Návod pro registraci do Absolventského portálu

 1. Na stránce https://www.slu.cz/abs/cz klikněte na odkaz Přihlásit se.
 2. Zvolte formulář pro Novou registraci a zadejte své jméno, příjmení* a také rodné číslo. Zatrhněte souhlas s podmínkami a zvolte Pokračovat.
 3. Na další stránce doplňte emailovou adresu (povinný údaj) a dobrovolně i ostatní údaje. Stiskněte Dokončit registraci.
 4. Nyní se podívejte do emailu, jehož adresu jste zadali při registraci. Najdete tam aktivační odkaz a také jméno a heslo pro přihlašování do Absolventského portálu.
 5. Klikněte na příslušný aktivační odkaz v emailu. Tím se váš účet na Absolventském portálu stane aktivním a můžete se do něj přihlásit obdrženým heslem (jako jméno použijte právě svůj email).

* pokud si již nepamatujete pod jakým příjmením jste byla v době studia registrována do systému, zkuste zadat rodné příjmení

Jak určit pseudorodné číslo

Zahraniční studenti používají tzv. pseudorodné číslo, které se vytváří ve tvaru YYMMDD19JP, přičemž platí že:

 • YY - je poslední dvojčíslí z roku narození
 • MM - je měsíc z data narození, před jednociferné hodnoty se doplní nula, přičemž u žen se k tomuto číslu připočte 50
 • DD - je den z data narození, před jednociferné hodnoty se doplní nula
 • 19 - je číslo označující univerzitu a nemění se
 • JP - jsou první písmena ze jména a z příjmení absolventa

Ukázkové příklady

 1. Mějme absolventa se jménem Jan Novák, narozeného 25.3.1990. Jeho pseudorodné číslo je: 90032519JN.
 2. Mějme absolventku se jménem Alena Chromá, narozena 5.11.1992. Její pseudorodné číslo je: 92610519AC.

Zápis na slavnostní promoce

 1. Pokud je pro váš ročník vypsán termín slavnostních promocí a je již otevřena registrace, budete mít tuto možnost zobrazenu ve svém profilu po přihlášení na Absolventský portál.
 2. Přihlaste se na https://www.slu.cz/abs/cz/ a klikněte na odkaz Profil vpravo nahoře v liště, pokud jste tam nebyli přesměrováni automaticky po úspěšném přihlášení.
 3. Následně na záložce Přehled uvidíte zprávu "Účast na promocích" a dvě tlačítka: "Zúčastním se" a "Bohužel ne". Na jedno z nich klikněte.
 4. Po vaší volbě by vám na email (zadaný při registraci do portálu) mělo přijít potvrzení o účasti/neúčasti.
 5. Další nedílnou součástí úspěšné registrace je také platba, která se provádí zpravidla přes odkaz na Obchodní centrum SU (OC). Ten vede do informačního systému is.slu.cz, kde si formou e-shopu zakoupíte balíček a tím uhradíte požadovaný poplatek. Odkaz na OC byste měli najít na stránce https://www.slu.cz/abs/cz/graduations.

Zapomenuté heslo

 1. Jestliže jste zapomněli heslo do Absolventského portálu, pak si můžete na stránce s příhlášením https://www.slu.cz/abs/cz/sign/in kliknout na odkaz pod políčky se přihlašovacími údaji https://www.slu.cz/abs/cz/sign/password.
 2. Zde zadáte svůj přihlašovací email, který jste použili při registraci a zároveň slouží jako přihlašovací jméno do portálu.
 3. Na tento email vám dorazí odkaz pro resetování hesla, na něj kliknete a na nové stránce zadáte svého nové heslo.
 4. Heslo musíte zadat 2x stejné a musí obashovat minimálně 8 znaků, alespoň jedno velké písmeno a jedno číslo.