Hovory s… představí sportovce a pomohou

 • hlavní
 • 09.10.2018

OPAVA - Říjnové Hovory s…, které připravuje posluchač nav. magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba BcA. Jakub Plaskura, budou tak trochu netradiční.

Bližší informace

Datum od09.10.2018 19:00
Datum do09.10.2018 21:00
CelodenníNe

„Půjde o takový sportovní speciál, který bude spojen s akcí na pomoc jedenáctiletému Kubíkovi Bačkovskému z Budišova nad Budišovkou, který trpí svalovou dystrofií Duchenneova typu. Je však krásné sledovat, jak sport dokáže dělat radost i takto nemocnému dítěti, protože Kubík je velký sportovní nadšenec. Rozhodl jsem se prostřednictvím Hovorů pomoci, jelikož léky a mnoho dalších příslušenství jsou pro Kubu a celou jeho rodinu nákladnými nutnostmi. Dobrovolné vstupné na akci tak poputuje na dobrou věc - pro zlepšení situace jednoho malého klučiny,“ uvádí k Hovorůn s… Jakub Plaskura.


Kdo si tedy moderátor přizval do křesla?

Petr CZUDEK: trenér BK Opava a asistent trenéra reprezentace ČR. Velký opavský patriot, bývalý reprezentant a osminásobný vítěz nejvyšší tuzemské ligy. Těžko bychom v našich opavských končinách hledali většího odborníka na hru pod bezednými koši.

„Nebojím se říct opavská basketbalová legenda, který poměrně čerstvě dělá také asistenta trenéra u české reprezentace. V těchto dnech Češi bojují v kvalifikaci o MS a pan Czudek připravuje největší české hvězdy v čele s Tomášem Satoranským,“ komentuje své pozvání moderátor.

Alexandra OLIVOVÁ: česká cyklistická naděje je akademickou mistryní ČR v cross country, disciplíně, kterou na LOH 2012 proslavil Jaroslav Kulhavý zlatou medailí. Alexandra k tomu přidala ještě stříbro v silničním závodě na témže mistrovství. K tomu však studuje Slezskou univerzitu, konkrétně obor obecná matematika.

„Druhým mým hostem bude česká cyklistická naděje v terénu i na silnici, která studuje matematiku, obojí zaslouží můj obdiv. Tak se zastavte, snad se budete bavit," doplňuje Jakub Plaskura.

S oběma se pak mohou Opavané setkat 9. října od 19 hodin v Klubu Art Obecního domu Opava.


Další události

 • 27.08.

  Běh Zoo Ostrava pro luskouny

  I v roce 2021 se Slezská univerzita připojí k charitativní akci Zoo Ostrava, kterou je Běh pro luskouny. Výtěžek akce tak podpoří tato výjimečná zvířata, které mnozí vnímají jako zmenšené potomky pravěkých ještěrů. Přiložíš i ty nohu k dílu a pomůžeš luskouny zachránit?

 • 09.04.

  Mezinárodní konference českých, slovenských a polských vysokých škol se studijním oborem fotografie

  Předpokládaná účast asi 100 pedagogů a studentů vysokých škol.

 • 03.03.

  Festival Na cestě 14

  Festival Na cestě, který pořádají studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

 • 26.01.

  Den otevřených dveří

  Zveme všechny zájemce na Den otevřených dveří, který se uskuteční v úterý 26. ledna 2021.

 • 12.12.

  Nové centrum Pro Lingua se představuje II.

  Přijďte se s novým centrem Pro Lingua seznámit do univerzitního návštěvnického centra, které sídlí v prvním patře OC Breda & Weinstein a strávit dny plné her, kvízů a zábavných soutěží. Akce se uskuteční, pokud to epidemická situace dovolí.

 • 11.12.

  Nové centrum Pro Lingua se představuje

  Přijďte se s novým centrem Pro Lingua seznámit do univerzitního návštěvnického centra, které sídlí v prvním patře OC Breda & Weinstein a strávit dny plné her, kvízů a zábavných soutěží. Akce se uskuteční, pokud to epidemická situace dovolí.

 • 08.12.

  Slezské kulinární reminiscence

  Experimentální a edukativní workshop, který proběhne z důvodu protiepidemilogických opatření online.

 • 27.11.

  Noc vědců 2020 (letos pouze online!)

  Zveme vás na celorepublikovou vědecko-popularizační akci, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Objevte vědu, která nekončí soumrakem! Tématem letošního ročníku je ČLOVĚK A ROBOT. Noc vědců ve městě Opava pro malé i velké objevitele připravuje Slezská univerzita. Návštěvníci si za obvyklých okolností hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. S ohledem na vývoj epidemiologických opatření nebude, oproti loňskému roku, možná osobní návštěva v budovách univerzity! Letošní ročník se poprvé uskuteční kompletně online!

 • 25.11.

  Digitální marketing

  Zveme studenty na online přednášku, která se uskuteční 25. listopadu 2020.

Všechny události