Mezinárodní odborný workshop

 • hlavní
 • 06.01.2019
„VYSOKOŠKOLSKÉ VZDĚLÁVÁNÍ A JEHO METODOLOGICKÁ ÚSKALÍ VE VÝZKUMU“

Bližší informace

Datum od06.01.2019 10:00
Datum do25.01.2019 16:00
CelodenníNe

Další události

 • 27.08.

  Běh Zoo Ostrava pro luskouny

  I v roce 2021 se Slezská univerzita připojí k charitativní akci Zoo Ostrava, kterou je Běh pro luskouny. Výtěžek akce tak podpoří tato výjimečná zvířata, které mnozí vnímají jako zmenšené potomky pravěkých ještěrů. Přiložíš i ty nohu k dílu a pomůžeš luskouny zachránit?

 • 09.04.

  Mezinárodní konference českých, slovenských a polských vysokých škol se studijním oborem fotografie

  Předpokládaná účast asi 100 pedagogů a studentů vysokých škol.

 • 27.11.

  Noc vědců 2020 / Člověk a robot

  Zveme vás na tajemná noční setkání s vědou a jejími krásami v prostorech budov naší univerzity i mimo ně ...tentokrát s podtitulem Člověk a robot. Na setkání s vámi se těšíme v pátek 27. listopadu 2020 od 17:00 hodin. Termín byl z důvodu koronavirové pandemie a jejími důsledky raději přesunut z konce září na nový listopadový termín, a to v celé Evropě.

 • 11.11.

  Festival KDD Na cestě

  Studenti oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo pořádají v listopadových dnech už 14. ročník multižánrového festivalu Na cestě v univerzitním areálu na Hauerově ulici. Činoherní divadlo, pantomima, stand up comedy, workshopy a spousta dalšího, to bude letošní festival Na cestě, který pohladí nejen duši umělce. Srdečně zvou studenti třetího ročníku.

 • 11.11.

  1. opavské historické sympozium

  Konference, která se uskuteční v budově Filozoficko-přírodovědecké fakulty na Masarykově třídě v nové seminární místnosti 11. listopadu 2020, je součástí širšího programu na kterém spolupracují opavské subjekty, k připomínce 200. výročí konání Opavského kongresu, jehož popudem k uspořádání byl revoluční vývoj v Neapoli v červenci roku 1820. Půjde především o odbornou debatu historiků a vzájemnou výměnu informací. Upozorňujeme, že jazykem konference bude angličtina. Vystoupí historici z Prahy, Brna, Opavy a v rámci mezinárodní spolupráce rovněž odborníci z Rakouska, Francie či Itálie. K tomuto kongresu vyjde v následujícím roce také sborník v anglické mutaci, který bude určen odborné veřejnosti.

 • 05.11.

  OpenSource řešení v sítích 2020 - Cyber Security

  Zveme všechny zájemce na 6. ročník konference OpenSource řešení v sítích 2020, která se koná ve čtvrtek 5. listopadu 2020 v Aule Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

 • 02.11.

  Týden vědy a techniky AV ČR na SU

  I letos se k největšímu vědeckému festivalu v České republice připojí některé ústavy Slezské univerzity v Opavě. Týden vědy a techniky AV ČR se plánuje v termínu od 2. do 8. listopadu 2020. Sledujte naše web stránky, na kterých postupně zveřejníme bližší informace k akci.

 • 23.10.

  Slezská univerzita součástí Opavského vinného trhu

  V pátek 23. října 2020 se v opavském obchodním centru Breda & Weinstein uskuteční sedmý ročník akce Opavský vinný trh. V tento den budete mít možnost od 16 do 21:30 hodin ochutnat kvalitní moravská, česká a tentokrát i zahraniční vína. Vinný trh se bude konat v podlaží 0. Zde také najdete stánek Slezské univerzity.

 • 20.10.

  Gaudeamus Roadshow Pardubice

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 20. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh ve Výstavním a společenském centru IDEON, ul. Jiráskova 1963. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 19.10.

  Festival Prague Photo

  Otevření výstavy ITF na festivalu Prague Photo.

 • 14.10.

  Gaudeamus Roadshow Ostrava

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 14. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v Domě kultury města Ostravy, ul. 28. října 2556/124. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 13.10.

  Bob Kartous jako host cyklu Moderní výzvy lidstva

 • 13.10.

  Gaudeamus Roadshow Jihlava

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 13. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v Dělnickém Domě Jihlava, ul. Žižkova 1696. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 08.10.

  Divadelní den / Opavský Majáles 2020

  Zveme vás na Divadelní den, doprovodný program Opavského Majálesu 2020, který si naštěstí můžete vychutnat i po zrušení na září přesunutého Open Air festivalu. Akce se koná od 18.00 hodin v opavském Trap Music Baru. Vstupné je zdarma. Těšit se můžete na stand up comedy show Poplach, která byla založena právě na Slezské univerzitě. Kromě pořádné nálože humorných historek dojde také na křest sborníku Artemisia. Na celou akci vás zvou Studentská unie Slezské univerzity a skupina Poplach.

 • 08.10.

  Záhájení činnosti Pro Lingua

  Zahájení činnosti metodického, kulturního a odborného centra výuky cizích jazyků Pro Lingua při Ústavu cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, jehož hlavním posláním je nejen posílení zájmu o studium jazyků, především o německý, italský a anglický jazyk, ale také podpora pedagogů, žáků a studentů škol.

 • 08.10.

  Gaudeamus Roadshow Zlín

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 8. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v Baťově Institutu, ul. Vavrečkova 7040 (budova č. 15). Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 07.10.

  Dialog 4 s rektorem Slezské univerzity

  Studentská unie Slezské univerzity srdečně zve všechny studenty, pedagogy i jiné pracovníky univerzity na Dialog s rektorem doc. Ing. Pavlem Tulejou, Ph.D. Tato unikátní akce je jednou z výsad naší alma mater, se kterou se na jiných školách setkáte spíše sporadicky nebo vůbec. Již 7. října se můžete s hlavou Slezské univerzity potkat v opavské restauraci Ka-Varna a položit jí otázky, které vás zajímají. Úvodní slovo připadá na 17 hodin. Letos se tak znovu sejdeme v neutrálním prostředí. Útočištěm čtvrtého Dialogu s rektorem se stane restaurace Ka-Varna v Bredě a Studentská unie Slezské univerzity doufá v uvolněnou atmosféru.

 • 07.10.

  Gaudeamus Roadshow Olomouc

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 7. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v BEA Centru Olomouc, ul. Kosmonautů 1288/1. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 06.10.

  Akademický den Slezské univerzity je zrušen!

  Slavnostní akt k zahájení nového výukového roku, spojený s oceněním pracovníků, který měl být také připomínkou 30. výročí vzniku prvních dvou fakult Slezské univerzity, a měl se uskutečnit 6. října na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné, byl v rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru zrušen. Děkujeme za pochopení.

 • 06.10.

  Gaudeamus Roadshow Brno

  Ani letos nebude chybět prezentace Slezské univerzity na veletrhu pomaturitního vzdělávání. V termínu 6. října 2020 se od 9 hodin do 15 hodin uskuteční veletrh v Kongresovém centru Brno, ul. Hlinky 35. Srdečně zveme všechny zájemce.

 • 06.10.

  Seminář pro studenty s názvem „Seberealizace v nevládním neziskovém sektoru: Jak založit a vést neziskovku“.

  Dne 6. 10. 2020 se v rámci realizace ESF projektu „Rozvoj vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě“ uskuteční seminář pro studenty s názvem „Seberealizace v nevládním neziskovém sektoru: Jak založit a vést neziskovku“. Obsahem semináře budou základní informace o právních formách neziskovek, jak je založit a za jakým účelem, základní principy jejich fungování, a také některé rozdíly v řízení podnikatelského subjektu a NNO, kdy je lepší založit neziskovku a kdy raději s.r.o.

 • 03.10.

  Účast týmu SU na turnaji Dopamin cup

  V sobotu 3. října 2020 se na katedře tělesné výchovy Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové koná druhý ročník smíšeného streetballového turnaje Dopamin cup, který je určen pro vysokoškolské týmy. Jedná se o smíšený turnaj a v základní tříčlenné sestavě, která se zrovna bude rvát se soupeři na hrací ploše, musí být vždy alespoň jedna žena. Aby nedocházelo k nerovným bojům mezi oběma pohlavími pod bezednými koši, ženy mají dvě zásadní výhody - mužští soupeři je nesmí blokovat a každý koš zaznamenán ženou má o bod vyšší hodnotu. Za Slezskou univerzitu se na pouť do Východních Čech vydá pětice studentů ve složení: Anna Pavlicová, Eva Gladkovová, Gabriela Rubinová, Aleš Fišer a Jakub Plaskura. Všem našim vyslancům držme palce! Turnaj spolupořádá Česká asociace univerzitního sportu.

 • 29.09.

  Vyběhněte s děkanem

  Zveme všechny zájemce na další ročník sportovní akce Vyběhněte s děkanem, který se uskuteční v úterý 29. září 2020.

 • 29.09.

  Prvním hostem cyklu Moderní výzvy lidstva bude Marek Vácha

  Od září opět zahájíme cyklus přednášek Moderní výzvy lidstva. Ten pořádá fakulta společně s Mendelovým gymnáziem a jako první pozvání přijal římskokatolický kněz, biolog a bioetik Marek Orko Vácha.

 • 29.09.

  Opavský páv

  7. ročník mezinárodního festivalu studentských filmů.

 • 27.09.

  Tým SU na Akademickém mistrovství ČR v basketbalu 3x3

  Ve dnech 27. -28. září 2020 se uskuteční v Olomouci Akademické mistrovství České republiky (AM ČR) v basketbalu 3x3. Slezskou univerzitu budou v hanácké metropoli reprezentovat naše studentky ve složení: Anna Pavlicová, Eva Gladkovová, Gabriela Rubinová a Viktorie Vltavská. Turnaj spolupořádá Česká asociace univerzitního sportu a Slezská univerzita bude u toho! Držíme palce, aby dřívější individuální úspěchy našich studentů na AM ČR byly obohaceny také o kov z kolektivního sportu.

 • 19.06.

  Výstava Tři dekády (30. výročí ITF)

  Institut tvůrčí fotografie (ITF) Slezské univerzity chystá výstavu s názvem Tři dekády k 30. výročí od svého založení, která bude k zhlédnutí v pražském Domě U Černé Matky Boží v termínech od 19. června do 27. září 2020. Vernisáž výstavy se uskuteční 19. 6. od 18 hodin. K vidění na ní bude výběr nejlepších snímků studentů i čerstvých absolventů školy, mapujících období let 1990 - 2020. Třeba cyklus Resonance, nápaditě a emotivně propojující staré snímky s výstřižky z časopisů, nebo poutavé skupinové portréty současných českých rodin, tak rozlišných a zároveň tak stejných.

Všechny události