JSME MLADÍ – a to jak skutečným věkem univerzity, tak jejím životním stylem a aktivitami. Nejsme velkou univerzitou, pro kterou budeš jen malé číslo z indexu. Nabízíme ti až rodinnou atmosféru prostředí a dost pochopení pro tvoje nápady. Přesvědč se na vlastní oči, že to u nás chodí trochu jinak.slu.cz.


JSME SI BLÍZKO - Opava a Karviné jsou města „tak akorát“ k tomu, abys všude při troše snahy došel/a i pěšky. Žádné velké cestování ani na koleje, ani za výukou, ani za relaxací. Při studiu se potkáváme, mluvíme spolu a všichni se známe jménem. I s vyučujícími.


ŽIJEME V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ – jak Opava, tak pro někoho překvapivě i Karviná, jsou krásná města s bohatou historií vepsanou do jejich ulic, kde je radost posedět či projít se. Zajímavé okolí – ať už historické či industriální – nabízí nepřeberné možnosti kulturního, společenského, sportovního i turistického vyžití.


RESPEKTUJEME SE A PODPORUJEME – ať jde o zájmové nebo studijní aktivity, projekty, vědu či skladbu rozvrhu, motivujeme individuální aktivity podporou talentovaných, hendikepovaných, sociálně uvědomělých i profesně či zájmově aktivních studentů.


POSKYTUJEME KVALITNÍ VZDĚLÁNÍ A DIPLOM – určitě ne náhodou nás najdete v TOP žebříčku univerzit QS EECA University Rankings 2018. Naši pedagogové jsou nejen uznávaní vědci, ale také praktičtí profesionálové. Praxí ve skutečných firmách u nás koneckonců můžete projít už při studiu. Nebo se vydat za zkušenostmi do světa, ve kterém spolupracujeme s téměř 50 vysokými školami, univerzitami a vědeckými institucemi. A k našemu diplomu dostanete dodatek diploma supplement k uznání získané kvalifikace na mezinárodní úrovni.


DIPLOMEM TO U NÁS NEKONČÍ – našim absolventům pomáháme najít první práci či zaměstnavatele. Sledujeme jejich profesní dráhu a zveme je jak ke sdílení nabytých zkušeností s novými studenty, tak ke společenským akcím.