Mladí opavští zastupitelé opět na univerzitě představí udržitelný rozvoj

  • hlavní
  • 16.05.2019
Slezská univerzita v Opavě se stane hostitelkou dalšího pokračování Konference o Cílech trvale udržitelného rozvoje (SDG), pořádanou Opavským zastupitelstvem dětí a mládeže (OZDM).

Bližší informace

Datum od16.05.2019 08:00
Datum do16.05.2019 17:00
CelodenníNe

„V loňském jsme jako Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže tuto konferenci pořádali pro základní školy a letos ji chceme nabídnout školám středním, případně také devátým ročníkům základních škol,“ uvedl předseda OZDM Tadeáš Brída. Konference je založena na myšlence "studenti sobě". To znamená, že na ni bodu představeny spolu s dalšími spolupořadateli příklady aktivit, které v oblasti udržitelného rozvoje a Agendy 2030 vytvářejí sami studenti a chtějí s nimi seznámit i ostatní vrstevníky.

„Chceme seznámit mladé lidi s agendou OSN, protože nám poměry ve světě nejsou lhostejné. Chceme, aby se lidé zajímali více o své okolí, ať už jde o naši planetu nebo o lidská práva,“ vysvětlil dále Tadeáš Brída.

Spolupořadateli konference jsou Slezské gymnázium Opava, které nabídne workshop na téma Světelné znečištění (například záření obrazovek mobilních telefonů) a také Střední průmyslová škola stavební Opava představí téma Teplo a chlad budov (ukázky práce s termokamerou a měření úniků tepla). Členové OZDM ztvární své pojetí dvou ze 17 cílů udržitelného rozvoje: Život v mořích a Rovnost mužů a žen.

Konference proběhne 16. května 2019 v aule Slezské univerzity v Opavě, Na Rybníčku 1, ve dvou dopoledních blocích pro školy: od 8:00 do 10:05 a od 10:35 do 12:40. V odpoledních bude určena veřejnosti.


Další události

Všechny události