Letošní vizuál Opavského páva pracuje s nostalgií a estetikou poznaného

• Kamila Návratová
  • 13.05.2024
Mezinárodní festival studentských filmů Opavský páv se každý rok představuje v novém vizuálním stylu, který vždy reflektuje aktuální trendy v grafickém designu. Jeho autorkou je pedagožka Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby, který festival organizuje, Kristína Pupáková.

Letošní koncept pracuje s nostalgií a estetikou poznaného. „Obsahuje geometrické prvky inspirované Bauhausem, ovšem usazené do jiného kontextu, který je ironizován doplňkovými prvky – emotikony, jako jsou například smajlíci nebo symbol zeměkoule,“ upřesňuje Kristína Pupáková. Letošní koncept vychází z toho, jak nové generace vnímají retro-estetiku a jak ji interpretují, přičemž emotikony přinášejí nový rozměr a šifrují jejich významy v konverzaci.

Z vizuálního stylu vychází i letošní znělka festivalu, kterou vytvořili studenti SP Audiovizuální tvorba. Podívat se na ni můžete na našem YouTube.