Když jsme na prahu druhého čtvrtstoletí existence Slezské univerzity v Opavě přemýšleli o univerzitě, měli jsme sice na mysli instituci, ale současně jsme si dobře uvědomovali, že za systémem a budovami musíme vidět především lidi – univerzita přece není kamenný dům, ale je to život studentů, pedagogů a všech, kdo ji tvoří a ona se jim na oplátku zapisuje do života. Zkrátka Slezskou univerzitu jsme chápali (a stále chápeme) jako živý organismus, který dýchá, roste a vyvíjí se. Proto měla mít i tvář.


Tvář univerzity byla představena na tiskové konferenci při příležitosti zahájení roku oslav 25. výročí vzniku Slezské univerzity v Opavě Tvář univerzity byla představena na tiskové konferenci při příležitosti zahájení roku oslav 25. výročí vzniku Slezské univerzity v Opavě
První rozhovor pro televizi První rozhovor pro televizi

Tvář Slezské univerzity, která v sobě bude ztělesňovat všechny hodnoty, ke kterým se univerzita v Opavě a v Karviné hlásí. Bude mladá, ale už každým coulem dáma. Bude svá, originální, nikoho nekopírující ani nepřijímající populistické trendy druhých. Bude mít osobnost a bude osobitá. Bude otevřená, vstřícná, nebude nic předstírat. Bude kráčet životem s respektem k sobě i ostatním. Bude si vědomá svých kvalit a jistá si tím, že se prosadí a uspěje svou vlastní cestou, bez povrchní líbivosti. Dojem, který zanechá, přetrvá. Bude s ní dobře. Kdo ji potká, nezapomene. Měla být (a je) přesně taková, jaká je Slezská univerzita.

Bylo jasné, že to nemůže být žádný cizí prvek, importovaný či najatý odjinud. Od samého počátku to měla být skutečná studentka jednoho z oborů Slezské univerzity v Opavě. Tu jsme našli ve dvoukolovém castingu z 12 uchazeček, studentek jednotlivých součástí univerzity. Výběr byl nesmírně obtížný, protože všechny kandidátky byly přesně takové, jaké jsme hledali, ale tváří Slezské univerzity v Opavě se mohla stát jen jedna z nich. Nakonec byla vybrána studentka, na které se s malým náskokem hlasů shodlo vedení univerzity se zástupci Oddělení vztahů s veřejností.

Našli jsme ji.

Nový obrázek Několik snímků z nejnovější série s "tváří univerzity" Několik snímků z nejnovější série s "tváří univerzity"
Nový obrázek Nový obrázek


Tvář slečny Kláry, v době zvolení "tváří" studentky 2. ročníku oboru Audiovizuální tvorba, dnes reprezentuje Slezskou univerzitu v Opavě všude tam, kam komunikace univerzity míří. Můžete ji tak spatřit na většině materiálů univerzity, ať už na papírových tiskovinách, nebo na webu, elektronických portálech či sociálních sítích. Obličej tváře univerzity v nedávné minulosti zdobil billboardovou kampaň, stejně jako stánek na veletrzích vzdělávání, objevila se v inzertní kampani na herním webu a osobně se s ní mohli a mohou setkávat lidé všude tam, kde se Slezská univerzity v Opavě prezentuje.

Zkrátka Klára patří k univerzitě a univerzita ke Kláře.


Nový obrázek
Nový obrázek