Hovory s… představí sportovce a pomohou

 • hlavní
 • 09.10.2018

OPAVA - Říjnové Hovory s…, které připravuje posluchač nav. magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba BcA. Jakub Plaskura, budou tak trochu netradiční.

Bližší informace

Datum od09.10.2018 19:00
Datum do09.10.2018 21:00
CelodenníNe

„Půjde o takový sportovní speciál, který bude spojen s akcí na pomoc jedenáctiletému Kubíkovi Bačkovskému z Budišova nad Budišovkou, který trpí svalovou dystrofií Duchenneova typu. Je však krásné sledovat, jak sport dokáže dělat radost i takto nemocnému dítěti, protože Kubík je velký sportovní nadšenec. Rozhodl jsem se prostřednictvím Hovorů pomoci, jelikož léky a mnoho dalších příslušenství jsou pro Kubu a celou jeho rodinu nákladnými nutnostmi. Dobrovolné vstupné na akci tak poputuje na dobrou věc - pro zlepšení situace jednoho malého klučiny,“ uvádí k Hovorůn s… Jakub Plaskura.


Kdo si tedy moderátor přizval do křesla?

Petr CZUDEK: trenér BK Opava a asistent trenéra reprezentace ČR. Velký opavský patriot, bývalý reprezentant a osminásobný vítěz nejvyšší tuzemské ligy. Těžko bychom v našich opavských končinách hledali většího odborníka na hru pod bezednými koši.

„Nebojím se říct opavská basketbalová legenda, který poměrně čerstvě dělá také asistenta trenéra u české reprezentace. V těchto dnech Češi bojují v kvalifikaci o MS a pan Czudek připravuje největší české hvězdy v čele s Tomášem Satoranským,“ komentuje své pozvání moderátor.

Alexandra OLIVOVÁ: česká cyklistická naděje je akademickou mistryní ČR v cross country, disciplíně, kterou na LOH 2012 proslavil Jaroslav Kulhavý zlatou medailí. Alexandra k tomu přidala ještě stříbro v silničním závodě na témže mistrovství. K tomu však studuje Slezskou univerzitu, konkrétně obor obecná matematika.

„Druhým mým hostem bude česká cyklistická naděje v terénu i na silnici, která studuje matematiku, obojí zaslouží můj obdiv. Tak se zastavte, snad se budete bavit," doplňuje Jakub Plaskura.

S oběma se pak mohou Opavané setkat 9. října od 19 hodin v Klubu Art Obecního domu Opava.


Další události

 • 27.08.

  Běh Zoo Ostrava pro luskouny

  I v roce 2021 se Slezská univerzita připojí k charitativní akci Zoo Ostrava, kterou je Běh pro luskouny. Výtěžek akce tak podpoří tato výjimečná zvířata, které mnozí vnímají jako zmenšené potomky pravěkých ještěrů. Přiložíš i ty nohu k dílu a pomůžeš luskouny zachránit?

 • 09.04.

  Mezinárodní konference českých, slovenských a polských vysokých škol se studijním oborem fotografie

  Předpokládaná účast asi 100 pedagogů a studentů vysokých škol.

 • 30.11.

  Výstava a křest fotografické knihy Opava city

  Křest proběhne 30. 11. v 17:00, kdy bude zahájena výstava. Ta potrvá do 14. 12. Organizátorem akce je Magistrát města Opavy ve spolupráci s Fakultou veřejných politik v Opavě.

 • 27.11.

  Noc vědců 2020 / Člověk a robot

  Zveme vás na tajemná noční setkání s vědou a jejími krásami v prostorech budov naší univerzity i mimo ně ...tentokrát s podtitulem Člověk a robot. Na setkání s vámi se těšíme v pátek 27. listopadu 2020 od 17:00 hodin. Termín byl z důvodu koronavirové pandemie a jejími důsledky raději přesunut z konce září na nový listopadový termín, a to v celé Evropě.

 • 11.11.

  Přesunuto na březen 2021: Festival KDD Na cestě

  Studenti oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo měli ve dnech 11. - 13. listopadu 2020 pořádat v univerzitním areálu na Hauerově ulici už 14. ročník multižánrového festivalu Na cestě. Činoherní divadlo, pantomima, stand up comedy, workshopy a spousta dalšího bylo původní náplní připravovaného festivalu. Z důvodu aktuálních epidemiologických opatření se festival přesouvá na 3. - 5. března 2021. Studenti třetího ročníku děkují za pochopení a těší se na vás v březnu.

 • 11.11.

  I. Opavské historické sympozium – Opavský kongres 1820/2020

  Mezinárodní konference pořádaná ke dvoustému výročí Opavského kongresu se uskuteční v budově FPF Slezské univerzity v Opavě na Masarykově třídě 37. Původně se akce měli zúčastnit odborníci z Francie, Itálie a Rakouska, ale epidemiologická situace to bohužel nedovoluje. Akce se tedy uskuteční v omezeném kruhu pro tuzemské účastníky.

 • 05.11.

  OpenSource řešení v sítích 2020 - Cyber Security

  Zveme všechny zájemce na 6. ročník konference OpenSource řešení v sítích 2020, která se koná ve čtvrtek 5. listopadu 2020 v Aule Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

 • 03.11.

  Hostem dalšího on-line dílu Moderních výzev lidstva bude Petr Pavel

  Po velkém úspěchu první přednášky, která proběhla historicky jako první on-line stream Moderních výzev lidstva a jejímž hostem byl Bohumil Kartous, následuje další virtuální setkání s velmi zajímavou osobností s názvem Bezpečnostní výzvy ČR.

 • 02.11.

  Týden vědy a techniky

  Přednáška Mgr. Zuzany Roth, Ph.D. na téma "Chaos v matematice" v rámci Týdne vědy a techniky - ONLINE

Všechny události