• Lenka Přečková
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
  • Staženo dne 23.03.2022

Staň se SUper hrdinou!

Staň se SUper hrdinou! Daruj šanci na život. Zapiš se do registru dárců kostní dřeně.
  • Jiří Kubza
  • 24.01.2022

Suchej únor je zpět! Naši studenti, absolventi a zaměstnanci mohou i letos SUšit s rektorem

Celý měsíc bez alkoholu? Pro někoho samozřejmost, pro jiného velká výzva! Slezská univerzita se i letos přidává k celostátní zdravotně – osvětové kampani Suchej únor. Mnozí se společně s naší univerzitou účastnili už minulého ročníku. Vzhledem k zájmu účastníků a poselství celé akce se Slezská univerzita rozhodla zapojit i letos. Suchej únor: SUšte s rektorem startuje logicky dle názvu 1. února a záštitu nad celou kampaní přijal rektor SU doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D. Účastnit se mohou všichni studenti, absolventi, pedagogové i pracovníci SU.
  • 25.08.2021

Naši absolventi jsou hvězdami ve svém oboru

Co jméno, to výrazná osobnost! Seznamte se v Síni slávy Absolventského portálu Slezské univerzity s profily desítek našich absolventů, jejichž životní příběhy a dosažené úspěchy mohou být pro nás všechny velmi inspirativní. Nyní mezi ně přibyly tři další tváře, o nichž můžeme říct, že ve svém profesním životě oslnivě zazářily - členka představenstva a finanční ředitelka skupiny UNIQA v ČR a SR Ing. Lucie Urválková, designérka originálních autorských šperků značky Deers BcA. Kamila Písaříková a ředitel a předseda představenstva společnosti Dopravní podnik Ostrava, a.s., Ing. Daniel Morys, MBA.
  • Petr Korviny
  • 19.08.2021

Slezská univerzita získala prestižní ocenění HR Excellence in Research

Cena HR Excellence in Research je prestižní ocenění udělované Evropskou komisí za excelenci v péči o lidské zdroje ve vědeckém prostředí. Pro vědce znamená organizace s tímto certifikátem záruku kvality pracovního prostředí s evropskými standardy v péči o zaměstnance i otevřenost a transparentnost výběrových řízení. Splněním přísných podmínek Evropské komise tak Slezská univerzita posílila svou atraktivitu pro spolupráci se špičkovými vědci nejen v rámci evropského vědecko-výzkumného prostoru.
  • 09.02.2021

Zapojte se do rozvojové strategie města Opavy!

Město Opava a Slezská univerzita patří nerozlučně k sobě. Pojďte se proto podílet na nové rozvojové strategii Opavy na příštích 10 let! Vyplňte dotazník, který dá jejím tvůrcům cennou zpětnou vazbu o tom, jak sídelní město Slezské univerzity a život v něm vnímáte.
  • 29.01.2021

Oslavte s námi 30. výročí založení Slezské univerzity!

Slezská univerzita je tady s námi letos už 30 let, což je pořádný důvod k oslavě! Tři dekády existence jedné z nejmladších veřejných vysokých škol v České republice si budete moci spolu s námi připomínat během celého letošního roku, pro který jsme pro vás připravili spoustu zajímavých akcí.
  • 15.12.2020

Skvělá zpráva! Absolvent Slezské univerzity Jan Juchelka se stal Manažerem roku 2019

Přirozenou autoritu a dovednost vést ostatní nemá každý. Manažer, jakožto vedoucí pracovník, zodpovídá za stabilní kontinuitu a fungování jemu svěřené organizace, což není jednoduchá pozice. Česká manažerská asociace (ČMA) každoročně pořádá soutěž Manažer roku, jednu z nejuznávanějších soutěží v České republice. Ve 27. ročníku soutěže za rok 2019 zvítězil absolvent Slezské univerzity, generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky Ing. Jan Juchelka.
  • Petr Korviny
  • 09.12.2020
  • Absolventi
  • Staženo dne 31.12.2020

Pokus

Krátký text aktuality, zobrazující se na webu. Měla by být zobrazena do 31.12.2020 do 17:13 hodin.
  • 05.12.2020

Vítězem Czech Press Photo 2020 je Roman Vondrouš z Institutu tvůrčí fotografie. Gratulujeme!

Ani v době koronavirové fotografové nelení. Nadále předvádějí svůj um, kterým nám přibližují svět tam venku, od něhož jsou mnozí z nás odříznuti. Není tedy náhodou, že téma koronaviru dominovalo 26. ročníku soutěže Czech Press Photo, jehož vítězem se stal Roman Vondrouš, který na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě studuje v doktorském studiu a nově i externě vyučuje.
  • David Jančar
  • 04.05.2020
  • Absolventi

Spolupráce absolventů s univerzitou

Využijte příležitosti podílet se na rozvoji vzdělávací činnosti na své Alma mater.