Mgr. et Mgr. Veronika Dulíková, Ph.D.

Mgr. et Mgr. Veronika Dulíková, Ph.D.

vědecká pracovnice Českého egyptologického ústavu FF UK

Vystudovaný obor, součást SU, rok ukončení

Historie – muzeologie, Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě, 2005

Životní krédo, citát, myšlenka

Nesoustředit se v životě jen na to, co nezvládám a co nejde udělat tak, jak by chtěla, ale na to, co udělat lze, a být s tím spokojená.

Co Vám přineslo studium na součásti SU?

Bezesporu poměrně široký historický rozhled, který jsem opakovaně zužitkovala a ocenila v různých situacích.

Na co nejraději vzpomínáte ze svého studentského života na součásti SU?

Na studentský život v menším městě, který se hodně liší od životního tempa v hlavním městě. Často také vzpomínám na pestrost přednášejících, kteří k nám měli přímý, lidský přístup a poutavými výklady nám nejen předávali svou moudrost, ale přiměli nás samotné přemýšlet.

Váš největší úspěch v dosavadní kariéře?

Že dělám to, o čem jsem od dětství snila, že mě ta práce baví a naplňuje. Že se mi doslova splnil můj dětský sen, i přestože cesta k němu nebyla přímá a musela jsem překonat několik překážet. Jsem také součástí egyptologického týmu, který úspěšně reprezentuje Českou republiku ve světě.

Co byste chtěl vzkázat těm, kteří uvažují o studiu oboru, který jste na Slezské univerzitě v Opavě absolvoval?

Díky skladbě předmětu získáte velmi slušný historicko-uměnovědný přehled, který se vám bude hodit i v případě, že po studiu nezůstanete v oboru.

Sledujete současné dění na SU?

Vzhledem k tomu, že nejsem pracovně spojená se SU, nestíhám už tedy sledovat dění na univerzitě tak intenzivně jako během studia. Ale samozřejmě mě zajímá, jak se vyvíjí univerzita a hlavně obor, který jsem studovala.

Co Vás napadne jako první myšlenka při zmínce o SU?

Příjemná komorní atmosféra. Vyučující totiž znali naše jména a studenti se většinou znali napříč obory. Vyvinula se tu pevná přátelství, která trvají dodnes, ač jsme v rozptýlení v různých koutech republiky či světa. Samozřejmě mi při vzpomínce na studentská léta v Opavě vždy v mysli naskočí kavárna Myslivna, kde jsme se jako studenti setkávali mezi výukou a po výuce.