v případě dospělé soutěže alespoň třístupňové); nebo • je zařazen v systému sportovního centra mládeže / vrcholového sportovního centra mládeže / akademie zřízené svazem příslušného sportu (nejpozději k 31. 12. 2022); nebo • získal medaili na posledních českých akademických hrách nebo akademickém mistrovství České republiky (konaných po 1. 1. 2021 a před 1. 1. 2023).
Nový textový blok