Podmínky pro zařazení do sekce akademický výběr (UNIS) VICTORIA VSC a přiznání stipendia pro rok 2022

O přiznání stipendia dle tohoto programu mohou požádat občané České republiky (dále jen „žadatel“), kteří jsou:

 1. studenty vysoké školy v České republice dle ZVŠ; a zároveň
 2. jsou na základě jejich sportovní výkonnosti zařazeni do resortního sportovního centra VICTORIA Vysokoškolského sportovního centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, IČO 71154639, se sídlem Sámova 677/3, 101 00 Praha 10 – Vršovice (dále jen „VICTORIA VSC“), které je organizační složkou státu zřízenou ministerstvem, na základě smlouvy o spolupráci mezi VICTORIA VSC, vysokou školou a sportovcem. Tato smlouva může být uzavřena se studentem, který:
 1. aktivně provozuje individuální disciplínu sportu, která je zařazena na programu nadcházejících letních olympijských nebo paralympijských her, nadcházejících zimních olympijských nebo paralympijských her, nadcházejících letních nebo zimních deaflympiád nebo nadcházejících letních nebo zimních univerziád (světových univerzitních her), a zároveň v této disciplíně:

  • byla účastníkem posledního mistrovství Evropy, mistrovství světa, olympijských her, paralympijských her nebo deaflympijských her, nebo 
  • byla účastníkem poslední univerziády nebo akademického mistrovství světa; nebo  
  • získala medaili na posledním mistrovství České republiky pořádaném příslušným sportovním svazem; nebo 
  • je zařazena v systému sportovního centra mládeže / vrcholového sportovního centra mládeže / akademie zřízené svazem příslušného sportu; nebo 
  • získala medaili na posledních Českých akademických hrách nebo akademickém mistrovství České republiky; nebo 
 1. aktivně provozuje některý z následujících kolektivních sportů: baseball, basketbal (vč. formy 3x3), curling, florbal, fotbal, házená, lední hokej, pozemní hokej, ragby, softball, vodní pólo, volejbal (vč. beach volejbalu), a dále disciplíny kolektivních sportů zdravotně postižených sportovců zařazené do programu nadcházejících paralympijských a deaflympijských her a zároveň v tomto sportu:

  • byla účastníkem posledního mistrovství Evropy, mistrovství světa, olympijských her, paralympijských nebo deaflympijských her; nebo 
  • byla účastníkem poslední univerziády nebo akademického mistrovství světa; nebo  
  • získala medaili na posledním mistrovství České republiky pořádaném příslušným sportovním svazem; nebo 
  • je hráčem nejvyšší soutěže pořádané v České republice v mládežnické nebo dospělé kategorii příslušného sportovního svazu (a to pouze v případě, že soutěže v daném sportovním odvětví jsou v případě mládežnické soutěže alespoň dvoustupňové a v případě dospělé soutěže alespoň třístupňové); nebo 
  • je zařazena v systému sportovního centra mládeže / vrcholového sportovního centra mládeže / akademie zřízené svazem příslušného sportu; nebo 
  • získala medaili na posledních českých akademických hrách nebo akademickém mistrovství České republiky. 
  •  

Olympijské sporty

- disciplíny zařazené na program olympijských her, paralympijských her nebo deaflympijských her

Basic Table

* Za účast na úrovni mistrovství světa nebo mistrovství Evropy budou v následujících sportovních disciplínách považovány účasti v těchto soutěžích:

 • Tenis: Grand Slam (Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open) kategorie A seniorů, kategorie B juniorů. Nutná je účast v hlavní části soutěže.
 • Golf: Majors, European tour pro kategorii A. Vzhledem k absenci adek vátní soutěže v juniorské kategorii, ale možnosti se v juniorském věku těchto soutěží zúčastnit, budou mládežničtí sportovci zařazeni do kategorie A.
Kategorie Výkonnost sportovce
A* - je účastníkem posledních olympijských, paralympijských nebo deaflympijských her 
- je účastníkem posledního mistrovství světa, nebo mistrovství Evropy v seniorské kategorii
15 000
B* - je účastníkem poslední univerziády nebo akademického mistrovství světa
- je účastníkem posledního MS nebo ME v příslušné mládežnické kategorii
10 000
C - získal medaili v příslušné kategorii na posledním mistrovství České republiky pořádaném příslušným svazem (individuální sporty)
- je hráčem nejvyšší soutěže pořádané v České republice v příslušné mládežnické nebo dospělé kategorii příslušného sportovního svazu (týmové sporty)
8 000
D je zařazen v systému sportovního centra mládeže / vrcholového sportovního centra mládeže / akademie zřízené svazem příslušného sportu 7 000
Ezískal medaili na posledních českých akademických hrách nebo akademickém mistrovství České republiky5 000

Neolympijské sporty

- při stanovení návrhu výše stipendia konkrétnímu žadateli, který aktivně provozuje některou z disciplín nezařazených na program olympijských, paralympijských nebo deaflympijských her, se stipendium snižuje vždy o jednu kategorii oproti kategoriím uvedeným v písm. a. tohoto odstavce.