• 30.03.2020

Na FPF šijí roušky pro potřebné

Zaměstnanci fakulty šijí roušky pro potřebné a budou k dispozici pro všechny zdarma od 2. dubna na vrátnici Masarykova tř. 37.

MS Teams – užitečný nástroj pro distanční výuku

Slezská univerzita ve spolupráci s Centrem informačních technologií SU nabízí svým studentům a pedagogům nástroje, díky kterým lze výuku realizovat distančním způsobem, tedy „na dálku“ v rámci služby Office 365. Jedná se o aplikaci MS Teams, která je k dispozici ve webovém rozhraní Microsoft Office 365.
  • Aleš Ryšavý
  • Matematický ústav v Opavě

Vyjádření ředitele k organizaci letního semestru

• 30.03.2020

Zaměstnanci SU, už máte svoji roušku?

Pokud jste si ještě vlastní roušku nestihli pořídit, nabízí Vám její ušití naši studenti ze Studentské unie Slezské univerzity. Ti se opravdu s vervou zapojili do pomoci druhým! Nejprve použili část svých prostředků původně určených na Majáles, který kvůli současné situaci museli odložit na září a nakoupili materiál na zhruba bavlněných 600 roušek. Jejich první produkce putovala do Slezského divadla, Slezské nemocnice v Opavě, dále pak do domova pro seniory Vila Vančurova. Poslední část byla věnována veřejnosti, která si mohla roušky vyzvednout v Obecním domě, kde bylo vytvořeno sběrné místo Opavské kulturní organizace.
  • Jan Woitek
  • Staženo dne 30.04.2020

Knihovna Akademie věd ČR zpřístupňuje své online fondy za symbolickou 1 Kč

Mezi další instituce jež zpřístupňují své online fondy patří Knihovna Akademie věd ČR. Za symbolickou korunu se Vám otevírají obrovské možnosti. https://www.lib.cas.cz/knihovnaonline/
  • Aleš Ryšavý
  • Matematický ústav v Opavě
  • Staženo dne 25.04.2020

Uzavření referátu pro studijní záležitosti MÚ i knihovny MÚ

Vzhledem k trvání nepříznivé epidemiologické situace bude Referát pro studijní záležitosti MÚ a Knihovna MÚ uzavřeny až do skončení platnosti Mimořádného opatření vydaného Ministerstvem zdravotnictví. Na uvedená pracoviště se můžete i nadále obracet elektronickou formou.
  • David Jančar
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
  • Staženo dne 16.04.2020

Důležité informace pro studenty

Informace týkající se dalšího průběhu výuky na fakultě.
  • 26.03.2020

AKTUÁLNĚ! Rektor vyhlásil opatření proti šíření koronaviru

Na základě trvání nepříznivé epidemiologické situace při šíření koronaviru, předchozího rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a opatření přijatých Ministerstvem zdravotnictví ČR rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Pavel Tuleja rozhodl, že od 11. března až do odvolání ruší přímou výuku v denní a kombinované formě studia.
  • Viktorie Kovářová
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

SDĚLENÍ DĚKANA K PŘIPRAVOVANÝM OPATŘENÍM ZOHLEDŇUJÍCÍM AKTUÁLNÍ SITUACI VE VZTAHU K TERMÍNŮM A OBSAHU PLNĚNÍ PLÁNOVANÝCH STUDIJNÍCH POVINNOSTÍ

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí studenti, vzhledem k současné, rychle se vyvíjející epidemiologické situaci a řadě omezujících opatření, která budou s největší pravděpodobností ovlivňovat minimálně průběh aktuálního semestru, považuji za svou povinnost vám sdělit následující skutečnosti a předpoklady.
  • 25.03.2020

MAJÁLES BUDE!

Bohužel i prostředí vysokých škol se logicky musí rvát ze všech sil s neviditelným nájezdníkem. Koronavirus v posledních dnech a týdnech ovlivňuje dění prakticky ve všech sférách a řada studentů si jistě klade otázku, jak to bude s Majálesem. Už je to jisté. Majáles proběhne v náhradním termínu 4. září. Tedy řeč je o Open Air festivalu v Městských sadech. Doprovodné akce by se měly uskutečnit až se startem zimního semestru a přesné dny budou včas odtajněny. A na co se vlastně můžete těšit?