Pracoviště Karviná

E-knihy předních vydavatelů Elsevier a Springer

přidáno 27.02.2018

Po celý rok 2018 má Univerzitní knihovna SU přístupné e-knihy od významných vydavatelů Elsevier a Springer. Nákup a zpřístupnění zajistila Národní technická knihovna v Praze.

Elsevier

Přístup k e-knihám na platforměScienceDirect (vzdálené přihlášení přes Shibboleth)

Nákup v režimu „následného výběru konkrétních titulů“. Z níže uvedených titulů, které jsou všechny dostupné během roku 2018, budou na konci roku vybrány jen některé tituly v celkové hodnotě odpovídající již zaplacené částce. Přístup k titulům mají v tomto režimu všichni členové časopiseckého konsorcia "CzechELib Elsevier“ (ScienceDirect Freedom Collection).

Seznam titulů: NTK Elsevier eBooks 2018 (.xlsx)

Springer

Přístup k e-knihám na platforměSpringerLink (vzdálené přihlášení přes Shibboleth)

Níže uvedené tituly jsou již všechny v trvalém nákupu NTK a tudíž i všech institucí, které byly k 1. 1. 2018 členy časopiseckého konsorcia "CzechELib Springer“ (SpringerLink journals).

Seznamy titulů: NTK Springer eBooks 2018 (.xlsx)

Více informací naleznete na stánkách NTK.

Stejně jako v případě ostatních elektronických zdrojů i zde platí, že plné texty jsou dostupné pouze z IP adres SLU. Zaměstnanci a studenti se mohou k jednotlivým databázím připojit i z počítačů mimo SLU pomocí příhlášení přes Shibboleth nebo nastavení Proxy serveru.