Interdisciplinární vzdělávání v ICT s jazykovou kompetencí, reg.č.: CZ.1.07/2.2.00/28.0014

Aktuální trendy v informatice – Interdisciplinární vzdělávání s jazykovou kompetencí

přidáno 25.10.2013

Pracovní seminář

Ve dnech 1. – 3. října 2013 proběhl pracovní seminář Aktuální trendy v informatice. Seminář se uskutečnil  v klidném prostředí pálavské vesničky Zaječí. Na programu byly jak školení a přednášky pro účastníky, tak prezentace výsledků dosažených v rámci projektu. Samozřejmostí je dostatek času na diskuze a spolupráci.

V průběhu semináře vystoupila se svou přednáškou o Kapitolách z formálních jazyků I: Lindenmayerových systémech Doc. RNDr. Alica Kelemenová, CSc., o dosavadních výsledcích práce na inovovaných kurzech informovala kolegy PhDr. Beáta Sedláčková, Ph.D. Mezi dalšími pak vystoupila i RNDr. Šárka Vavrečková, Ph.D. s příspěvkem o tom, jak by vypadaly počítače v případě, že by neexistovaly operační systémy. Velmi přínosným z hlediska inovovaných kurzů, které jsou vytvářeny v anglickém jazyce, byl příspěvek Anny Janíkové o typografii v anglické terminologii. Mezi dalšími vystoupili se svými příspěvky i Doc. Ing. Petr Sosík, Dr., Doc. Ing. Petr Čermák, Ph.D., Mgr. Ján Gondoľ, Ph.D. a mnoho dalších. Program pracovního semináře je k dispozici zde.

Mezi přednáškami se našel čas i pro pracovní setkání kolegů, kteří společně prodiskutovali nejnovější trendy v informatice, jejich vliv na výuku vedenou našimi pracovníky a propojení těchto trendů s jazykovými kompetencemi.

Protože počasí bylo opravdu reprezentativní, odehrávala se některá setkání pod širým nebem ať už na lavičkách v areálu konání semináře nebo při procházkách po blízkém okolí.

 

Začínáme Přednáší Doc. RNDr. Alica Kelemenová, Ph.D.