Noc vědců 2020 / Člověk a robot

  • hlavní
  • 27.11.2020
Zveme vás na tajemná noční setkání s vědou a jejími krásami v prostorech budov naší univerzity i mimo ně ...tentokrát s podtitulem Člověk a robot. Na setkání s vámi se těšíme v pátek 27. listopadu 2020 od 17:00 hodin. Termín byl z důvodu koronavirové pandemie a jejími důsledky raději přesunut z konce září na nový listopadový termín, a to v celé Evropě.

Bližší informace

Datum od27.11.2020 17:00
Datum do27.11.2020 21:00
CelodenníNe

Letos poprvé získali čeští koordinátoři Noci vědců prestižní evropský grant Marie Curie Sklodowska. Díky němu se dostává Česká republika na mapu European Researchers’ Night a Noc vědců v ČR se tak koná ve stejném termínu, jako v dalších evropských městech.

Každoročně pořadatelé u nás vymyslí ústřední téma, které prolíná většinu programu. Tím letošním je ČLOVĚK A ROBOT, které připomene výročí 130 let od narození Karla Čapka a 100 let jeho díla R.U.R., kde se slovo „robot“ objevilo poprvé.

Noc vědců vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005 a jejím posláním je ukázat lidem, že věda není nudná, ale naopak je studnicí zajímavostí a fascinujících úkazů. Jeden den v roce jsou na stovkách míst v Evropě ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny univerzity, vědecká a výzkumná pracoviště, science centra, a další pracoviště, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, vědecké show, hudební vystoupení apod. Cílem Noci vědců je bořit mýty o vědcích a vědkyních jako lidech zavřených v laboratořích a ukázat nejširší veřejnosti, že vědci jsou „obyčejní lidé“, kteří dělají práci přínosnou pro každého z nás, dokážou ji poutavě představit, ale také se dovedou bavit.

Do akce se letos zapojuje přes 40 organizátorů z řad univerzit, science center a dalších vědeckých institucí v Česku, včetně Slezské univerzity.

Připomeňte si průběh Noci vědců v roce 2019 v naší reportáži.

Vzhledem k aktuální epidemické situaci prosím sledujte webové stránky Noci vědců 2020, na kterých se časem dozvíte bližší informace, jakým způsobem se akce uskuteční.Další události

Všechny události