Jindřich Štreit: Kde domov můj

  • hlavní
  • 12.07.2021
Jednou z nových výstav, kterou můžete navštívit do 1. září ve Společenském centrum Uffo v Trutnově, je přehlídka fotografií zabývá fenoménem bezdomovectví s názvem Kde domov můj fotografa Jindřicha Štreita, pedagoga Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě.

Bližší informace

Datum od12.07.2021 17:00
Datum do01.09.2021 17:00
CelodenníNe
Pro studentyNe
Pro veřejnostNe

Z fotografií Jidřicha Štreita cítíme bezdomovectví jako reálný a ohrožující sociální jev, a zároveň jako niterný stav duše. Důvody bezdomovectví jsou individuální a pro většinovou mnohdy nepochopitelné. Nepříjemného pocitu, že i my se podílíme na sociální nespravedlnosti tohoto světa, se zbavujeme opakovanou mantrou, která nás utvrzuje v přesvědčení, že i bezdomovci za stav věcí mohou sami.

Štreitovy naturalistické obrazy výtvarným pojetím silně evokují Bruegelovy malířské eseje a zasáhnou diváky svou specifickou spiritualitou, srovnatelnou s biblickými či mytologickými příběhy. Autor portrétuje bezdomovce ve všech možných podobách jejich existence bez patosu a idealizace; cítíme především shovívavost a pochopení situace.

Vernisáž se uskuteční 12. července v 17 hodin.

Zdroj: Společenské centrum Trutnov Uffo

Další události

Všechny události