• 24.03.2020

Vyjádření rektora Slezské univerzity k organizaci letního semestru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a studenti, ze včerejšího vyjádření ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy vyplynulo, že v letním semestru tohoto akademického roku, již nebudeme schopni realizovat kontaktní formu výuky a semestr budeme muset dokončit čistě distanční formou.
  • Ondřej Honka

Provoz objektů ve správě FPF od 24.3.2020

V souvislosti s vývojem opatření přijímaných k zamezení šíření koronaviru COVID-19 v České republice se dále upravuje provoz objektů ve správě Filozoficko-přírodovědecké fakulty od 24.3.2020 až do odvolání.
  • Staženo dne 23.04.2020

EIZ - Elektronické informační zdroje pro studenty a pedagogy

V době kdy je knihovna uzavřena mohou studenti i pedagogové využívat elektronické informační zdroje:

Studenti Slezské univerzity “rouškují“ a pomáhají

V médiích se často objevují zprávy o jedincích, kteří porušují nařízení vlády spojená s koronavirem. Naštěstí to vypadá, že vlna solidarity a porozumění je v těchto dnech silnější. Stále více lidí začíná pomáhat druhým a ani Studentská unie Slezské univerzity v Opavě nezůstává pozadu.
  • Kamila Návratová
  • 22.03.2020

Zapojit se do boje s koronavirem lze různě – třeba výpočetním výkonem

Zaměstnanci Fyzikálního ústavu v Opavě a Ústavu informatiky FPF v Opavě se zapojili do projektu Folding@home, který využívá výpočetní systém jednotek počítačů pro vývojové týmy léčiv. Zapojit se do projektu může každý, čímž podpoří zejména výpočty a simulace při výzkumu léčebných látek.
  • 20.03.2020
  • Staženo dne 15.05.2020

Zpřístupnění digitalizovaných dokumentů - Iniciativa Moravské zemské knihovny v Brně

• 19.03.2020

Výzva studentům k dobrovolnictví

Vážení studenti, zažíváme společně dobu, která tady dlouho nebyla, s jakou nemají zkušenosti ani Vaši rodiče. Dobu vymknutá z kloubů, dobu nouzovou. Odhaluje nejen naše slabiny, ale také to, co je na Češích krásné. Naše vynalézavost a touha pomáhat jsou v tom nejpozitivnějším slova smyslu neuvěřitelné.
  • 18.03.2020

Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby zprovoznil internetovou vzdělávací televizi

Rozsviť si telku a posviť si na svět – tak zní motto internetové televize, kterou dnes zveřejnili pedagogové oboru Audiovizuální tvorba. Nová aktivita se jmenuje lucernaTV a nabízí vzdělávací filmy, záznamy debat či přednášky.
  • Kateřina Byrtusová
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Informace o zrušení provozu budovy

V souvislosti se současnou situací bude zrušen provoz budovy na Bezručově náměstí 14 od dnešního dne 18.3. do odvolání. Děkujeme za pochopení.
  • Staženo dne 15.05.2020

Zpřístupnění fondu digitální knihovny Kramerius