Návod pro registraci do Absolventského portálu

 1. Na stránce https://www.slu.cz/abs/cz klikněte na odkaz Přihlásit se.
 2. Zvolte formulář pro Novou registraci a zadejte své jméno, příjmení* a také rodné číslo. Zatrhněte souhlas s podmínkami a zvolte Pokračovat.
 3. Na další stránce doplňte emailovou adresu (povinný údaj) a dobrovolně i ostatní údaje. Stiskněte Dokončit registraci.
 4. Nyní se podívejte do emailu, jehož adresu jste zadali při registraci. Najdete tam aktivační odkaz a také jméno a heslo pro přihlašování do Absolventského portálu.
 5. Klikněte na příslušný aktivační odkaz v emailu. Tím se váš účet na Absolventském portálu stane aktivním a můžete se do něj přihlásit obdrženým heslem (jako jméno použijte právě svůj email).

* pokud si již nepamatujete pod jakým příjmením jste byla v době studia registrována do systému, zkuste zadat rodné příjmení

Jak určit pseudorodné číslo

Zahraniční studenti používají tzv. pseudorodné číslo, které se vytváří ve tvaru YYMMDD19JP, přičemž platí že:

 • YY - je poslední dvojčíslí z roku narození
 • MM - je měsíc z data narození, před jednociferné hodnoty se doplní nula, přičemž u žen se k tomuto číslu připočte 50
 • DD - je den z data narození, před jednociferné hodnoty se doplní nula
 • 19 - je číslo označující univerzitu a nemění se
 • JP - jsou první písmena ze jména a z příjmení absolventa, jestliže vám nefunguje toto pseudorodné číslo, pak zkuste na tuto pozici doplnit písmena AA případně ještě AB.

Ukázkové příklady

 1. Mějme absolventa se jménem Jan Novák, narozeného 25.3.1990. Jeho pseudorodné číslo je: 90032519JN.
 2. Mějme absolventku se jménem Alena Chromá, narozena 5.11.1992. Její pseudorodné číslo je: 92610519AC.

Zápis na slavnostní promoce

 1. Pokud je pro váš ročník vypsán termín slavnostních promocí a je již otevřena registrace, budete mít tuto možnost zobrazenu ve svém profilu po přihlášení na Absolventský portál.
 2. Přihlaste se na https://www.slu.cz/abs/cz/ a klikněte na odkaz Profil vpravo nahoře v liště, pokud jste tam nebyli přesměrováni automaticky po úspěšném přihlášení.
 3. Následně na záložce Přehled uvidíte zprávu "Účast na promocích" a dvě tlačítka: "Zúčastním se" a "Bohužel ne". Na jedno z nich klikněte.
 4. Po vaší volbě by vám na email (zadaný při registraci do portálu) mělo přijít potvrzení o účasti/neúčasti.
 5. Další nedílnou součástí úspěšné registrace je také platba, která se provádí zpravidla přes odkaz na Obchodní centrum SU (OC). Ten vede do informačního systému is.slu.cz, kde si formou e-shopu zakoupíte balíček a tím uhradíte požadovaný poplatek. Odkaz na OC byste měli najít na stránce https://www.slu.cz/abs/cz/graduations.
 6. Ověření proběhlé platby je možné provést opět v Obchodním centru v systému IS SU, kde si vyhledáte položku Moje objednávky, nebo klikněte na tento odkaz: https://is.slu.cz/auth/obchod/moje_objednavky

Zapomenuté heslo

 1. Jestliže jste zapomněli heslo do Absolventského portálu, pak si můžete na stránce s příhlášením https://www.slu.cz/abs/cz/sign/in kliknout na odkaz pod políčky se přihlašovacími údaji https://www.slu.cz/abs/cz/sign/password.
 2. Zde zadáte svůj přihlašovací email, který jste použili při registraci a zároveň slouží jako přihlašovací jméno do portálu.
 3. Na tento email vám dorazí odkaz pro resetování hesla, na něj kliknete a na nové stránce zadáte svého nové heslo.
 4. Heslo musíte zadat 2x stejné a musí obashovat minimálně 8 znaků, alespoň jedno velké písmeno a jedno číslo.