Mgr. Monika Geryková

Mgr. Monika Geryková

ministerský rada, odbor publicity EU, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Vystudovaný obor, součást SU, rok ukončení

Na Slezské univerzitě v Opavě jsem absolvovala bakalářské studium Středoevropská studia na Fakultě veřejných politik. Studium jsem úspěšně zakončila v roce 2012.

Životní krédo, citát, myšlenka

U otázky na oblíbený citát mám vždy pocit, že bych měla sdílet nějakou hlubokou myšlenku čínského filozofa nebo tipy a triky úspěšného byznysmena. Tohle ale ráda přenechám jiným. Já sama se snažím žít podle jednoduché zásady “Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj.” Zkrátka se chovám k lidem tak, jak chci, aby se oni chovali ke mně.

Co Vám přineslo studium na součásti SU?

Studium mi přineslo mnohé - rozšíření obzorů, navázání nových přátelství, hodně aktivní studentský život. Byl to takový vyvážený mix všeho, co od studia na vysoké škole očekáváte. Díky přednáškám jsem si uvědomila, že můj akademický zájem leží v oblasti politické geografie a geopolitiky, a to se mě drží dodnes.

Na co nejraději vzpomínáte ze svého studentského života na součásti SU?

Na své studium na Slezské vzpomínám ráda. Se spolužáky jsme Opavu nazývali “kapesním velkoměstem” a je v tom kus pravdy, protože v Opavě jako student máte vše, co potřebujete, a navíc v pěší vzdálenosti. V rámci ročníku jsme si vytvořili velmi dobré vztahy a neustále jsme spolu po večerech něco podnikali (kdo nechodil do Jamu, jako by nebyl!).

Váš největší úspěch v dosavadní kariéře?

Jsem poměrně hrdá na způsob, jakým jsem nastartovala svou kariéru. Pracovala jsem ve Velké Británii pro asociaci organizující odborné konference. Najednou jsem se tedy ocitla v prostředí, jako jsou prostory Evropské komise v Bruselu nebo Sněmovny lordů ve Westminsteru, kde jsem pracovala na úspěšné organizaci eventu.

Co byste chtěl vzkázat těm, kteří uvažují o studiu oboru, který jste na Slezské univerzitě v Opavě absolvoval?

Asi bych jim vzkázala to stejné, co studentům jiných oborů - nebojte se využít možností, které vám univerzita nabízí! Studujte jazyky, zajímejte se o možnosti stáží nebo jeďte na studijní pobyt. Já jsem takhle na konci druháku strávila tři měsíce na Tenerife v rámci pracovní stáže Erasmus.

Sledujete současné dění na SU?

Bohužel se musím přiznat, že moc nesleduji. Je to už i pár let, kdy jsem byla naposledy v Opavě, ale snad to brzy napravím.

Co Vás napadne jako první myšlenka při zmínce o SU?

Asi se mi nejvíce vybaví ta klidná a přátelská atmosféra a kolektiv lidí, kteří si chtějí navzájem pomáhat.