Jindřich Štreit: Mezi snem a skutečností

 • hlavní
 • 18.06.2021
Jednou z nových výstav, kterou můžete navštívit při květnovém znovuotevření muzea a galerie v Semilech, bude Mezi snem a skutečností fotografa Jindřicha Štreita, pedagoga Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Emocionálně silná výstava představí na pět desítek velkoformátových fotografií na téma opuštěnosti a bezdomovectví.

Bližší informace

Datum od18.06.2021 17:00
Datum do18.06.2021 20:00
CelodenníNe

Výstava se bude konat v Pojizerské galerii do 20. června 2021. Dne 18. června v 17 hodin se koná komentovaná prohlídka s autorem a od 18 hodin projekce filmového dokumentu o Jindřichu Štreitovi v semilském kině.

Volně převzato z webu nasepojizeri.cz


Další události

 • 05.03.

  Reprezentační ples Slezské univerzity 2022

  Po roční neplánované odmlce se opět těšíme na společné setkání na parketu kulturního domu Na Rybníčku, kdy ples naší alma mater patřil k vyvrcholením plesových sezón v Opavě. Držme si palce a buďte s námi u toho! Program připravujeme a brzy zde zveřejníme…

 • 15.02.

  Kniha ve 21. století

  Mezinárodní knihovnická konferenci Kniha ve 21. století, kterou pořádá Ústav bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě a Moravskoslezská vědecká knihovna.

 • 12.10.

  Opavský páv

  Mezinárodní festival studentských filmů, který spojuje prezentaci toho nejlepšího, co v oblasti krátkometrážního studentského filmu v daném kalendářním období vzniklo, a vzdělávaní v oblasti audiovizuální tvorby.

 • 29.09.

  Vyběhněte s děkanem

  Zveme všechny zájemce na 7. ročník sportovní akce Vyběhněte s děkanem, která se uskuteční ve čtvrtek 30. září 2021.

 • 24.09.

  Noc vědců 2021: téma ČAS

  Kolik času zbývá? Záleží na úhlu pohledu. Čas můžeme a nemusíme měřit. Vybízí ale k nekonečné fantazii a otevírá dobrodružný svět. Odhalme společně tajemství relativity, nesmrtelnosti, stárnutí nebo vývoje. Přijďte včas a poznejte čas nejen jako fyzikální veličinu.

 • 24.09.

  Workshop on Natural Computing

  Ústav informatiky FPF SU v Opavě pořádá Workshop on Natural Computing jako součást konference ITAT 2021. Konference proběhne ve dnech 24.- 28. září 2021 v hotelu Heľpa, v nádherném prostředí mezi dvěma národními parky na Slovensku – Nízké Tatry a Muránska planina. Pokud kvůli restrikcím nebude možné účastnit se workshopu či konference osobně, bude účast zajištěna online.

 • 09.09.

  6. mezinárodní konference Silesian Studies in English – SILSE 2021

  Oddělení anglistiky a amerikanistiky Ústavu cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě pořádá 6. ročník mezinárodní konference anglických a amerických studií Silesian Studies in English – SILSE 2021.

 • 03.09.

  Výstava 30+ k 30 let Institutu tvůrčí fotografie SU a Slezské univerzity

  Velká výstava k výročí 30 let Institutu tvůrčí fotografie SU a Slezské univerzity. Výstava se uskuteční na několika místech v Opavě: v Domě umění, v Kostele sv. Václava, v Galerii KUPE a na ZUŠ. Slavnostní vernisáž se uskuteční 3. září 2021. (Pozn. z důvodu pandemie koronaviru v roce 2020 byl původně plánovaný termín výstavy přesunut na jaro 2021, poté na září 2021.)

 • 27.08.

  Běh Zoo Ostrava pro luskouny

  I v roce 2021 se Slezská univerzita připojí k charitativní akci Zoo Ostrava, kterou je tentokráte Běh pro luskouny. Výtěžek akce tak podpoří tato výjimečná a ohrožená zvířata, které mnozí vnímají jako zmenšené potomky pravěkých ještěrů. Přiložíš i ty nohu k dílu a pomůžeš luskouny zachránit?

 • 15.08.

  Povídání o kávě s pedagogem FPF

  Na přednášku o kávě, kávové kultuře, historii a trendech v pití kávy vás zve Mgr. Alexandr Burda, gastronom a pedagog Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Akce se koná v neděli 15. srpna od 10 hodin v lázeňské kavárně Wiener Kaffeehaus v Priessnitzových léčebných lázních.

 • 14.08.

  Zámecká degustace šumivého vína s pedagogem FPF

  Šampaňské a ústřice aneb luxusní život obyvatel zámku, tak zní podtitul zážitkové degustace na zámku Jánský Vrch v Javorníku, která se uskuteční v sobotu 14. srpna od 18 hodin. Degustací sedmi vzorků vín návštěvníky provede Mgr. Alexandr Burda, sommeliér, gastronom a pedagog Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Jako doprovodné občerstvení k vínu se budou podávat ústřice.

 • 10.08.

  Jindřich Štreit s láskou...

  U příležitosti 20. výročí litoměřického Hospice sv. Štěpána se bude konat v Galerii Gotické dvojče v Litoměřicích od úterý 10. srpna od 17 hodin do soboty 18. září výstava fotografií, které ilustrují péči mobilních hospiců. Fotografie pořídil v olomouckém mobilním hospici Nejste sami fotograf a pedagog Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě Jindřich Štreit.

 • 06.08.

  Umění míchaných nápojů s pedagogem FPF

  V termínech od 6. do 8. srpna se v obci Štáblovice na Opavsku uskuteční Štáblovický Karmaš. Jeho pestrý program obohatí i nabídka míchaných nápojů, o které se postará pedagog Mgr. Alexandr Burda z Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu FPF.

 • 29.07.

  Kurt ∞0

  Výstava v Galerii KUPE k jubileu významného výtvarníka Kurta Gebauera, průřez tvorbou. Výstava vznikla ve spolupráci s Institutem tvůrčí fotografie.

 • 12.07.

  Jindřich Štreit: Kde domov můj

  Jednou z nových výstav, kterou můžete navštívit do 1. září ve Společenském centrum Uffo v Trutnově, je přehlídka fotografií zabývá fenoménem bezdomovectví s názvem Kde domov můj fotografa Jindřicha Štreita, pedagoga Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě.

Všechny události