Studenti OPF obsadili 2. a 3. místo na ISS 2024!

• Olha Hodunova
  • 29.04.2024
Studenti OPF po dvaadvacáté soutěžili na mezinárodním semináři o nejlepší prezentaci s oficiálním názvem „International Student Seminar on Management and Financial Issues“. Akce byla plná nových úžasných talentů. Pojďte s námi zjistit více informací.

Ve dnech 25. a 26. dubna se utkali ve 22. ročníku prestižní soutěže o nejlepší prezentaci na mezinárodním semináři plném talentů studenti Obchodně podnikatelské fakulty a jejich kolegové z Politechniky Rzeszowské, Fakulty managementu. Tento rok se akce již poosmé odehrávala v digitálním prostoru Microsoft Teams, což studentům umožnilo ukázat své schopnosti v online prezentování bez ohledu na to, zda jsou zrovna doma nebo na stáži v rámci programu Erasmus+. Soutěžní duch ovládl virtuální prostor, kde 27 studentů z různých koutů světa, včetně Polska, České republiky, Slovenska, Indie či Egypta, soutěžilo o pozornost poroty složené ze šesti renomovaných akademiků. Naši fakultu tentokrát reprezentovalo 16 odvážlivců ze všech forem studia, kteří se pod vedením dr. Stoklasy a s podporou Oddělení zahraničních styků snažili vybojovat prvenství.

Hlavní náplní semináře je umění studentů představit své myšlenky. Hodnoceni jsou jak za styl prezentace, tak za její obsah. Soutěžící se musí vejít do časového limitu 10 minut. Tématy, která tento rok dominovala, byla ekologická udržitelnost, inovativní marketingové strategie a správa podniků, stejně jako různé studentské iniciativy včetně seminárních a diplomových prací. Po každé prezentaci následovala interaktivní fáze, kdy studenti čelili zvídavým otázkám odborné poroty, skládající se z významných akademiků obou zapojených univerzit. Těmto odborníkům – Ing. Danielu Kvíčalovi, Ph.D., Mgr. Lubomíru Neničkovi, Ph.D., Marzeně Hajduk-Stelmachowicz, Ph.D., Pawelu Perzovi, Ph.D., Paulině Bełch, Ph.D., a neúnavnému organizátorovi a moderátorovi, Ing. Michalu Stoklasovi, Ph.D. – patří náš vděk za jejich neocenitelné příspěvky a zpětnou vazbu, která je klíčová pro rozvoj studentů.

Závěrečný ceremoniál semináře vždycky přináší atmosféru očekávání. V tento slavnostní moment jsou vyhlášeni nejlepší studenti, kteří si nejen odnesou stipendium ve výši 2 000 Kč, ale také hodnotné ceny za svou tvrdou práci. I letos stála porota před náročným úkolem vybrat ty nejlepší z nejlepších. Některé prezentace zaujaly svým stylistickým zpracováním, jiné se vyznačovaly pečlivým vědeckým přístupem k analýze a řešení problémů. Další zase vynikaly dokonalou koordinací mezi členy týmu. Byly však i takové, které spojovaly všechny tyto elementy a přidávaly něco navíc – unikátní jiskru, která je vyšvihla mezi pět nejlepších. První místo si vybojovala polská studentka Anna Lesiak s příspěvkem „Aviation transport analysis - Rzeszow Jasionka Airport“. Druhé dělené místo náš student Patrik Vašíček s příspěvkem „ESG“ a polská skupina Emilia Stollberg a Maciej Smęt s prezentací „Consumer awareness related to cosmetic products tested on animals“. Třetí místo obsadily naše studentky Karin Bartulcová a Natálie Hotáková s příspěvkem „Social media and influencer marketing“. Čtvrté místo patřilo polské studentce Julia Zielińské s příspěvkem „Increasing trend of caring about our ecosystem among young people“. A páté místo vybojoval náš Pavel Kopczyk s příspěvkem „You(th) and WATER- Water is a critical and indispensable resource for all EU countries, playing a fundamental role in sustaining life, ensuring public health, and driving economic activities“. Srdečně blahopřejeme všem oceněným studentům a děkujeme všem zúčastněným, odborné porotě a oběma fakultám. Těšíme se na setkání při některé z dalších akcí.