První letošní Hovory s... studenta Jakuba Plaskury

 • hlavní
 • 13.02.2019
První letošní Hovory s... studenta Jakuba Plaskury nás zavedou do světa hudebně poetického a zabrousí také do nejvyšších pater modelingu. Hosty tentokrát budou Jan Kunze - básník, hudebník, dramaturg, kurátor výstav a organizátor kulturních akcí nejen v Opavě, ale po celé ČR a Artur Orzák, model, vítěz prestižní soutěže Look Bella 2018.

Bližší informace

Datum od13.02.2019 19:00
Datum do13.02.2019 21:00
CelodenníNe

Hovora s... připravované studentem oboru Audiovizuální tvorba Jakubem Plaskurou se uskuteční 13. února od 19 hodin v Klubu Art Obecního domu v Opavě.
Vstupné tradičně dobrovolné.

POZVÁNKA NA AKCI


Další události

 • 27.08.

  Běh Zoo Ostrava pro luskouny

  I v roce 2021 se Slezská univerzita připojí k charitativní akci Zoo Ostrava, kterou je Běh pro luskouny. Výtěžek akce tak podpoří tato výjimečná zvířata, které mnozí vnímají jako zmenšené potomky pravěkých ještěrů. Přiložíš i ty nohu k dílu a pomůžeš luskouny zachránit?

 • 09.04.

  Mezinárodní konference českých, slovenských a polských vysokých škol se studijním oborem fotografie

  Předpokládaná účast asi 100 pedagogů a studentů vysokých škol.

 • 08.04.

  30 let Institutu tvůrčí fotografie SU

  Velká výstava k výročí 30 let Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Výstava v termínu 8. dubna 2021 se uskuteční na několika místech v Opavě: v Domě umění, v Kostele sv. Václava, v Galerii KUPE a v ZUŠ. (Pozn. z důvodu pandemie koronaviru na jaře 2020 byl původně plánovaný termín výstavy přesunut na rok 2021.)

 • 27.11.

  Noc vědců 2020 / Člověk a robot

  Zveme vás na tajemná noční setkání s vědou a jejími krásami v prostorech budov naší univerzity i mimo ně ...tentokrát s podtitulem Člověk a robot. Na setkání s vámi se těšíme v pátek 27. listopadu 2020 od 17:00 hodin. Termín byl z důvodu koronavirové pandemie a jejími důsledky raději přesunut z konce září na nový listopadový termín, a to v celé Evropě.

 • 02.11.

  Týden vědy a techniky AV ČR na SU

  I letos se k největšímu vědeckému festivalu v České republice připojí některé ústavy Slezské univerzity v Opavě. Týden vědy a techniky AV ČR se plánuje v termínu od 2. do 8. listopadu 2020. Sledujte naše web stránky, na kterých postupně zveřejníme bližší informace k akci.

 • 22.10.

  Aktuální trendy lázeňství, hotelnictví a turismu

  Ve dnech 22. - 23. 10. 2020 se koná 9. ročník mezinárodní vědecké konference Aktuální trendy lázeňství, hotelnictví a turismu.

 • 20.10.

  Gaudeamus Roadshow Pardubice

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 20. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh ve Výstavním a společenském centru IDEON, ul. Jiráskova 1963. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 14.10.

  Gaudeamus Roadshow Ostrava

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 14. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v Domě kultury města Ostravy, ul. 28. října 2556/124. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 13.10.

  Gaudeamus Roadshow Jihlava

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 13. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v Dělnickém Domě Jihlava, ul. Žižkova 1696. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 08.10.

  Divadelní den / Opavský Majáles 2020

  Doprovodný program Opavského Majálesu 2020 organizovaný Studentskou unií Slezské univerzity, který se uskuteční v Klubu Art (OKO) Obecního domu v Opavě. Divadelní maratón pod taktovkou Jakuba Plaskury bude tentokráte zahalen pod rouškou poezie, talkshow, stand up comedy a improvizačního divadla.

 • 08.10.

  Gaudeamus Roadshow Zlín

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 8. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v Baťově Institutu, ul. Vavrečkova 7040 (budova č. 15). Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 07.10.

  Na kafe s rektorem / Opavský Majáles 2020

  Doprovodný program Opavského Majálesu 2020 organizovaný Studentskou unií Slezské univerzity. Přijměte pozvání do restaurace Ka-Varna Opava v OC Breda na neformální setkání s rektorem Slezské univerzity doc. Pavlem Tulejou. Zodpoví vám vaše zvídavé dotazy a třeba se dozvíte i nějaké zajímavosti o fungování SU.

 • 07.10.

  Gaudeamus Roadshow Olomouc

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 7. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v BEA Centru Olomouc, ul. Kosmonautů 1288/1. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 06.10.

  Akademický den Slezské univerzity

  Zahájení nového výukového roku, spojené s oceněním pracovníků, bude slavnostní připomínkou 30. výročí vzniku prvních dvou fakult Slezské univerzity, zvláště Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, kde se Akademický den uskuteční.

 • 06.10.

  Gaudeamus Roadshow Brno

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 6. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v Kongresovém centru Brno, ul. Hlinky 35. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 29.09.

  Vyběhněte s děkanem

  Zveme všechny zájemce na další ročník sportovní akce Vyběhněte s děkanem, který se uskuteční v úterý 29. září 2020.

 • 29.09.

  Moderní výzvy lidstva

  Dne 29. 9. 2020 se bude konat akce zvaná Moderní výzvy lidstva.

 • 29.09.

  Opavský páv

  7. ročník mezinárodního festivalu studentských filmů.

 • 24.09.

  Vernisáž výstavy Roztroušená paměť

  Ve čtvrtek 24. září od 18 hodin se koná vernisáž fotografické výstavy s názvem Roztroušená paměť spolu s uvedením katalogu doktorandů Institutu tvůrčí fotografie FPF SU Ondřeje Durczaka, Arkadiusze Goly a Lukáše Horkého. Tito posluchači studijního programu Tvůrčí fotografie dokumentovali v rámci programu POHO2030 pohornickou krajinu Karvinska. V rámci večera se také uskuteční autorské čtení z knihy Šikmý kostel autorky Karin Lednické, autogramiáda a beseda s Annou Durajovou o programu POHO2030. Knižní novinku si můžete v místě konání vernisáže koupit se slevou 15 %.

 • 20.09.

  Ústav informatiky zve na Workshop on Natural Computing

  Ústav informatiky FPF SU v Opavě pořádá s kolegy ze Slovenska Workshop on Natural Computing jako součást konference ITAT 2020. Workshop proběhne ve dnech 20.—22. září 2020 v prostorách hotelu Tyrapol v Oravské Lesné, krásném horském resortu na Slovensku. Pokud nebude možné účastnit se konference kvůli restrikcím osobně, bude účast zajištěna online.

 • 12.09.

  Koncert Eben: Labyrint světa a ráj srdce (festival SHF)

  Zásadní filozofické dílo Jana Amose Komenského z roku 1623 rozezní v hudebním zpracování Petra Ebena jeho syn, populární moderátor Marek Eben se špičkovým varhaníkem Tomášem Thonem. Na společné meditativní putování se Všezvědem Všudybudem zvou do Opavy 12. září (Kostel sv. Vojtěcha, 18.00 hod.) a do Ludgeřovic 13. září. Záštitu nad koncertem v Opavě převzal rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D. V rámci spolupráce s pořadatelem Svatováclavského hudebního festivalu mohou studenti Slezské univerzity využít zvýhodněné nabídky slev při koupi vstupenek na jakýkoliv koncert festivalu (uvádíme níže).

 • 07.09.

  Dny prevence na Horním náměstí

  Ve dnech 7. - 8. 9. 2020 se uskuteční Dny prevence.

 • 15.08.

  Pivo v klášterech

  Pivo v klášterech, technologické a chuťové rozdíly – to je název zážitkové degustace piva, kterou návštěvníky zámku Jánský Vrch v Javorníku provede Mgr. Alexander Burda, sommeliér, gastronom a pedagog Slezské univerzity v Opavě. Návštěvníky degustace čeká celkem 12 vzorků piva z ČR, Belgie, Německa, Rakouska a dalších evropských zemí. K pivu mohou ochutnat také vepřový steak na grilu s bylinkovou bagetou a zeleninový salát. Na akci pro osoby straší 18 let je potřeba, z důvodu omezené kapacity míst, zakoupit vstupenky. Více informací získáte na web stránkách státního zámku Jánský Vrch.

 • 30.07.

  Fotografické publikace severní Moravy a Slezska

  Vernisáž autorské výstavy, která mapuje fotografické publikace ze severní Moravy a Slezska od meziválečného období do dneška, galerie KUPE. Kurátorem je Ondřej Durczak.

 • 25.07.

  Katolickou Evropou za vínem

  Zážitkovou degustací deseti vzorků vín z Evropy na zámku Jánský Vrch v Javorníku vás provede Mgr. Alexandr Burda, sommeliér, gastronom a pedagog Slezské univerzity v Opavě. Kromě degustace a prohlídky zámku je také pro příchozí připraveno občerstvení v podobě Hovězího po burgundsku. Na akci pro osoby straší 18 let je potřeba, z důvodu omezené kapacitě míst, zakoupit vstupenky. Více informací získáte na web stránkách státního zámku Jánský Vrch.

 • 14.07.

  Historie - bitevní pole současnosti?

  Součástí živého vysílání Meltingpot na letos výjimečném NeFestivalu (místo Colours of Ostrava) bude také debata na téma „Historie – bitevní pole současnosti?“, kterou bude moderovat Monika Horsáková, vedoucí našeho Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby FPF. V debatě, která se bude zabývat dobou komunistických perzekucí a vykonstruovanými politickými procesy se jako hosté představí historici Jiří Kocián a Petr Šimíček.

 • 11.07.

  Čtvero ročních období – ochutnávka letních aristokratických jídel

  Státní zámek Raduň, ve spolupráci s Filozoficko-přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity, zve na povídání o šlechtickém jídelníčku s malou ochutnávkou. Milovníci historie a dobrého jídla si přijdou na své během dalšího dílu z cyklu historické gastronomie. Hlavním tématem tentokrát budou letní aristokratická jídla. Počet míst je výrazně omezen, doporučujeme včasnou rezervaci. Více informací získáte na web stránkách zámku Raduň.

 • 10.07.

  Festival FAJNE LÉTO po židovsku

  Spolek u synagogy pořádá v prostorách krnovské synagogy ve dnech od 10. do 12. července 2020 nultý ročník festivalu s názvem FAJNE LÉTO po židovsku. Návštěvníci mohou nahlédnout do unikátního světa židovského náboženství, kultury ale i kuchyně. Jedním z průvodců festivalu bude pro návštěvníky také náš pedagog Institutu tvůrčí fotografie prof. Jindřich Štreit.

 • 30.06.

  Webinář pro PQ – Hasan Zahirović about The White Plague (Czech: Bílá nemoc) by Čapek

  https://www.pq.cz/pq-studio/

 • 29.06.

  Ukázka vozu pro měření kvality ovzduší

  Zajímá vás jak funguje pojízdná meteorologická a měřící stanice? Přijďte se na vůz podívat v pondělí 29. 6. od 14:00 do 17:00 na Horní Náměstí v Opavě! Můžete se tak na vlastní oči podívat, jaké uplatnění má fyzika v monitorování a ochraně životního prostředí a nahlédnout na to, jak takový vůz funguje a jak měření probíhá! Jak nás najít? Snadno! Pomocí pětimetrové meteorologické stanice a stánku Slezské univerzity v Opavě!

 • 25.06.

  Miroslav Myška: Akty 1970-2020

  Výstava pozoruhodných fotografií aktů Miroslava Myšky. O průnicích, neposednosti a neodolatelných nutkáních Miroslava Myšky. První samostatnou výstavu uspořádal v roce 1971, v Síni umění v Blansku, a dodnes jich na kontě má přes čtyřicet. Následovala účast na téměř stovce kolektivních výstav doma i v zahraničí Myškova fotografická tvorba se uplatnila v mnohých žánrově odlišných oblastech! Vstoupila na území dokumentu, reportáže, portrétu i krajinářské fotografie. Léta se profesionálně zaměřovala také na reklamní fotografii. Časově rozsáhlé a početné je pedagogické působení M. Myšky na Institutu výtvarné fotografie Svazu českých fotografů v Praze, na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě anebo na brněnské Fotoškole a na Fakultě výtvarných umění VUT.

 • 22.06.

  Zdeněk Stuchlík: Krajiny ticha

  Děkanka Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Slezské univerzity v Opavě srdečně zve na vernisáž výstavy, která se uskuteční v rámci připomenutí 30. výročí vzniku Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. Akce se uskuteční v OC Breda & Weinstein, 1. patro, návštěvnické centrum. Výstava potrvá do 3. 8. 2020.

 • 19.06.

  Přednáška Hasana Zahiroviće "Bratři Čapkové"

  Místní knihovna v Libhošti srdečně zve na přednášku o bratrech Čapkových, která se koná u příležitosti 130 let od narození Karla Čapka a 75 let od úmrtí Josefa Čapka. Přednášející: Mgr. Hasan Zahirović, Ph.D.

 • 19.06.

  Výstava Tři dekády (30. výročí ITF)

  Institut tvůrčí fotografie (ITF) Slezské univerzity chystá výstavu s názvem Tři dekády k 30. výročí od svého založení, která bude k zhlédnutí v pražském Domě U Černé Matky Boží v termínech od 19. června do 27. září 2020. Vernisáž výstavy se uskuteční 19. 6. od 18 hodin. K vidění na ní bude výběr nejlepších snímků studentů i čerstvých absolventů školy, mapujících období let 1990 - 2020. Třeba cyklus Resonance, nápaditě a emotivně propojující staré snímky s výstřižky z časopisů, nebo poutavé skupinové portréty současných českých rodin, tak rozlišných a zároveň tak stejných.

 • 18.06.

  O slovinské a slovenské poezii

  V Domě umění Galerie výtvarného umění v Ostravě (ul. Jurečkova 9) se uskuteční setkání a beseda nad českými překlady ze slovinské a slovenské poezie. Hosty cyklu pořadů Poezie na kolečkách / Poetry on Wheel budou slovenista Aleš Kozár a slovakista a pedagog Slezské univerzity Miroslav Zelinský, kteří budou hovořit o nových překladech básnických textů vycházejících v českých nakladatelstvích v posledních deseti letech. Besedu moderuje Jiří Macháček, šéfredaktor revue Protimluv.

 • 16.06.

  Výstava Petra Vlčková / RS

  V ostravské Fotografické galerii Fiducia (FGF) se 16. června 2020 uskuteční zahájení výstavy fotografických prací Petry Vlčkové s názvem RS. Výstavu, která potrvá do 17. července 2020, připravil a uvede pedagog Institutu tvůrčí fotografie doc. Tomáš Pospěch.

 • 16.06.

  Jsem stipendista města Ostravy!!!

  Otevření fotografické výstavy portrétů stipendistů města Ostravy, kterou připravil Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby výstava potrvá do 8. 7. 2020 Foyer nové radnice v Ostravě

 • 03.06.

  Noční Mikrofórum s Hasanem Zahirovićem

  Zveme vás k poslechu Nočního Mikrofóra Českého rozhlasu Dvojka. Hostem hodinového pořadu bude ve středu 3. června od 22:30 hodin náš pedagog a vedoucí oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Mgr. Hasan Zahirović, Ph.D. Pokud rozhovor nestihnete, můžete si jej poslechnout i ze záznamu díky audioarchivu pořadu dostupného na web stránkách Českého rozhlasu.

 • 03.06.

  Spojený seminář z matematické analýzy a diskrétních dynamických systémů: Referáty studentů o jejich závěrečných pracích (P. Holba, V. Pravec, J. Tesarčík)

  Na spojeném semináři z matematické analýzy a diskrétních dynamických systémů vedeném prof. Smítalem a doc. Štefánkovou budou přednášet Pavel Holba, Vojtěch Pravec a Jan Tesarčík o svých závěrečných pracích. Seminář se koná ve středu 3. 6. od 14:00 v posluchárně R1.

 • 19.05.

  Výstava Do ulic

  Fotografický dokument o kultuře protestu (nejen) ve Velké Británii. Autorem výstavy, která se uskuteční v galerii KUPE (Janská 7, Opava), je David Sládek, nezávislý foto-žurnalista žijící v Londýně, dříve reportér ČTK a také posluchač 3. ročníku studijního programu Tvůrčí fotografie Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity.

 • 13.05.

  Výstava Mestá bez nás

  MgA. Ing. Peter Korček, posluchač doktorského studijního programu Tvůrčí fotografie ITF SU, spolu s Karlem Cudlínem připravili venkovní výstavu velkoformátových fotografií reflektující současnou dobu s názvem Mestá bez nás. Výstava, přinášející vizuální výpovědi z Prahy a Bratislavy, je k zhlédnutí na Hviezdoslavovém náměstí v Bratislavě ve dnech od 13. května do 10. června 2020.

 • 12.05.

  Běh s děkanem ZRUŠEN

  V úterý 12. května zveme všechny zájemce na další ročník sportovní akce Vyběhněte s děkanem.

 • 06.05.

  Výstava fotografických diptychů Životy pod rouškou

  Zveme vás na výstavu fotograficko-sociálního projektu reagující na současnou koronavirovou dobu s názvem Životy pod rouškou. Dílo obsahující dvacet osm fotografických diptychů s doprovodným textem náhodně vybraných respondentů z celé České republiky bude k zhlédnutí v sadech Svobody naproti Obecnímu domu v Opavě. Uvedení výstavy za účasti obou autorů, studenta a absolventa Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity Ivo Žídka a Jana Langera, se koná ve středu 6. května 2020 v 17.00 hodin. Výstavu za podpory Slezské univerzity pořádá Institut tvůrčí fotografie, ČT 24 a Opavská kulturní organizace. Záštitu nad projektem převzal rektor Slezské univerzity doc. Pavel Tuleja.

 • 25.04.

  Online ochutnávka jarních aristokratických jídel

  První díl z cyklu historické gastronomie bude věnován jarním jídlům v aristokratickém prostředí.

 • 13.03.

  Matematická soutěž Náboj

  Náboj je mezinárodní soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků, které reprezentují své školy v národním i mezinárodním měření znalostí. V ČR jsou pořadatelskými místy Praha a Opava, kde akci zaštiťuje Matematický ústav v Opavě.

 • 11.03.

  ZRUŠENO! Přednáška velvyslance Norska v ČR Roberta Kvile

  Zveme vás na přednášku Jeho Excelence Roberta Kvile, velvyslance Norského království v České republice. O tom, jaké je žít, studovat a pracovat v Norsku, co vám může tato přírodními krásami oplývající země na Skandinávském poloostrově severní Evropy nabídnout jako cestovatelům a běžným návštěvníkům, vám osobně představí nejvyšší diplomatický zástupce Norského království v ČR. Přednáška, která bude vedena v češtině, se uskuteční ve středu 11. března 2020 od 10.00 hodin v aule na rektorátu Slezské univerzity v Opavě (ul. Na Rybníčku 1, Opava).

 • 07.03.

  Univerzitní ples

  Tradiční společenský večer studentů a zaměstnanců Slezské univerzity v Opavě se uskuteční 7. března 2020 v Kulturním domě Na Rybníčku v Opavě od 20 hodin. Hrát a zpívat bude Big Band Krnov, v průběhu večera bude zajímavý doprovodný program.

 • 07.03.

  Den otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě

  Tradiční představení fakulty a pozvání k návštěvě jejích pracovišť se tentokrát uskuteční ve dvou termínech - 29. ledna 2020 a 7. března 2020. Podrobný program bude doplněn.

 • 04.03.

  Shadow of a Black Hole - Přednáška v angličtině

  The Institute of Physics in Opava would like to invite you to a public lecture about the first ever picture of a black hole, given by one of the members of the Event Horizon Telescope team, which first published the picture in April last year. The lecture will be given in the cinema hall of Silesian University in Opava, Hauerova 4 by Maciek Wielgus (Black Hole Initiative, Harvard University)

 • 04.03.

  Vše, co jste chtěli vědět o superpočítačích

  Přijďte si poslechnout, co je superpočítačové centrum, k čemu slouží, kdo jej využívá a jaké projekty se v něm řeší. To vše a mnohem více ve středu 4. března v 16.30 hodin v přednášce Tomáše Kozubka a Ondřeje Vysockého, vědeckých pracovníků IT4Innovations národního superpočítačového centra. Akce je zdarma, k účasti se přihlašujte zde https://bit.ly/39JdPuZ Touto přednáškou zahajujeme nový cyklus Věda ve vědárně, ve kterém letos nabídneme novinky ze světa výživy, ekologické architektury, hyperbarické medicíny i hydrologie. Cyklus je pořádán ve spolupráci s Ústavem bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

 • 29.02.

  Lidi, pojďte si hrát

  Druhý ročník akce určené nejen pro rodiče s dětmi.

 • 20.02.

  Přednáška v OC Breda "Proč a jak by se měli vzdělávat senioři..."

  Přednáší doc. PhDr. Juraj Kalnický, Ph.D., Prof.h.c.

 • 14.02.

  Den otevřených dveří na FVP

  Dne 14. února 2020 se uskuteční na Fakultě veřejných politik v Opavě Den otevřených dveří. Více informací již brzy.

 • 12.02.

  Projekce UNISFÉRY pro studenty a zaměstnance Slezské univerzity v Opavě

  Asi již víte, že v budově Bezručovo náměstí 13 vznikla unikátní výuková pomůcka, nazvaná právě UNISFÉRA. Jedná se o moderní multimediální médium s projekční plochou ze skloněné polokoule o průměru osmi metrů a stupňovitého hlediště s 50 sedadly. Více jsme psali zde. Teď jste týmem unisféry zváni na speciální projekci, určenou jen a jen pro vás.

 • 11.02.

  Mezinárodní knihovnická konference Kniha ve 21. století 2020 na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě

  Pod záštitou ministra průmyslu a obchodu doc. Ing. Karla Havlíčka, Ph.D., MBA, se ve dnech 11.– 12.–13. února 2020 koná Mezinárodní knihovnická konference Kniha ve 21. století 2020. Konference bude probíhat v Kinosále fakultní budovy Hauerova 4. Hlavním pořadatelem je Ústav bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, spolupořadatelé SKIP 10, SDRUK, Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě

 • 29.01.

  Den otevřených dveří

  Zveme Vás na den otevřených dveří, který se bude konat ve středu 29. ledna 2020 od 11 hodin.

 • 29.01.

  Den otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě

  Tradiční představení fakulty a pozvání k návštěvě jejích pracovišť se tentokrát uskuteční ve dvou termínech - 29. ledna 2020 a 7. března 2020. Podrobný program bude doplněn.

 • 28.01.

  Den otevřených dveří

  Zveme všechny zájemce na Den otevřených dveří, který se koná v úterý 28. ledna 2020.

 • 23.01.

  Open evenning Audiovizuální tvorby

  Oddělení audiovizuální tvorby pořádá 23. 1. v 18.00 hodin v Klubu Fiducia, Ostrava OPEN EVENNING AUDIOVIZUÁLNÍ TVORBY. Prezentace prací mladých filmařů ze Slezské univerzity. Fotografie, klipy, vizualizace poezie, dokumenty i krátké hrané filmy. Sci-fi, drama i traillery. To nejzajímavější, co v poslední době vzniklo na půdě uměleckého oboru Audiovizuální tvorba Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

 • 21.01.

  Veletrh Gaudeamus Praha

  Ve dnes 21. - 23. ledna 2020 bude hala 4 areálu PVA Expo Praha - Letňany patřit Mezinárodnímu veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Praha. A prezentace Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě na něm nebude chybět! Více na https://gaudeamus.cz/praha

 • 15.01.

  Ústav historických věd pořádá školní kolo Celostátní studentské vědecké konference Historie 2020

  V lednu na ÚHV proběhne školní kolo Celostátní studentské vědecké konference Historie 2020, kde budou z řad účastníků (studentů magisterského studia historických oborů) vybráni ti, kteří nás budou reprezentovat v celostátním kole, které se koná v Praze (23. - 24. dubna, Ústav českých dějin FF UK). Školní kolo se uskuteční 15. 1. od 13:00 hod v učebně M6 v budově Ústavu historických věd na Masarykově třídě 37.

 • 06.01.

  Tříkrálový koncert

  Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity v Opavě pod taktovkou sbormistryně Mgr. Vladimíry Vašinkové zve na svůj Tříkrálový koncert. Koncert se uskuteční ve Švédské kapli v Opavě (ul. Ratibořská) v pondělí 6. ledna 2020 od 18 hodin. Bez vstupného.

 • 20.12.

  Pěvecký komorní sbor Slezské univerzity vystoupí v Úble

  Pěvecký komorní sbor Slezské univerzity vystoupí na pozvání vedení obce v malebném kostelíku obce Úblo u Brumovic. Koncert, pořádaný místním Sborem dobrovolných hasičů, začíná v 17 hodin.

 • 19.12.

  Zpívání na schodech

  Tradiční krátké dopolední vystoupení Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity v Opavě v atriu univerzitní budovy Masarykova třída 37 v Opavě.

 • 18.12.

  Den otevřených dveří

  Zveme Vás na den otevřených dveří, který se bude konat ve středu 18. prosince 2019 od 11 hodin.

 • 17.12.

  Křest nové knihy Ondřeje Durczaka

  Dne 17. 12. 2019 v 18.00 hodin se koná křest knihy Ostrava má Budoucnost: 100 let spotřebního družstva Budoucnost v Ostravě ve fotografiích 1919–2019. Fotografická publikace pedagoga a doktoranda ITF Ondřeje Durczaka.

 • 13.12.

  Adventní zpívánÍ

  Srdečně Vás zveme na tradiční vystoupení Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity, které se bude konat v budově Slezského zemského muzea. Letošní vánoční koncert nese název "Vánoční zpívání" a vedle Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity se sbormistryní Vladimírou Vašinkovou vystoupí jako speciální host Dětský pěvecký sbor při ZUŠ Opava vedený Janou Warišovou. Vstup na tuto akci je zdarma.

 • 10.12.

  Dialog s rektorem SU

  Na Vánoční studentský jarmark od 17 hodiny naváže v pořadí třetí Dialog s rektorem, kdy si lze na neformální půdě a přátelké atmosféře popovídat s rektorem Slezské univerzity v Opavě doc. Pavlem Tulejou. Dialog se uskuteční v budově FVP na Bezručově náměstí 14, učebně C308.

 • 10.12.

  Vánoční studentský jarmark

  Studentská unie Slezské univerzity v Opavě připravila na 10. prosince 2019 premiéru Vánočního studentského jarmarku.

 • 09.12.

  Amber: Promítání filmu s besedou

  Autorský film studentů oboru Audiovizuální tvorby Amber můžete vidět 9. prosince v ostravském Klubu Atlantik. Projekci filmu režiséra Jindřicha Mižďocha a jeho spolužáků bude spojena s besedou s filozofem PhDr. Mgr. Antonínem Dolákem, Ph.D., který se zabývá etikou, současnou filozofií, problémy existence jáství, svobodné vůle, umělou superinteligencí, vědomí a filozofií mysli.

 • 09.12.

  Vánoce pejskům

  Již tradiční charitativní akci Vánoce pejskům opět připravuje Studentská unie Slezské univerzity v Opavě.

 • 06.12.

  Veletrh Středoškolák, vysokoškolák pro job

  Na počátku prosince 2019 se Slezská univerzita v Opavě bude prezentovat na Moravskoslezském veletrhu Středoškolák, vysokoškolák pro job, který hostí Černá louka v Ostravě. Opět budeme představovat nejen studijní možnosti jednotlivých součástí (fakult), ale i další aktivity, které akademická půda v Opavě a Karviné nabízí.

 • 04.12.

  Seminář psaní bakalářských a diplomových prací

  Chystáte se na závěr studia? Čeká vás závěrečná bakalářská nebo diplomová prace a tápete, jak ji strukturovat, co do ní zařadit nebo jak správně citovat? Tak právě pro vás máme seminář psaní bakalářských a diplomových prací, který bude zahájen 4. prosince 2019 v učebně H3 areálu Hradecká ulice.

 • 29.11.

  Startup Weekend Ostrava

  Změnit vlastní myšlenky v reálný podnikatelský plán s jasným výsledkem slibuje Startup Weekend Ostrava. Pořadatelé vyzývají všechny studenty středních i vysokých škol ke společnému setkání v kreativním prostředí Impact Hub Ostrava. V průběhu tří dnů je pro účastníky připraven zajímavý program s inspirativními hosty s business prostředí a mentory, kteří jim nabídnou své zkušenosti a názory na prezentované nápady. Návštěvníci setkání tak získají neocenitelné zkušenosti, znalosti a především nové kontakty pro svůj další rozvoj. Na organizaci akce se spolupodílí studenti Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné a Business Gate.

 • 28.11.

  Italský filmový klub – Laura Antonelli

  Ústav cizích jazyků srdečně zve na druhý večer filmového minicyklu s názvem „3x Laura Antonelliová“, který se uskuteční ve čtvrtek 28. 11. od 19:00 v prostorách knihovny Slezské univerzity na Bezručově náměstí. Napoprvé nás tato ikona provázela filmem Vášeň lásky. Tentokrát se diváci mohou těšit na symbol italské kinematografie ve filmu Nevinný (L’innocente) slavného režiséra Luciana Viscontiho.

 • 25.11.

  Mezinárodní odborné sympozium

  Výzkumné centrum pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě ve spolupráci s partnerskými institucemi pořádá dne 25. 11. 2019 v čase od 10:00 – 15:30 hodin MEZINÁRODNÍ ODBORNÉ SYMPOZIUM na téma Co, jak a proč ve vysokoškolském vzdělávání stále stojí v otázkách?

 • 21.11.

  Noc venku 2019

  Slezská univerzita v Opavě se letos oficiálně připojuje k akci Noc venku, kterou u nás zaštiťuje Armáda spásy. V noci z 21. na 22. listopadu můžete přespat u kostela sv. Václava. Aby "bezdomovecká" noc pro vás byla příjemnější, paní kvestorka přislíbila, že účastníkům připraví něco teplého do žaludku.

 • 20.11.

  Křest knihy Opavská NEJ

  Srdečně zveme všechny příznivce dějin Opavy na křest knihy Opavská NEJ, který se uskuteční ve středu 20. listopadu v 18 hodin v sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě (Nádražní okruh 27). Kniha, na níž se podíleli historici Slezského zemského muzea, Zemského archivu v Opavě a Slezské univerzity v Opavě rekapituluje dosavadní dvě tematické výstavy z let 2016 a 2017 a nově nabízí dalších 13 hesel. Součástí křtu bude i prodej knihy za zvýhodněnou cenu.

 • 20.11.

  Slavíme 10 let knihovny v novém

  Univerzitní knihovna Karviná zve na oslavy 10 let v nových prostorách na Vyhlídce.

 • 19.11.

  296. zasedání Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě

  Zveme vás na 296. zasedání Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě, které se koná dne 19. listopadu 2019 ve 13 hodin v Karviné, v zasedací místnosti děkana OPF.

 • 17.11.

  17. listopad: Vzpomínkový akt v Žitné ulici

  V neděli 17. listopadu se v dopoledních hodinách uskuteční na pražském Albertově několik pietních aktů k uctění památky studentských obětí 17. listopadu 1939. Delegáti Slezské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol a zástupci studentů z Opavy a Karviné při této příležitosti položí věnec se šerpou SU u pamětní desky Jana Opletala a Václava Sedláčka v Žitné ulici. Akci, začínající v 10 hodin, pořádá SK RVŠ - národní reprezentace studentek a studentů vysokých škol

 • 16.11.

  Sázení Komunitního jedlého sadu

  V sobotu 16. listopadu od 9 hodin ráno bude rektor Slezské univerzity sázet za akademickou obec Slezské univerzity v Opavě strom do Komunitního jedlého sadu. Přidat se k němu můžete i vy!

 • 15.11.

  Listopad 89 - počátek vysokého školství v Karviné

  U příležitosti 30. výročí sametové revoluce pořádá Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné ve spolupráci se Státním okresním archivem Karviná výstavu s názvem „Listopad 89 – počátek vysokého školství v Karviné“. Expozice bude slavnostně zahájena 15. 11. 2019 v 15 hodin v prostorách foyer hlavní budovy fakulty.

 • 14.11.

  Připomínka událostí 17. listopadu 1989 – Srdce studentstva

  K sérii akcí připomínajících 17. listopad jako Mezinárodní den studentstva a Den boje za svobodu se připojí i Slezská univerzita v Opavě, která připravuje na 14. listopadu několikahodinový happening ve svém areálu na Hauerově ul. 4. Skládat se bude z pietního aktu, odhalení pomníku, promítání dokumentů, besed s tvůrci dokumentů i aktéry "sametu" a koncertu.

 • 14.11.

  Young Entrepreneur ≠ Entrepreneurship Education ± Big Five Personal Traits?

  Zveme všechny zájemce na vědecký seminář

 • 14.11.

  Online marketing na sociálních sítích

  Zveme všechny zájemce na vědecký seminář.

 • 14.11.

  Co a jakými formami/metodami se chtějí učit senioři

  V horizontu několika málo let se senioři stanou význačnou cílovou skupinou, na kterou bude zaměřena pozornost v rámci celoživotního edukačního procesu. Vzhledem k této prognóze si kulatý stůl na téma Co a jakými formami/metodami se chtějí učit senioři klade za cíl zmapovat formy a metody edukační činnosti v zařízeních, které se zaměřují na péči o seniory. Současně bude pozornost věnována i možnostem předání zkušeností s postupy, které se ukázaly pro seniory efektivními a které by si měli osvojit studenti oboru Edukační péče o seniory tak, aby je mohli používat v rámci výkonu své odborné praxe a přispět tím i k prohloubení vzájemné spolupráce mezi institucemi.

 • 11.11.

  Týden vědy na Slezské univerzitě v Opavě

  Také letos jsme se zapojili do festivalového Týdne vědy a techniky AV ČR, tentokrát s podtitulem "Věda, svoboda, odpovědnost". Po celé republice se od 11. do 17. listopadu otevřou dveře laboratoří, výzkumných a vědeckých pracovišť, univerzit a dalších míst. Stejně tomu bude rovněž na Slezské univerzitě v Opavě.

 • 07.11.

  PROBAČNÍ A MEDIAČNÍ SLUŽBA V TEORII I PRAXI II.

  Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě si Vás dovoluje pozvat na seminář s názvem Probační a mediační služba v teorii i praxi II, který se uskuteční dne 7. 11. 2019 od 9:45 hod. v učebně C202.

 • 07.11.

  OBRAZ CHYTRÝCH ŘEŠENÍ V REGIONÁLNÍM RÁMU

  Centrum empirických výzkumů a Ústav veřejné správy a regionální politiky pořádají ve čtvrtek 07/11/2019 mezinárodní odbornou konferenci.

 • 06.11.

  Deutsche Filme an der Schlesischen Universität in Opava

  Ve středu 6. listopadu se od 18 hodin uskuteční v posluchárně M7 (budova Masarykova tř. 37), další z večerů cyklu Deutsche Filme a der Schlesischen Universität in Opava. Tentokrát se bude promítat film “Vor der Morgenröte“ (Před ranními červánky, 2016). Akci pořádá Ústav cizích jazyků.

 • 06.11.

  Budování e-shopu od nuly

  Zveme na přednášku odborníka z praxe.

 • 05.11.

  O geometrii a vesmíru

  Geometrie byla po tisíce let na čele lidského poznání okolního světa. Měla zásadní vliv na formování současného názoru na postavení lidstva ve vesmíru i na strukturu a tvar vesmíru samotného. Přitom se často dostávala do (někdy ostřejšího) dialogu s tehdejší filozofií i teologií. Přednáška Jiřího Horáka (Astronomický ústav Akademie věd ČR) bude stručné pojednávat o tom, jak geometrie ovlivnila současný pohled na vesmír i tvář přírodních věd, od starověké symboliky až po novověkou teorii relativity, kosmologii i teorii černých děr.

 • 05.11.

  Média a dějiny 2019

  Obraz Polska a Poláků v českých médiích je tématem konference Média a dějiny 2019

 • 05.11.

  Veletrh Gaudeamus Nitra

  Ve dnes 5. - 6. listopadu 2019 bude pavilon M5 areálu Agrokomplex Nitra patřit Mezinárodnímu veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Nitra. A prezentace Slezské univerzity na něm nebude chybět! Více na https://gaudeamus.cz/nitra

 • 29.10.

  Workshop na téma Pantomima

  Od 29. 10. do 31. 10. se uskuteční na Hauerově pod vedením Radima Vizváry workshop na téma Pantomima

 • 25.10.

  Židovští uprchlíci z Polska v poválečném Československu

  Zveme vás na přednášku absolventa Slezské univerzity v Opavě, dnes pracovníka Historického ústavu ČAV, doc. Jiřího Friedla na téma, které stále budí emoce a jen málo se o něm mluví.

 • 24.10.

  Workshop na téma Herecké práce před kamerou

  Dne 24. 10. se uskuteční na Hauerově pod vedením Jakuba Šmida workshop na téma Herecké práce před kamerou

 • 24.10.

  Veletrh povolání - Opava

  První ročník Veletrhu povolání v Opavě, pořádaného Okresní hospodářskou komorou Opava. S možnostmi zaměstnání, vzdělávání nebo třeba rekvalifikací, se můžete seznámit v prostoru opavské Víceúčelové sportovní haly v Městských sadech ve dnech 24. a 25. října 2019. Slezská univerzita v Opavě nebude chybět.

 • 22.10.

  Pivní maraton

  Pivní maraton, v minulosti tradiční a studenty oblíbená recesistická akce, si znovu buduje své místo na slunci. Pod pořadatelskou taktovkou Studentské unie Slezské univerzity si týmy změří síly nejen na běžecké trati, ale také v degustační a vědomostní soutěži. Sledujte FB Studentské unie.

 • 22.10.

  Moderní výzvy lidstva: Klima a jeho přesah

 • 22.10.

  Veletrh Gaudeamus Brno

  Ve dnes 22. - 25. října 2019 bude hala P areálu brněnského výstaviště patřit Mezinárodnímu veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Brno. A prezentace Slezské univerzity na něm nebude chybět! Více na https://gaudeamus.cz/brno

 • 22.10.

  Proměny rodiny IX "Smrt – součást života"

  Proměny rodiny IX "Smrt – součást života" 22. 10. 2019 se uskuteční IX. ročník konference Proměny rodiny IX, tentokrát s podtitulem Smrt – součást života. Předpokládaná doba zahájení je 9:00 hod., ukončení v 15:30 hod.

 • 17.10.

  Dávka chemtrails, fake news a kritického myšlení

  Ukažte člověku manipulaci a vzděláte ho na den. Naučte ho manipulace odhalovat a vzděláte ho na celý život." Tak přesně tímto heslem se řídíme ve Zvol si info.

 • 17.10.

  Robotický pětiboj

  Proběhne ve čtvrtek 17. října 2019 v době od 10.00 do 17.00 hodin v Galerii Breda v prvním podlaží Obchodního a společenského centra Breda&Weinstein v Opavě.

 • 16.10.

  Uvedení Jindřicha Štreita a Marie Rottrové na Jantarové schodiště slávy

  Jako vůbec první vstoupí ve středu 16. října 2019 na ostravské Jantarové schodiště slávy fotograf a pedagog Institutu tvůrčí fotografie v Opavě Jindřich Štreit společně se zpěvačkou Marií Rottrovou. Stane se tak na jedné z dominant Dolní oblasti Vítkovice, na vyhlídkové věži Bolt Tower.

 • 15.10.

  Přednáška Karlův most v souvislostech víry a ducha

  Karmelitánské nakladatelství zve na přednášky o. Stanislava Přibyla na téma Karlův most v souvislostech víry a ducha. Uskuteční se celkem na třech místech. V úterý 15. října si můžete povídání o Karlově mostě poslechnout od 16 hodin ve farním sále v Kravařích a pak hned od 18 hodin Aule Slezské univerzity v Opavě (budova Na Rybníčku 626/1). O den později ve středu 16. října pak stejná akce proběhne v Ostravě v sále na faře u katedrály od 15 hodin.

 • 15.10.

  Studenti studentům

  Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě si Vás dovoluje pozvat na studentský workshop STUDENTI STUDENTŮM k bakalářským pracím studentů prezenčního studia bakalářského studijního oboru Sociální patologie a prevence, který se uskuteční dne 15. října 2019 v učebně C310. Přihlašovací formulář: https://forms.gle/GaNEV6uQZcAEq6YS6

 • 15.10.

  Zahraniční mise Lékařů bez hranic z pohledu Alžběty Truparové

  Jak vypadá zahraniční mise organizace Lékařů bez hranic z pohledu „administrativního pracovníka“? Co musíte udělat, chcete-li se podobné mise zúčastnit? Jaké požadavky musíte splňovat a jak vlastně člověk na mnohaměsíční misi tráví svůj pracovní i volný čas? Pokud Vás zajímají odpovědi na tyto otázky, přijměte naše pozvání na besedu s účastnicí dvou zahraničních misí, absolventkou Fakulty veřejných politik v Opavě Bc. Alžbětou Truparovou.

 • 15.10.

  Den s němčinou

  Přehled programu v Opavě 09:00-12:00 hod.: Hudební workshop pro studenty středních škol (Obecní dům, Ostrožná 46, Opava) 09:00-12:30 hod.: Seminář pro učitele němčiny „Methoden der Schüleraktivierung im Deutschunterricht“ / „Metody aktivizace žáků v hodinách němčiny“ (Slezská Univerzita, Masarykova třída 37, Opava) 10:00–12:00 hod.: Autobahnspiel – Procestuj Německo! (Obecní dům, Ostrožná 46, Opava) 12:30–13:30 hod.: Koncert Uwe Kaa (Obecní dům, Ostrožná 46, Opava) 13:00-16:30 hod.: Seminář pro studenty germanistiky a učitele němčiny „Übersetzen heißt verstehen und vermitteln“ (Slezská Univerzita, Masarykova třída 37, 746 01 Opava)

 • 14.10.

  Konference IMPULS - nové trendy v oblasti výchovy a vzdělávání

  Srdečně vás zveme na konferenci IMPULS, která proběhne dne 14. října 2019 od 9 do 18 hodin v budově Slezské univerzity v Opavě na Bezručově náměstí 14. Konference se bude soustředit na podporu společného vzdělávání a na seznámení se s novými trendy v oblasti výchovy a vzdělávání, které přispívají k individualizaci a diferenciaci výuky a k zprostředkování úspěchu pro každého žáka.

 • 14.10.

  Přednáška Do práce připraven

  Zveme všechny zájemce na přednášku Hany Slámové z Asociace integrativních koučů.

 • 08.10.

  294. zasedání Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě

  Ke svému 294. zasedání se sejde v úterý 8. října 2019 ve 14 hodin Akademický senát Slezské univerzity v Opavě. Jednání se uskuteční v zasedací místnosti rektora rektorátu Slezské univerzity v Opavě (budova Na Rybníčku626/1, Opava).

 • 08.10.

  Prodejní výstava zahraniční odborné literatury

  Zveme všechny zájemce na 4. ročník prodejní výstavy zahraniční odborné literatury, která se koná v prodejně skript.

 • 04.10.

  Život bez bariér

  Slezská univerzita v Opavě se představí na festivalu Život bez bariér, který se koná na ostravském výstavišti Černá louka.

 • 02.10.

  Akademický den Slezské univerzity v Opavě

  Akademický den Slezské univerzity v Opavě 2019 se uskuteční ve středu 2. října 2019 od 10 hodin v kostele sv. Václava v Opavě (ul. Pekařská).

 • 30.09.

  Vítejte na Slezské! Infoschůzka pro studenty I. ročníků

  Blok základních informací a rad pro nastupující studenty I. ročníků připravilo pro zájemce Studentská unie Slezské univerzity.

 • 28.09.

  Den otevřených dveří MSK

  V sobotu 28. září 2019 se Slezská univerzita v Opavě bude prezentovat na Dnu otevřených dveří Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Akce začíná od 10 hodin přímo v sídle MSK na ulici 28. října 117 v Ostravě.

 • 27.09.

  Noc vědců

  Letošní celorepubliková akce Noc vědců se odehraje 27. září a opět se jí zúčastní všechny opavské součásti Slezské univerzity.

 • 26.09.

  Role veřejné správy a sociální politiky v každodenním občanském životě

  Ústav veřejné správy a regionální politiky, Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě pořádá ve dnech 26. a 27. září 2019 MEZINÁRODNÍ VĚDECKOU KONFERENCI.

 • 24.09.

  Jan Sokol: Kdo jsme, odkud přicházíme, kam kráčíme

  Úvodní ze setkání s osobnostmi a názory, které mají co říci. Hostem bude český filosof, překladatel, vysokoškolský pedagog a bývalý ministr školství prof. PhDr. Jan Sokol Ph.D., Sc.D, který se zamyslí nad otázkou Kdo jsme, odkud přicházíme, kam kráčíme.

 • 24.09.

  Veletrh Gaudeamus Bratislava

  Letošní novinkou v sérii veletrhů vzdělávání je Bratislava. Ve dnes 24. - 26. září 2019 bude hala D areálu Incheba Expo Bratislava patřit Mezinárodnímu veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus. A prezentace Slezské univerzity na něm nebude chybět! Více na https://gaudeamus.cz/bratislava

 • 20.09.

  Burčáková stezka

  Čtvrtý ročník Burčákové stezky se uskuteční v pátek 20. září 2019. Návštěvníkům se mezi 16 až 22 hodinou opět nabízí příjemná procházka Opavou, srovnání burčáků i setkání se známými. Zpříjemněte si odpoledne tradiční akcí, která vznikla na půdě Slezské univerzity v Opavě. Zapojené provozovny a více informací naleznete: http://bit.ly/burcakova_stezka_2019

 • 18.09.

  Odborný seminář pro vyučující SU - Opava

  Přijměte pozvání na odborný seminář "Efektivní komunikace a metody výuky studentů se specifickými poruchami učení" jež bude realizován v rámci projektu "Rozvoj vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě". Seminář je veden odbornou lektorkou, speciální pedagožkou a psychoterapeutkou s mnohaletou zkušeností v dané oblasti, která je součástí odborného týmu Poradenského a kariérního centra SU.

 • 14.09.

  Akademické mistrovství ČR v silniční cyklistice – časovka a cyklomaraton

  časovka jednotlivců – 14. 9. 2019, od 14:00 se startovním intervalem 1 minuta silniční závod – 15. 9. 2019, společný slavnostní start ve 12:00, ostrý start cca v 12:15 Závod se jede v okolí elektrárny Temelín

 • 12.09.

  Odborný seminář pro vyučující SU - Karviná

  Přijměte pozvání na odborný seminář "Efektivní komunikace a metody výuky studentů se specifickými poruchami učení" jež bude realizován v rámci projektu "Rozvoj vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě". Seminář je veden odbornou lektorkou, speciální pedagožkou a psychoterapeutkou s mnohaletou zkušeností v dané oblasti, která je součástí odborného týmu Poradenského a kariérního centra SU.

 • 11.09.

  ATACAMA - výstava fotografií Jiřího Dobrého

  Celý jeden měsíc strávila trojice studentů Slezské univerzity v Opavě na své expedičně-filmovací cestě po Chile. Kromě bohatého filmového materiálu, který je momentálně v další postprodukci, přivezl Jiří Dobrý i řadu ojedinělých fotografických postřehů. A právě k jejich zhlédnutí vás zveme.

 • 10.09.

  Zasedání Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě

  293. zasedání Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě se bude konat dne 10. září 2019 v 10 hodin v Karviné, v zasedací místnosti děkana Obchodně podnikatelské fakulty.

 • 03.09.

  Národní vědecká konference Ekonomické a sociální výzvy evropské ekonomiky

  Pořadatelé: Vysoká škola PRIGO a Slezská univerzita v Opavě Místo konání: Horský hotel Čeladenka Mezinárodní vědecká konference „Ekonomické a sociální výzvy evropské ekonomiky“ navazuje na dlouhou tradici konferencí pořádaných v Moravskoslezském kraji vztahujících se k tématům Hospodářská a sociální politika, Hospodářská politika a tranzitivní ekonomiky, Hospodářská politika a nové členské země EU nebo Hospodářská politika v členských zemích EU.

 • 30.08.

  Běh Zoo Ostrava pro gibony

  Slezská univerzita v Opavě se připojuje k letošnímu charitativnímu běhu Běhu Zoo Ostrava pro gibony a vyzývá všechny studenty, pedagogy i ostatní zaměstnence: BUĎTE U TOHO S NÁMI!

 • 19.07.

  OPF na Colours of Ostrava

  V pátek 19. července se Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné zúčastní Colours of Ostrava. Její zástupci vám ukážou jak si hravě poradit s financemi, provětrají vaše mozkové závity a hlavně vás odmění řadou lákavých cen. Kdo nebude chtít soutěžit, může se nechat festivalově namalovat. Na programu se podílí také zástupci Matematického ústavu. Těšíme se na vás ve stánku Slezské univerzity.

 • 17.07.

  Colours of Ostrava 2019

  Na letošním festivalu Colours of Ostrava nebude chybět ani stánek Slezské univerzity! Najdete ho hned u Hlubiny, naproti scéně Czech Stories. Bude jednou tak velký než vloni, s živým maskotem a zastoupením všech čtyř součástí, tedy poprvé i Obchodně podnikatelské fakulty! Přijďte se podívat, vyzkoušet si simulaci účinků alkoholu a jiných drog, řízení auta nebo zachránit život (s Fakultou veřejných politik), ovládat robota, zažít virtuální realitu a pozorovat černou díru (s Filozoficko-přírodovědeckou fakultou), hravě si poradit s financemi (s Obchodně podnikatelskou fakultou) či polaškovat s mozkovými závity matematickými hlavohříčkami (pochopitelně s Matematickým ústavem).

 • 17.07.

  Dny FPF na Colours

  Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě se stejně jako v minulých letech zúčastní festivalu Colours of Ostrava. Ve stánku Slezské univerzity se ve středu 17. července 2019 představí se svými roboty Ústav informatiky, v sobotu 20. července Ústav fyziky. Jejich interaktivní program doplní spoluúčinkování kolegů z Matematického ústavu.
  Letos se rovněž bude konat diskusní fórum Meltingpot, v němž se opět angažuje vedoucí Oddělení audiovizuální tvorby Ústavu bohemistiky a knihovnictví Mgr. Monika Horsáková. Více na:https://www.slu.cz/slu/cz/aktuality/1/419

 • 03.07.

  Slezská univerzita na Beats for Love

  Slezská univerzita v Opavě bude na největším českém a slovenském tanečním festivalu Beats for Love v Ostravě. Najdete tu šestimetrový stánek v barvách Slezské univerzity, ve kterém vás čeká spousta zábavy a aktivního odpočinku. Namátkou zde bude stolní fotbal, fotokoutek, chill out zóna atd. Zkrátka kdo si bude chtít odpočinot od muziky a tance, může u nás najít to, co hledá. Beats for Love se uskuteční od 3. do 6. července 2019 v areálu Dolní Vítkovice v Ostravě.

 • 25.06.

  Dny prevence

  Jedenáctý ročník Ošetřovatelských dnů prevence proběhne 25. a 26. června v Opavě.

 • 14.06.

  Celostátní přehlídka SOČ v Opavě

  Ve dnech 14. až 16. června 2019 se v Opavě uskuteční celorepublikové finále (přehlídka) 41. ročníku soutěže Středoškolské odborné činnosti (SOČ) pro zájemce o přírodovědné, technické a humanitní obory. Jejím vyhlašovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a garantem Národní institut pro další vzdělávání.

 • 13.06.

  Slavnostní ukončení programu celoživotního vzdělávání - Univerzity třetího věku

  Koná se ve čtvrtek 13. června 2019 od 10.00 hod. v sále Kulturního domu Na Rybníčku (Na Rybníčku 43, Opava) za účasti vedení Slezské univerzity v Opavě a s vystoupením Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity v Opavě. Prezence od 9.00 do 9:45 hod.

 • 02.06.

  Společný koncert Komorního pěveckého sboru s Musica Oeconomica Pragensis

  Komorní pěvecký sbor při Slezské univerzitě Vás srdečně zve na společný koncert s pražským sborem Musica Oeconomica Pragensis Společný koncert pěveckých sborů Vysoké školy ekonomické v Praze a Slezské univerzity v Opavě proběhne v neděli 2.6. 2019 v 16:00 v nádherných prostorách kostela sv. Václava na Pekařské ulici.

 • 30.05.

  Dokument Dobrý život sokola Bendy

  ● Dne 30. května v 19 hodin v multikulturním prostoru KUPE v Opavě (Jánská 7) se uskuteční promítání Dobrý život sokola Bendy. Mimořádný dokumentární film o dobrodružné cestě, věrném přátelství a lidské houževnatosti, příběh nezdolného sokola Miroslava Bendy. Po filmu následuje beseda s coproducentem Romanem Francem (doktorand ITF FPF SU v Opavě)., který uvede film vtipným a zasvěceným komentářem. V rámci cyklu O filmu jinak. Film byl uveden s velkým úspěchem na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

 • 30.05.

  Institut Veřejné ochránkyně práv

  FVP pořádá v OC Breda zajímavé čtvrtky, v rámci kterých nabídne veřejnosti zajímavé přednášky a workshopy.

 • 30.05.

  Sociální sítě, internet – hrozba nebo zábava?

  "Ráda bych studentům a zaměstnancům Slezské univerzity nabídla možnost účasti na přednášce z cyklu Kritické myšlení, tentokrát s názvem Sociální sítě, internet – hrozba nebo zábava?.

 • 29.05.

  Kulatý stůl s názvem Kdo bude pečovat o naše seniory?

  Termín konání: 29. května 2019, 13:00 – 15:00 hod. Místo konání: Fakulta veřejných politik v Opavě, Bezručovo nám. 885/14, Opava

 • 28.05.

  Prague Photo 2019

  ● Dne 27. května se uskuteční zahájení fotografické expozice studentů Institutu tvůrčí fotografie na 12.ročníku mezinárodního festivalu fotografie Prague Photo 2019, výstavy potrvají od 28. května do 2. června 2019, Náměstí republiky 7, Praha 1. Kurátory expozice jsou Vladimír Birgus a Ondřej Durczak.

 • 23.05.

  Italský film Profondo rosso

  Oddělení italistiky Slezské univerzity srdečně zve na promítání posledního snímku z minicyklu Trochu jiný italský film. Bude jím slavný horor po italsku s tajemným titulem Profondo rosso od klasika tohoto žánru Daria Argenta. Promítat se bude ve čtvrtek 23. května od 19 v univerzitní knihovně na Bezručově náměstí. Film bude s českými titulky.

 • 23.05.

  Vlastenectví a národ v 21. století

  Vlastenectví a národ v 21. století. Pod tímto názvem pořádá Česká křesťanská akademie, místní skupina Opava, ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě a Českobratrskou církví evangelickou přednášku Mgr. Daniela Kroupy, PhD.

 • 22.05.

  Vernisáž výstavy prací posluchačů kurzu Digitální fotografie a fotokomora

  Stalo se již tradicí, že závěrem kurzů Digitální fotografie a fotokomora Univerzity třetího věku Slezské univerzity v Opavě se stane vernisáž výstavy prací posluchačů těchto kurzů. Na tu letošní můžete přijít ve středu 22. května v 16 hodin do OC Breda&Weinstein.

 • 22.05.

  Slezský den sester

  Dne 22. 5. 2019 pořádá Slezská nemocnice v Opavě 22. Slezský den sester s konferenčním programem.

 • 22.05.

  Slezský den sester

  Dne 22. 5. 2019 pořádá Slezská nemocnice v Opavě 22. Slezský den sester s konferenčním programem.

 • 21.05.

  II. ročník mezinárodního kulatého stolu "Partnerské násilí vůči expartnerovi"

  Dne 21. května 2019 se uskuteční kulatý stůl na téma "Partnerské násilí vůči expartnerovi"

 • 20.05.

  Kurz Zdravotník zotavovacích akcí

  Cílem kurzu je naučit absolventy osvojit si základní teoretické znalosti a praktické dovednosti v akutních stavech a vybraných onemocněních.

 • 17.05.

  Veletrh Wellness Day

  Dne 17. května 2019 se uskuteční v OC Breda & Weinstein veletrh Wellness day. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku zdravých pokrmů, přednášky o zdravé výživě, o zdravé vodě. U jednotlivých stánků si mohou nechat změřit tlak, váhu, ale také mají možnost zjištění své krevní skupiny nebo diagnostiky pleti. Na veletrhu se představí také fitness a wellness centra s ukázkou svých služeb a novinek ve sportovním odvětví. Fakulta veřejných politik v Opavě zde bude zastoupena studenty Ústavu ošetřovatelství.

 • 16.05.

  Přijďte si popovídat s hejtmanem do opavského KUPE

  Diskuze s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 17 hodin v Kulturně-uměleckém prostoru KUPE (Janská 7, Opava), známém také jako vodárenská věž u nádraží Opava-východ.

 • 16.05.

  Decision marketing for Small and Medium-Sized Enterprises

  Ve dnech 16. - 17. května pořádá Katedra informatiky a matematiky ve spolupráci s Katedrou podnikové ekonomiky a managementu další ročník mezinárodní vědecké konference.

 • 16.05.

  Mladí opavští zastupitelé opět na univerzitě představí udržitelný rozvoj

  Slezská univerzita v Opavě se stane hostitelkou dalšího pokračování Konference o Cílech trvale udržitelného rozvoje (SDG), pořádanou Opavským zastupitelstvem dětí a mládeže (OZDM).

 • 15.05.

  Druhá polovina 20. století očima pamětníků

  To je téma prezentace seminárních prací, s nimiž na veřejnosti předstoupí studenti Slezského gymnázia v Opavě. Akce se koná ve středu 15. května 2019 v 18.00 hodin v učebně H3 fakultní budovy v Hradecké ulici 17 v Opavě.

 • 15.05.

  Shromáždění Akademické obce

  Předsedkyně AS FVP SU PhDr. Zdeňka Římovská, Ph.D. svolává dne 15. května 2019 v 11:00 hodin v aule C311 shromáždění Akademické obce. Všichni studenti a pedagogové jsou srdečně zváni. Odpovídat na Vaše dotazy budou připraveni: děkan FVP, proděkani a tajemník FVP.

 • 15.05.

  Děkanské volno

  V souvislosti s konáním shromáždění Akademické obce Fakulty veřejných politik v Opavě je vyhlášeno dne 15. května 2019 od 10:30 do 13:00hod. děkanské volno.

 • 15.05.

  Marketing finančních služeb

  Zveme na přednášku Jana Juchelky, generálního ředitele Komerční banky a také absolventa naší fakulty.

 • 15.05.

  Přednáška Jak se dobře připravit na pracovní pohovor?

  Ústav cizích jazyků (ÚCJ) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě pořádá přednášku nazvanou Jak se připravit na pohovor. Koná se ve středu 15. května 2019 v době od 9:45 do 11:20 v učebně M4.

 • 14.05.

  Filmový festival Opavský páv pošesté

  Přípravy na v pořadí již šestý ročník mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv jsou už v plném proudu. Uskuteční se 14. až 16. května 2019 a jeho centrem se opět stane nově zrekonstruovaný areál Slezské univerzity v Opavě na Hauerově ulici č. 4.

 • 13.05.

  Seminář Audit

  V pondělí 13. května 2019 jste zváni na seminář Audit, který povede Ing. Radana Macurová, Ph.D. Seminář se uskuteční v budově OPF Karviná, Univerzitní náměstí 1934, Karviná od 16.25 hodin.

 • 11.05.

  Open Air festival Opavského majálesu

  Chystáme pro Vás plno novinek, zajímavý doprovodný program a hlavně skvělé kapely! Vyvrcholení majálesového týdne - Open Air - proběhne v sobotu 11. května. No a kde jinde než v Městských sadech.

 • 10.05.

  Společně pro úsměv po druhé/Tichá aukce Opavského Majálesu

  Určitě si pamatujete na benefiční koncert pro Natálku Kotasovou, který nesl název Společně pro úsměv, a právě na tento koncert jsme se rozhodli letos navázat! Tentokrát můžete pomoci i Vy!

 • 10.05.

  Zahájení výstavy fotografií Vladimíra Birguse a Arkadiusze Goly

  ● Dne 10. května se uskuteční zahájení výstavy fotografií Vladimíra Birguse (kurátor Michał Szalast) a Arkadiusze Goly v rámci 12. ročníku mezinárodního fotografického festivalu Dny fotografie v Levicích. Výstava potrvá od 10. května do 31. května 2019.

 • 09.05.

  Literární den a křest sborníku Artemisia

  Literární den a křest sborníku Artemisia v rámci opavského Majálesu v květnu v Klubu Art. Nepropásněte

 • 08.05.

  Čistíme Beskydy

  Pojďte se s námi zapojit do 5. ročníků úklidové akce v Beskydech. Naše sběrné místo je v Oldřichovicích u dolní stanice lanovky na Javorový.

 • 07.05.

  Divadelní den Opavského majálesu

  Úterý 7. května 2019 patří v rámci Opavského Majálesu Divadelnímu dni. Ten začíná od 16.30 hodin v klubu Art Obecního domu v Opavě.

 • 07.05.

  Divadelní představení Vrať se!

  ● Dne 7.5. se v rámci programu festivalu Majáles uskuteční v klubu ART v 16:30 divadelní představení Vrať se! studentky KDD Kateřiny Tomanové.

 • 07.05.

  Webdesign a UX design

  Zveme všechny zájemce na další z workshopů na BGčku.

 • 07.05.

  Opavský Majáles 2019

  Už teď si můžete poznačit týden 7. – 11. května 2019 jako týden plný radosti, divadla, hudby, a poezie!

 • 07.05.

  Opavský majáles 2019

  Tradiční svátek mládí a oslava studentského života nemime ani Opavu. Ve dnech od 7. – 11. května nás čekají akce plné radosti, divadla, hudby a poezie!

 • 07.05.

  Výchova ke zdraví

  Dne 7. května 2019 budou probíhat prezentace studentů Ústavu ošetřovatelství na Základní škole Opava, Otická 18.

 • 07.05.

  International reserch project Propositions in Business Administration, Management and Economics Fields

  Zveme na vědecký seminář.

 • 06.05.

  Zahájení fotografické výstavy Jindřicha Štreita Fotografie… s láskou

  ● Dne 6. května v 17 hodin proběhne zahájení fotografické výstavy Jindřicha Štreita Fotografie… s láskou na nádvoří zámku v Hranicích. Výstava potrvá do 31. května 2019.

 • 03.05.

  Mezinárodní den hygieny rukou

  Dne 3. 5. 2019 se ve Slezské nemocnici v Opavě koná akce k Mezinárodnímu dni hygieny rukou, které se účastní také studenti Ústavu ošetřovatelství. V době od 9.00 do 12.00 hodin je možné se pod odborným vedením sester seznámit se správnou technikou mytí rukou a postupem dezinfekce, včetně praktického nácviku a kontroly kvality provedené hygieny.

 • 02.05.

  Výstava v univerzitní knihovně Josef Hoffmann 1870 – 1956

  Výstava s názvem Josef Hoffmann 1870 – 1956 a s podtitulem Ornament a moderna / Architekt a designér se uskuteční od 2. května 2019 v prostoru foyeru Univerzitní knihovny SU v budově na Bezručově náměstí č. 14 v Opavě. Přístupna bude vždy v pondělí až čtvrtek mezi 9 až 16 hodinou a v pátek od 9 do 15 hodin, a to do 26. června 2019.

 • 29.04.

  Copywriting a obsahová strategie

  Cyklus workshopů na BGčku pokračuje. Čeka vás seznámení se skvělými řečníky a dborníky ve svém oboru.

 • 29.04.

  Sloganistika

  Cyklus workshopů na BGčku pokračuje. Čeka vás seznámení se skvělými řečníky a dborníky ve svém oboru.

 • 25.04.

  Den miniprevence

  FVP pořádá v OC Breda zajímavé čtvrtky, v rámci kterých nabídne veřejnosti zajímavé přednášky a workshopy.

 • 25.04.

  Prevence rizikového chování na základní škole

  Tematickým zaměřením akce je problematika prevence rizikového chování v prostředí základní školy. Cílem je prostřednictvím pracovníků v pomáhajících profesích zmapovat rizikové chování, se kterým se ve školách učitelé, výchovní poradci a metodici prevence setkávají a současně jaké volí strategie pro jeho eliminaci a prevenci. Směřováno bude také na příklady dobré praxe, ale také na navázání vzájemné odborné spolupráce.

 • 24.04.

  Vladimír Birgus Tak mnoho, tak málo

  Středa 24. 4. 2019 v 17 hodin, multifunkční prostor KUPE Vernisáž výstavy fotografií Vladimír Birgus Tak mnoho, tak málo Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo Výstavu zahájí Jiří Siostrzonek a její kurátor Ondřej Durczak, Do pochodu, k poslechu, k tanci a ke zpěvu hraje Ústřední hudba raketových vojsk.

 • 24.04.

  Metody řízení v neziskových organizacích

  Ve středu 24.4.2019 se koná přednáška PhDr. Ivy Slovákové (Lesní mateřská škola Hrádeček, z.s.).

 • 23.04.

  Irena Šťastná a Jindřich Štreit - beseda s laureáty Ceny Jantar

 • 23.04.

  Online a offline marketing

  Zveme všechny zájemce na další z workshopů na BGčku.

 • 23.04.

  Literární pořad III. ročníku KDD „ DR. Čapek - otec slavných dětí“

  ● Dne 23.4. se v 13 hod uskuteční literární pořad III. ročníku KDD „ DR. Čapek - otec slavných dětí“ ve zkušebně KDD na Haureově v Opavě.

 • 18.04.

  Daňové úniky DPH a karuselové podvody . Nejdůležitější nástroje používané v boji proti daňovým únikům.

  Zveme na přednášku Ing. Pavla Schenka zaměřenou na DPH a daňové úniky.

 • 18.04.

  Seminář Daňové úniky

  Ve čtvrtek 18. dubna 2019 jste zváni na seminář Daňové úniky, který povede doc. Ing. Jana Janoušová, Ph.D. Seminář se uskuteční v budově OPF Karviná, Univerzitní náměstí 1934, Karviná od 12.15 hodin

 • 17.04.

  Projekce filmu Na tělo

  Středa 17. 4. v 17 hodin, multifunkční prostor KUPE projekce dokumentu o fotografu Jindřichu Štreitovi s diskuzí vedenou Jiřím Siostrzonkem, ve spoluprací s Psychiatrickou nemocnicí v Opavě

 • 16.04.

  Copywriting a obsahová strategie

  Cyklus workshopů na BGčku pokračuje. Čeka vás seznámení se skvělými řečníky a dborníky ve svém oboru.

 • 11.04.

  Aktuální trendy lázeňství, hotelnictví a turismu

  Cestovní ruch jako faktor regionálního rozvoje. To je téma 8. ročníku Mezinárodní vědecké konference „Aktuální trendy lázeňství, hotelnictví a turismu“. Konference se koná ve čtvrtek 11. dubna 2019 od 9.30 hodin v areálu Hradecké ulice Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.

 • 11.04.

  Rodina, škola a přátelé na cestě ke společnému kvalitnímu vzdělávání

  Výzkumné centrum pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik v Opavě pořádá mezinárodní odbornou a vědeckou konferenci zaměřenou na společné kvalitní a inkluzivně orientované základní vzdělávání.

 • 10.04.

  workshop na téma Jak psát odborné texty s myšlenkovými mapami

  Ústav cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě připravuje workshop na téma Jak psát odborné texty s myšlenkovými mapami. Zajímavá akce se koná ve středu 10. dubna 2019 od 15:30 do 18:45 hodin ve fakultní budově na Masarykově třídě, v učebně M6.

 • 09.04.

  Na vodárně s... Lukášem Vondráčkem

  Úterý 9. 4. v 18 hodin, multifunkční prostor KUPE Besedu se světoznámým klavíristou a šéfkou marketingu JFO Petrou Javůrkovou ke koncertnímu cyklu symfonické hudby povede Jiří Siostrzonek

 • 09.04.

  Role Mediační a probační služby

  Dne 9. dubna 2019 se v učebně č. 308 uskuteční přednáška na téma Role Mediační a probační služby. Přednášet bude vedoucí střediska Opava Mgr. Petr Tesař.

 • 09.04.

  Elektronická evidence tržeb

  Zveme na přednášku Ing. Jany Pustkové zaměřenou na elektronickou evidenci tržeb.

 • 08.04.

  International Week

  Ve dnech 8. - 12. 4. 2019 SU OPF pořádá International Week . Během tohoto týdne navštíví fakultu 40 zahraničních akademických pracovníků a zaměstnanců zahraničních oddělení z partnerských univerzit.

 • 08.04.

  Týden dobré vůle studentů Slezské univerzity v Opavě

  Již pátý ročník Týdne dobré vůle připravila v polovině měsíce dubna Studentská unie Slezské univerzity v Opavě. Ten se skládá z potravinové sbírky, darování krve, náboru do registru dárců kostní dřeně a nově také ze sběru víček pro sedmiletého Matyáška.

 • 05.04.

  Studentská unie hostí výjezdní zasedání

  OPAVA – Už několikrát jste se mohli na stránkách Slezské univerzity dočíst o účasti zástupců Studentské unie Slezské univerzity v Opavě na výjezdních zasedáních těchto organizací z celé republiky i o tom, jaké záležitosti se na takových akcích řeší. Teď, konkrétně ve dnech 5. - 7. dubna 2019, se opavské členky SU² stanou pořadatelkami takového výjezdního zasedání. „Do Opavy by mělo přijet okolo čtyřiceti zástupců unií českých vysokých škol a univerzit. Pracovní jednání se uskuteční v prostorách areálu na Hauerově ulici, ale samozřejmě počítáme i s časem na neformální setkání nebo prohlídku naší univerzity a města Opavy,“ v krátkosti popsala nadcházející víkend Nikola Konečná. Hosté zasedání budou ubytováni na kolejích Vávrovická, které tak alespoň na několik dní opět ožijí.

 • 04.04.

  Člověk pod lupou společenských disciplín - SPECIFIKA VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

  Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě si Vás dovoluje pozvat na přednášku s názvem SPECIFIKA VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM, která se koná dne 4. 4. 2019 od 10:35 hod. v učebně C205.

 • 03.04.

  Vesnice je svět – přednáška prof. Jindřicha Štreita

  Centrum kultury Zamek v Poznani pořádá pod záštitou vyslance České republiky v Polsku Za městem – Sovinec jako neoficiální centrum československé kultury 1979 – 1989 - výstava Jindřich Štreit Kde domov můj (2013 – 2017) - výstava Vesnice je svět – přednáška prof. Jindřicha Štreita Akce moderuje doc. Jiří Siostrzonek (ITF FPF SU v Opavě)

 • 03.04.

  Nábor dobrovolníků do registru kostní dřeně

  Ve středu 3. dubna 2019 můžete vstoupit do registru dárců kostní dřeně bez nutnosti návštěvy nemocničního zařízení. Ve spolupráci se Slezskou univerzitou se nábor bude konat od 9 do 15 hodin ve vstupních prostorách Filozoficko-přírodovědecké fakulty, Fakulty veřejných politik a Matematického ústavu. Rektor Slezské univerzity v Opavě dárcovství kostní dřeně podporuje - studenti za svoji ochotu pomáhat mohou získat stipendium 10 000 Kč!

 • 02.04.

  Projekce filmu Na střeše

  Úterý 2. 4. v 18 hodin, multifunkční prostor KUPE Projekce filmu Na střeše Po filmu následuje beseda Jiřího Siostrzonka s Duy Anh Tranem představitelem vietnamského chlapce Songa

 • 29.03.

  O vlastenectví a křesťanských hodnotách české kultury

  Česká křesťanská akademie, místní skupina Opava, ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě připravila přednášku Je to náš příběh, o vlastenectví a křesťanských hodnotách české kultury. Slova se ujme prof. Pavel Hošek, PhD. Přednáška se uskuteční v pátek 29. března 2019 v 16 hodin v aule Slezské univerzity, budova rektorátu, Na Rybníčku 1, Opava). Přednáška je součástí festivalu TEMPLEFEST OSTRAVA

 • 28.03.

  Italisté budou promítat Zvětšeninu

  OPAVA - Oddělení italistiky Ústavu cizích jazyků Slezské univerzity v Opavě zve na filmový večer, tentokrát se snímkem Blow-up / Zvětšenina z roku 1966, v režii Michelangela Antonia. Promítat se bude ve čtvrtek 28. března od 18.30 hodin v Univerzitní knihovně Slezské univerzity v Opavě (Bezručovo náměstí 14, Opava). „Film bude promítán v rámci našeho studijního minicyklu Trochu jiný italský film. Promítán bude v anglickém jazyce s českými titulky, takže zveme nejen italisty, ale vůbec všechny filmové fajnšmekry,“ uvedla k promítání Mgr. Jaroslava Malá z odd. italistiky s prosbou, aby ji z důvodu omezené kapacity hlediště zájemci předem kontaktovali na e-mailu jaroslava.mala@fpf.slu.cz.

 • 27.03.

  Jakub Chrobák si Na posed pozval na pomoc Ivana Motýla a Mirka Zelinského

  OSTRAVA - K dalšímu pokračování pravidelného literárního pořadu Jakuba Chrobáka Na posedu si jako posily moderátor pozval básníka Ivana Motýla a pedagoga Slezské univerzity v Opavě Miroslava Zelinského.

 • 27.03.

  Schůze Historického klubu studentů SU

  Ve středu 27. března 2019 se od 18.05 hodin uskuteční v učebně M12 budovy Masarykova třída 37 schůze Historického klubu studentů Slezské univerzity v Opavě. Její součástí bude přednáška studentky magisterského navazujícího programu Historické vědy Bc. Sabiny Máchové, se kterou se zúčastní Celostátní studentské vědecké konference v Brně. Přijďte spolu s námi Sabině vytvořit bouřlivou a povzbuzující atmosféru!

 • 27.03.

  Workshop “Studienreisen mit Schülern und Studenten nach Osteuropa”

  ● Dne 27. 3. se na Masarykově 37, v posluchárně M7, od 15.00 hod uskuteční Workshop “Studienreisen mit Schülern und Studenten nach Osteuropa”. Workshop der Kulturreferentin für Ostpreußen (Lüneburg), Frau Agata Kern.

 • 25.03.

  Filmáč Ústavu informatiky - První člověk

  První Filmáčový film letního semestru je tady! Přijď nastartovat týden, nebo si už v pondělí od všeho odpočinout. Ve velkém stylu promítneme Prvního člověka, úvodní slovo a závěrečnou diskusi vede dr. Blaschke... Teď ale který? Promítáme 25. března v učebně B1 od 17 hodin.

 • 09.03.

  Ples Slezské univerzity v Opavě

  Zveme vás na ples Slezské univerzity v Opavě, který se uskuteční v sobotu 9. března 2019 od 19 hodin v Kulturním domě Na Rybníčku v Opavě.

 • 07.03.

  Václav Podestát: V zrcadle okamžiku

  Galerie Opera, Divadlo JIřího Myrona, Ostrava, Čs. legií 14 Zahájení 7. 3. 2019 v 17 hodin. Výstava, kterou pořádají Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě a Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě, potrvá do 10. 4. 2019. Kurátor: Vladimír Birgus

 • 07.03.

  V gastrocentru se bude hovořit o značce Opavské Slezsko regionální produkt

  OPAVA - Ve čtvrtek 7. března 2019 od 14 hodin hostí Gastrocentrum Slezské univerzity (areál Hradecká 17, Opava) akci věnovanou setkání regionálních výrobců, poskytovatelů služeb, zemědělců, obchodníků, uživatelů a příznivců značky „OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt“®.

 • 06.03.

  Univerzitní studenti fotografie se představí v Bratislavě

  Institut tvůrčí fotografie v Opavě zve na výstavu svých studentů Ďaleko/Blízko, která se uskuteční od středy 6. března 2019 v Stredoeurópskom dome fotografie v Bratislavě

 • 05.03.

  Vernisáž fotosoutěže MŮJ SVĚT

  O poznání slavnostnější ráz než v předchozích letech bude mít v úterý 5. března vernisáž výstavy vítězných snímků 11. ročníku fotografické soutěže charit MŮJ SVĚT.

 • 25.02.

  „BACK TO THE 90´s“

  Studentská unie Slezské univerzity v Opavě zve všechny posluchače na zahajovací párty letního semestru pro studenty Slezské univerzity v Opavě „BACK TO THE 90´s“. Pořádnou nálož muziky od 90. let až po současné pecky naservíruje DJ Viki. Akce se koná 25. února, od 20 hodin v Trap Music Baru (Lepařova 4, Opava). Vstup zdarma.

 • 22.02.

  Reprezentační ples fakulty

  Zveme všechny zájemce na Reprezentační ples Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

 • 21.02.

  Výstava obrazů a obrázků Markéty Šmalcové

  Univerzitní knihovna Slezské univerzity v Opavě srdečně zve na výstavu obrazů a obrázků Markéty Šmalcové LETEM MÝM SVĚTEM. Výstava bue nainstalována od 22. února do 30. dubna 2019. Vernisáž se uskuteční 21. února v 16.30 hodin ve foyeru knihovny - Bezručovo nám. 14, Opava.

 • 15.02.

  Premiéra absolventského filmu Amber

  OPAVA - V tradici premiérového kina bude pokračovat víceúčelový sál areálu Slezské univerzity v Opavě Hauerova č. 4 i letos. První letošní premiérou bude 15. února 2019 studentský film z produkce oboru Audiovizuální tvorba nazvaný Amber. Večer začíná v 18 hodin a po promítání následúje afterparty.

 • 14.02.

  Den pracovních příležitostí

  Ústav ošetřovatelství Vás zve na Den pracovních příležitostí pro studenty oboru Všeobecná sestra.

 • 09.02.

  Zimní Heipark Cup 2019

  10. ročník lyžařských závodů ve slalomu pro širokou veřejnost (neregistrované amatéry) všech věkových kategorií. Registrace dětských kategorií v 9 hodin, registrace kat. juniorů a dospělých v 15 hodin.

 • 30.01.

  Dramawettbewerb

  ● Dne 30.1. se uskuteční na Masarykově 37, od 9:00 do 12:00 Dramawettbewerb. Soutěž týmu v dramatickém stvárnění německých textů pro žáky středních odborných škol a gymnázií. Přihlášky přijímá Oddělení germanistiky do 20.1.

 • 29.01.

  Spojený seminář z matematické analýzy a diskrétních dynamických systémů: Asymptotic behavior of dynamical systems represented by cocycles (skew products) (Grzegorz Guzik)

  Na spojeném semináři z matematické analýzy a diskrétních dynamických systémů vedeném prof. Smítalem a doc. Štefánkovou bude přednášet Grzegorz Guzik (AGH University of Science and Technology, Kraków) na téma Asymptotic behavior of dynamical systems represented by cocycles (skew products). Seminář se mimořádně koná v úterý od 10:00 v posluchárně R1.

 • 29.01.

  Lesewettbewerb

  ● Dne 29.1. se uskuteční na Masarykově 37, od 9:00 do 12:00 Lesewettbewerb. Soutěž ve čtení německých textů pro žáky základních a středních škol. Přihlášky přijímá Oddělení germanistiky do 20.1.

 • 25.01.

  Pozorování pro veřejnost na observatoři WHOO

  ● 25.1. proběhne od 18 hod pozorování pro veřejnost na observatoři WHOO (Bezručovo náměstí 13).

 • 24.01.

  výstava fotografii Ondřej Durczak - Karvinsko

  ● Od 24.1. do 21.2.2019 bude v KUPE Opava probíhat výstava fotografii Ondřej Durczak - Karvinsko. Doktorand ITF MgA. Ondřej Durczak se v projektu Karvinsko zabývá stěžejními mezníky významného průmyslového regionu, který v této oblasti zažívá už jen pozůstatky zašlé slávy. V práce se objevují i historické fotografie z 20.století. Kurátorem výstavy je doktorand ITF MgA. Arkadiusz Gola. Na vernisáži bude hornické občerstvení.

 • 24.01.

  Den otevřených dveří

  Zveme všechny zájemce na Den otevřených dveří, který se koná ve čtvrtek 24. ledna 2019.

 • 23.01.

  Na posedu - literární pořad Jakuba Chrobáka

  Na posedu. Tak se jmenuje literární pořad pedagoga Ústavu bohemistiky a knihovnictví Slezské univerzity v Opavě, básníka a literárního kritika Jakuba Chrobáka. Tentokrát má večer v Absintovém klubu Les v Ostravě podtitul S DAUPHINEM, PROUSTEM, HÁBLOVOU, MĚSTSKOU ARCHITEKTUROU A ČTOUCÍMI PŘÁTELI.

 • 23.01.

  Den otevřených dveří

  Zveme Vás na den otevřených dveří, který se bude konat ve středu 19. prosince 2018 a 23. ledna 2019, vždy od 11 hodin.

 • 17.01.

  Promítání filmu Na útěku

  Utekla vám loňská premiéra dokumentu o rodině opavského podnikatele Davida Weinsteina, která se odehrála v kinosále univerzitního areálu Hauerova 4? Pokud ano, tak máte další možnost vidět tuto ojedinělou sondu do předválečné Opavy ve čtvrtek 17. ledna v prostoru Music Baru Trap v opavské Lepařově ulici. Film vypráví o příbězích jednotlivých rodinných příslušníků židovské rodiny Weinsteinů v období druhé světové války a jejich odkazu pro dnešní Opavu. Slovem historika jej mimo jiných provází Martin Pelc z Ústavu historických věd Slezské univerzity v Opavě. Podrobnosti na přiložené pozvánce.

 • 17.01.

  Na vodárně s… výtvarnicí Kateřinou Šedou a fotografem akcí Romanem Francem

  ● Dne 17.1. od 18 hod se v KUPE Opava uskuteční beseda Na vodárně s… výtvarnicí Kateřinou Šedou a fotografem akcí Romanem Francem. Kateřina Šedá je výtvarnice zabývající se sociální architekturou, např. projektem UNES-CO, při kterém vybrané rodiny provozovali “normální život” v centru Českého Krumlova, a také je držitelkou českého ocenění Architekt roku 2017. Besedu moderuje J.Siostrzonek.

 • 17.01.

  Nový přístup k modelování zemské kůry

  Přednáška RNDr. Iva Wandrola, Ph.D., na Katedře geologického inženýrství VŠB - TU Ostrava

 • 16.01.

  Den otevřených dveří FPF

  Den otevřených dveří na Filozoficko-přírodovědecké fakultě SU v Opavě.

 • 12.01.

  Konzultace pro uchazeče o studium na ITF

  Institut tvůrčí fotografie připravil tradiční lednovou konzultaci pro zájemce o bakalářské kombinované studium Tvůrčí fotografie na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě.

 • 06.01.

  Mezinárodní odborný workshop

  „VYSOKOŠKOLSKÉ VZDĚLÁVÁNÍ A JEHO METODOLOGICKÁ ÚSKALÍ VE VÝZKUMU“

 • 19.12.

  Den otevřených dveří

  Zveme Vás na den otevřených dveří, který se bude konat ve středu 19. prosince 2018 a 23. ledna 2019, vždy od 11 hodin.

 • 15.12.

  Benefiční koncert Kostřiboviny

  Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity v Opavě pod vedením Mgr. Vladimíry Vašinkové a Josefa Kostřiby vás srdečně zvou na Benefiční koncert Kostřiboviny. Koncert se uskuteční 15. prosince 2018 od 18 hodin ve Farním kostele sv. Petra a Pavla v Opavě-Jaktaři.

 • 13.12.

  Hovory s Pavlem Zavadilem a Janem Czudkem

  Poslední díl talkshow Hovory s... v tomto kalendářním roce, které se uskuteční ve čtvrtek 13. prosinec 2018 od 19 hodin v Klubu Art Obecního domu Opava (Ostrožná 236/46), nás zavede do světa profesionálního sportu a na církevní půdu.

 • 11.12.

  Radiace kolem nás

  Mnoha lidem se při slově radiace, radioaktivita automaticky vybaví nebezpečí. Není tomu ale tak, vždyť radioaktivní objekty jsou všude kolem nás. Ukážeme si, že se radiace nemusíme bát a že v mnoha případech je velmi užitečná.

 • 07.12.

  TGIAF

  Thank God It´s Astrophysical Friday - přednáškové odpoledne určené zájemcům o astronomii a astrofyziku

 • 06.12.

  Obrazy utrpení žen v galerii KUPE

  Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě a Charita Opava zvou na vernisáž výstavy Jarmily Štukové „Obrazy utrpení žen v současném světě“. Vernisáž se koná ve čtvrtek 6. prosince 2018 v 17.00 hodin, výstava potrvá až do 15. ledna 2018.

 • 05.12.

  3D tisk aneb matematika na dlani

  Dá se matematika vizualizovat? A může nám v tom pomoci třeba 3D tisk? Jaké jsou nástrahy na cestě od rovnice k modelu v dlani? A jaká jsou omezení 3D tisku?

 • 05.12.

  Dialog 3

  Studentská komora Filozoficko-přírodovědecké fakulty si Vás ve spolupráci s rektorátem SU a studentskou komorou Fakulty veřejných politik dovoluje pozvat na již třetí Diskuzi s rektorem. Máte podnět, nápad, připomínku či otázku na své volené zástupce nebo pana rektora? Podějte se o ně a zastavte se na naše neformální setkání, které se letos uskuteční 5. prosince od 15:00 v univerzitním areálu na Hradecké ulici.

 • 03.12.

  Vánoce pejskům

  V týdnu od 3. do 7. prosince 2018 pořádá Unie studentů Slezské univerzity v Opavě materiální sbírku krmení a hygienických potřeb pro psy, určený Městskému útulku Opava. Jednotlivá sběrná místa budou umístěna v přístupných prostorách univerzitních budov (Bezručovo náměstí 13 a 14, Masarykova třída 37, rektorát Na Rybníčku 1) a také vybraných opavských základních škol (ZŠ T. G. Masaryka, ZŠ Ilji Hurníka) nebo středních škol (Mendelovo gymnázium, Církevní konzervatoř).

 • 30.11.

  Slezská univerzita na výstavě Středoškolák, vysokoškolák 2018

  Slezská univerzita v Opavě se premiérově představí na výstavě Středoškolák, vysokoškolák 2018. Akce se uskuteční ve dnech 30. listopadu – 1. prosince na ostravském výstavišti Černá louka. Svou nabídku studijních oborů představí zástupci Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, Fakulty veřejných politik v Opavě a Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Návštěvníci výstavy tak mají příležitost osobního setkání se zástupci škol a dalšími vzdělávacími zařízeními nejen z Moravskoslezského kraje a okolí, ale celé České republiky. Výstava jim nabídne cenné informace o možnostech dalšího studia a následného uplatnění na trhu práce. Souběžně s akcí proběhnou také výstava pracovních příležitostí PRO JOB a Vánoční esoterické trhy. Vstupné: zdarma Otevírací doba: pátek 9-18 hodin, sobota 9-14 hodin Web: http://cerna-louka.cz/cs/stredoskolak-vysokoskolak-2018-1

 • 29.11.

  Den prevence

  Den prevence se bude konat 29. listopadu 2018 v obchodním centru Breda & Weinstein od 9 - 17 hodin. 

  Návštěvnici mohou bezplatně využít měření krevního tlaku a pulzu, zjištění krevní skupiny a cukru, opilecké brýle, hodnocení BMI nebo ukázku první pomoci.

 • 28.11.

  Konference Proměny dramaturgie připravila svůj druhý ročník

  Ve dnech 28. a 29. listopadu 2018 se na půdě Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě uskuteční druhý ročník konference Proměny dramaturgie, tentokrát s titulem Profesní a pedagogická východiska současné dramaturgie. Konference se uskuteční v prostoru univerzitního areálu Hauerova 4, Opava.

 • 28.11.

  Moderní Evropan první poloviny 19. století: Evropa jednotná nebo rozdělená?

  Workshop k významnému životnímu jubileu prof. Dušana Uhlíře. Pořádá Ústav historických věd.


  28. listopadu 2018, Schösslerův salonek, Obecní dům, Ostrožná 46, Opava

  •    Jakou perspektivu nabízela modernímu občanu napoleonská a ponapoleonská Evropa? Byla tato Evropa jednotná nebo rozdělená?
  •    Které osobnosti, události či fenomény přispěly na prahu zrození moderní doby k formování obrazu moderního Evropana?
  •    Má idea evropské identity své kořeny ve vizích napoleonské či ponapoleonské Evropy?

  Těmto a dalším otázkám se bude věnovat mezinárodní workshop organizovaný Ústavem historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě dne 28. listopadu 2018 u příležitosti významného životního jubilea emeritního profesora Dušana Uhlíře, autora mimo jiné nedávno vydané publikace Čas kongresů a tajných společností, která mapuje jeho dlouhodobý badatelský zájem v oblasti evropských dějin první poloviny 19. století.

 • 20.11.

  Hledáme nové šílence!

  Studentská unie Slezské univerzity v Opavě hledá nové členy! Nábor se uskuteční 20. listopadu 2018 od 16.25 hodin na půdě Fakulty veřejných politik v Opavě (Bezručovo náměstí 14, učebna C206).

  1. Máš organizačního ducha?
  2. Jsi kreativní šílenec?
  3. Jsi PR mág a zpropaguješ i nemožné?
  4. Seš aktivní jak živočišné uhlí?
  5. Rozumíš si s technickými vymoženostmi?
  6. Zvládáš stres, pot a nervy?
  7. Chceš získat nové zkušenosti?
  8. Chceš se podílet na největší studentské párty roku? Majálesu?

  „Zvládáš nemožné na počkání a zázraky do tří dnů?“
  Vítej ve studentské unii OPAVA


  Pokud máš nějaké otázky, tak nám neváhej napsat tady na fb, nebo na e-mail su2@slu.cz

 • 20.11.

  25. výročí vzniku Rakouské knihovny

  Slavnostní setkání u příležitosti 25. výročí vzniku Rakouské knihovny Slezské univerzity v Opavě se uskuteční v úterý 20. listopadu 2018 od 16 hodin přímo v prostorech Univerzitní knihovny SU, na Bezručově náměstí 14. Kromě vystoupení Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity seznámí doc. Marie Gawrecká přítomné s historií i aktivitami knihovny či si návštěvníci budou moci vyslechnout poutavou přednášku Bc. Mojmíra Koláře, MBA, na téma Gustav Klimt a ženy.

 • 16.11.

  Beseda s tvůrci počítačové hry Kingdom Come: Deliverance

  Všem pařanům a hráčům! 

  Na vědomost se dává, že pokecání s tvůrci pořítačové hry Kingdom Come: Deliverance se mohou účastnit v pátek 16. listopadu 2018 a to ve víceúčelovém kinosále univerzitního areálu Hauerova 4 v Opavě. O hře budou rozjímat a na otázky odpovídat Jakub Holík, vedoucí týmu grafiků a Joanna Nowak, konzultantka historických reálií tvůrčí dílny WarHorse.

 • 15.11.

  O vztazích gotických kachlů a doby bude vyprávět Čeněk Pavlík

  Historický klub studentů Ústavu historických věd Slezské univerzity v Opavě zve na přednášku Čeňka Pavlíka Gotické kachlové reliéfy jako zrcadlo doby.

  Setkání se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 v učebně M8 budovy Masarykova třída 37 v Opavě. Začátek je naplánován na 16.30 hodin.

  Čeněk Pavlík je sice především český houslový virtuóz žijící v Praze, který odehrál na tři tisíce koncertů v šedesáti zemích světa, ale dá se označit i za zapáleného historika. Od dětství se rád nechává inspirovat především architekturou a evropským výtvarným uměním. Postupem času se stal uznávaným odborníkem ve specializovaném oboru gotických a renesančních reliéfně zdobených kamnových kachlů. V odborném tisku publikoval přes padesát studií a je spoluautorem monumentální Encyklopedie kachlů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Věnuje se i kresbě a kresebným rekonstrukcím těchto artefaktů.

 • 14.11.

  Lange Nacht der kurzen Texte

  Dne 14. 11. se v Obecním domě, v Klubu Art, od 18:30 uskuteční čtenářský maraton německy psaných textů Lange Nacht der kurzen Texte. Vítání jsou jak posluchači tak i čtenáři. Vstup volný. 


 • 08.11.

  Festival Na cestě 2018

  Letošní, v pořadí již 12. ročník festivalu Na cestě 2018, vpluje do osmičkového roku s dávkou sebeironie a satiry, ale také otázkou sebeurčení a krize osobnosti panující v česku. Ostatně s festivalem se ve dnech 7. – 10. listopadu 2018 vydáme “do nekonečna“. Ve čtyřech festivalových dnech se opět setkáme se studentským, amatérským i profesionálním divadlem, workshopy, besedami a dalším programem. O festivalu více na webu slu.cz.

 • 06.11.

  Minimum začínajícího podnikatele

  V rámci Zážitkového cyklu seminářů porádá Akademická poradna seminář na téma Minimum začínajícího podnikatele. Seminář se koná v úterý 6.11.2018 od 14.00 v místnosti A308. Všichni zájemci jsou vítáni. Nutno se přihlásit na mail jurcikova@opf.slu.cz.


 • 06.11.

  Média/dějiny/společnost

  Cyklus konferencí s názvem Média / dějiny / společnost a podtitulem Kdo rozhoduje o tom, co si myslíme? (Manipulace, propaganda a rozhodování napříč soudobými/ novodobými dějinami) usiluje o posouzení výše uvedených skutečností a poskytnutí prostoru k široké diskusi tvůrců (producentů, scenáristů, režisérů, historiků) i představitelů cílových skupin (učitelů dějepisu, studentů, veřejnosti) k dané problematice. V roce 2018 bude konference zaměřena především na téma obrazu historických událostí v hraném filmu a beletrii a na téma manipulace hraným filmem, zejména filmem dle skutečných událostí, vytvářejícím iluzi historické rekonstrukce reality.

 • 31.10.

  Výstava Roman Vondrouš: O dostizích, lidech a masopustech


  Vernisáž výstavy Romana Vondrouše O dostizích, lidech a masopustech proběhne ve středu 31.10.2018 v 17:00 v Domě umění v Opavě

 • 30.10.

  Mezinárodní vědecká konference Proměny rodiny VIII. „Funkčnost rodiny“

  Konference se koná v prostorách FVP SU v Opavě, Bezručovo nám. 14, Opava, posluchárna C312.

 • 29.10.

  Zasedání Pléna Asociace vysokoškolských vzdělavatelů nelékařských zdravotnických profesí v České republice

  Dne 29. října 2018 proběhne zasedání Pléna Asociace vysokoškolských vzdělavatelů nelékařských zdravotnických profesí v České republice.

 • 23.10.

  Workshop Moderní přístupy v marketingu a marketingové komunikaci

  V úterý 23.10.2018 se koná v místnosti A309 workshop na téma Moderní přístupy v marketingu a marketingové komunikaci. Se svými příspěvky vystoupí členové Katedry podnikové ekonomiky a managementu doc. Starzyczná, Ing. Matušinská a Ing. Klepek a také hosté z VŠH v Praze, UCM Trnava apod.

 • 23.10.

  Účast na veletrhu vzdělávání Gaudeamus Brno

  Zájemcům o vysokoškolské studium se opět Slezská univerzita představí na veletrhu vzdělávání Gaudeamus Brno. Na Výstavišti Brno najdou stánek SU a zástupce jednotlivých fakult v pavilonu V od 23. do 26. října.

 • 20.10.

  Den Archeologie

  V sobotu 20.10. budou v rámci mezinárodního dne Archeologie probíhat celý den ukázky a přednášky o práci archeologů v archeoparku Chotěbuz. Program připravuji členové archeologického klubu SU ve spolupráci s Archeoparkem Chotěbuz.

 • 17.10.

  Promoce absolventů FPF

  Bakalářské, magisterské a doktorské promoce absolventů Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.

  Harmonogram ZDE.

 • 16.10.

  Slavnostní galavečer u příležitosti 25. narozenin ASPSU

  Asociace studentů a přátel Slezské univerzity v Opavě si vás dovoluje pozvat na Slavnoství galavečer u příležitosti oslavy 25. narozenin ASPSU. Akce se koná v úterý 16. října 2018 od 18 hodin v prostoru Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, areál Hauerova 4, Opava.

 • 16.10.

  Proč mají Slováci rádi euro a Češi ne?

  O zkušenosti s eurem se podělí Elena Kohútiková, bývalá viceguvernérka Národní banky Slovenska a Tomáš Prouza, bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti. Svůj pohled představí také podnikatelé z Karvinska. Akce se koná v úterý 16. října 2018 od 8:05 hodin ve velkém sále fakulty.

 • 15.10.

  Poradenství pro veřejnost - Prevence rakoviny prsu, děložního čípku, varlat - aneb co můžu pro sebe udělat a proč je důležité přijít včas

  V rámci Edukačního centra Ústavu ošetřovatelství proběhne poradenství pro veřejnost na téma Prevence rakoviny prsu, děložního čípku, varlat - aneb co můžu pro sebe udělat a proč je důležité přijít včas a to od 15:30 do 17:30 na Fakultě veřejných politik v Opavě.

 • 15.10.

  Promoce absolventů MÚ

  Slavnostní promoce absolventů bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studijního programu Matematika se bude konat 15. 10. 2018 v 10.00 hodin v Aule Slezské univerzity v Opavě (budova Na Rybníčku 1, 1. patro).

 • 10.10.

  Poradenství pro veřejnost - Pečování o nemocného s psychózou v domácím prostředí

  V rámci Edukačního centra Ústavu ošetřovatelství proběhne poradenství pro veřejnost na téma Pečování o nemocného s psychózou v domácím prostředí a to od 15:30 do 17:30 na Fakultě veřejných politik v Opavě.

 • 10.10.

  Cyklus zážitkových seminářů

  Studentům Slezké univerzity nabízíme cyklus zážitkových seminářů:
  - Etika a Etiketa při pracovním pohovoru, řeč těla, psychologické aspekty komunikace (10.10., 14:00-17:00)
  - Jak zaujmout potenciálního zaměstnavatele, interview, pohovor na nečisto (10.10., 14:00-15:30)
  - Sebeprezentace a sebepoznání (30.10., 14:00-17:00)
  - Efektivní komunikace a práce v teamu, týmové role (30.10., 14:00-15:30)
  - Minimum pro začínající podnikatele (6.11., 14:00-15:30)

  Zahájení kurzu: středa 10. října 2018 ve 14 hodin.
  Budova Slezké univerzity v Karviné, Univerzitní náměstí 1934/3, místnost A308

 • 10.10.

  Slavnostní vyřazení absolventů U3V

  Ve Velkém sále fakulty se koná ve středu 10.října 2018 od 10:00 Slavnostní vyřazení absolventů U3V.

 • 09.10.

  Hovory s… představí sportovce a pomohou

  OPAVA - Říjnové Hovory s…, které připravuje posluchač nav. magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba BcA. Jakub Plaskura, budou tak trochu netradiční.

 • 09.10.

  Veřejné zasedání Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě

  Předseda Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě Ing. Werner Bernatík, Ph.D., svolává veřejné zasedání Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě, které se uskuteční při příležitosti představování kandidátů pro volbu kandidáta na funkci rektora Slezské univerzity v Opavě.

  Představení kandidátů se uskuteční v úterý 9. října 2018 od 9 hodin v Malém sále budovy OPF Karviná na Univerzitním náměstí 1934/13 v Karviné a od 13 hodin v aule budovy rektorátu, ul. Na Rybníčku  626/1 v Opavě.

 • 06.10.

  Sraz absolventů

  Dne 6.10.2018 od 10 hodin bude probíhat v prostorech Fakulty veřejných politik (Bezručovo náměstí 14, Opava) sraz absolventů.

 • 05.10.

  Noc vědců

  Slezská univerzita v Opavě se opět 5. října 2018 připojí k Noci vědců, která se snaží o popularizaci vědy a výzkumu pro širokou veřejnost. Na několika místech jejích opavských součástí (fakult a Matematickém ústavu) můžete zhlédnout zajímavý, poutavý a interaktivní program. Letošním tématem, vztahující se k významnému kulatému výročí založení Československé republiky, je 100 let české vědy.

  Úplný program za jednotlivé zapojené součásti Slezské univerzity, ze kterého si už můžete vybírat, najdete zde.

 • 05.10.

  Konference k připomínce 20. výročí úmrtí Vladimíra Neuwirtha

  Česká křesťanská akademie, místní skupina Opava a Slezská univerzita v Opavě pořádají konferenci k připomínce 20. výročí úmrtí VLADIMÍRA NEUWIRTHA, teologa, filosofa, spisovatele a překladatele.

  Konference se uskuteční v pátek 5. října 2018 od 17 hodin v aule Slezské univerzity v Opavě (ul. Na Rybníčku 626/1, Opava).

 • 04.10.

  Efektivní komunikace a metody výuky studentů s tělesným a smyslovým postižením

  Workshop pro akademické pracovníky Slezské univerzity v Opavě Efektivní komunikace a metody výuky studentů s tělesným a smyslovým postižením s lektorkou Mgr. Radanou Petrželovou se uskuteční dne 4. října 2018 od 9 hodin v místnosti R2 budovy rektorátu, ul. Na Rybníčku 626/1.

 • 03.10.

  Akademický den Slezské univerzity v Opavě

  Slavnostní zahájení akademického roku 2018/2019, tentokrát spojené s oslavou 10. výročí vzniku Fakulty veřejných politik v Opavě.

 • 03.10.

  Efektivní komunikace a metody výuky studentů s tělesným a smyslovým postižením

  Workshop Efektivní komunikace a metody výuky studentů s tělesným a smyslovým postižením s lektorkou Mgr. Radanou Petrželovou se uskuteční 3. října 2018 od 9 hodin v místnosti A 308 budovy OPF Karviná na Univerzitním náměstí 1934/3 v Karviné.


  Více v přiloženém letáku.

 • 26.09.

  Pozvánka na řádné zasedání AS SU OPF

  Ve středu 26. 9. 2018 se ve 13:00 v zasedací místnosti A 308 uskuteční řádné zasedání AS SU OPF.

 • 26.09.

  Veletrh Gaudeamus Nitra

  Prvním letošním veletrhem, kde se bude Slezská univerzita prezentovat budoucím studentům, bude Gaudeamus Nitra. Setkat se tu s námi mohou budoucí maturanti ve dnech 26. - 27. září 2018. Gaudeamus se koná na výstavišti Agrokoplex Nitra.

 • 25.09.

  Ještěr od Lysé hory

  Premiéra filmového dokumentu studentů oboru Multimediální techniky Slezské univerzity o odkazu Petra Bezruče. Studenti jdou po stopách Petra Bezruče z Ostravice na Lysou horu. Film se snaží poznat tohoto významného Slezana nejen jako básníka, ale i jako člověka, který měl velký vztah k našemu regionu. Jaký byl básník? jaký byl člověk? Jak jej ovlivnila příroda Beskyd? Na tyto otázky se studenti snaží najít odpovědi. Film trvá 26 minut.


  Premiéra se uskuteční ve víceúčelovém sále univerzitní budovy Hauerova 728/4, Opava od 18 hodin.

  Vstup volný.

 • 25.09.

  Efektivní komunikace a podpora inkluzivního prostredí

  Osmihodinový výcvik Efektivní komunikace a podpora inkluzivního prostredí s lektorkou Mgr. Barborou Soukalovou se uskuteční 25. září 2018 od 9 hodin v místnosti R2 budovy Na Rybníčku 626/1 v Opavě. Více na letáku v příloze.

 • 24.09.

  Zahájení výukového roku - zimní semestr

  V souladu s Harmonogramem akademického roku 2018/2019 bude v pondělí 24. září 2018 zahájena výuka zimního semestru.

 • 19.09.

  Rektor bude diskutovat o budoucnosti Evropské unie

  OPAVA - Rektor Slezské univerzity v Opavě Pavel Tuleja se stane jedním z trojice diskutujících na veřejné debatě s občany na téma budoucnosti Evropy. Tu připravuje Kulturně-umělecký prostor KUPE (Janská 7, 74601 Opava)) ve středu 19. září od 16.30 hodin.

 • 29.08.

  Summer School „Economic, Social and Political Aspects of Central Europe

  Letní škola pořádaná Fakultou veřejných politik v Opavě

 • 25.01.

  Den otevřených dveří

  Ve dnech 25. a 27.1.2018 se bude na Fakultě veřejných politik v Opavě, v budově č. 14 na Bezručově náměstí, konat den otevřených dveří. Všichni zájemci o studium jsou srdečně zváni.

 • 25.01.

  Den otevřených dveří

  Ve dnech 25. a 27.1.2018 se bude na Fakultě veřejných politik v Opavě, v budově č. 14 na Bezručově náměstí, konat den otevřených dveří. Všichni zájemci o studium jsou srdečně zváni.

Všechny události