objekt stíženě přístupný

Kontaktní informace

  • Adresa: Na Vyhlídce 1079/1, Nové Město, 735 06 Karviné

Přístupová trasa

Přístupová trasa pro pěší vede z ulic Olšiny, U Bažantnice, kde je taktéž zastávka autobusu. Nutno počítat s proměnlivými kombinovanými příčnými a podélnými sklony přístupové cesty, chodníku, nejen před objektem. Pochozí plocha má značné poruchy povrchu.

Hlavní vstup

Hlavní vstup do budovy je bezbariérový. Přístup do budovy má značný příčný sklon (6,5%), povrch pochozí plochy tvoří betonová (zámková) dlažba s mírně zvlněným povrchem.
hlavní vstup hlavní vstup
hlavní vstup hlavní vstup

Interiér

Interiér je přístupný celý nebo z jeho větší části. V interiéru je v blízkosti vstupu obslužný pult. V budově není k dispozici osobní výtah, převýšení mezi jednotlivým podlažím, schodiště spojující patra, kompenzuje šikmá schodišťová plošina. Manipulační prostory v interiéru jsou dostatečné, veškeré průchody/průjezdy jsou > 80 cm, bez převýšení. Veškeré dveře jsou jednokřídlé o šířce 80 cm s mechanickým otevíráním směrem ven. V interiéru se nachází také upravené WC v obou podlažích.
interiér interiér
interiér interiér
interiér interiér

Upravené WC

(Specifikace, parametry a vybavenost upravené WC jsou brané z pohledu vstupu): Upravené WC se nachází v obou podlažích budovy, knihovny. Toalety jsou totožné, samostatné a volně přístupné. Toalety mají šířku dveří 80 cm včetně madel na dveřích uvnitř a označení, piktogramu na dveřích. Rozměry kabiny splňují normu danou vyhláškou č. 398/2009 Sb. Přístup k WC míse pro boční přesun je zleva, manipulační prostor pro invalidní vozík vedle WC mísy je dostatečný (>80 cm) a volný. Toaleta je u WC mísy vybavená jedním sklopným a jedním pevným madlem s výškou ve vodorovném stavu max. 80 cm. Upravené WC je vybavené umyvadlem s výškou 80 cm a dostatečným podjezdem pod umyvadlem (20 cm). Dále pákovou baterií a zrcadlem s výškou spodní hrany od podlahy 110 cm. V objektu jsou taktéž k dispozici běžné toalety (WC).

WC 1 WC 1
WC 2 WC 2

Parkování

K dispozici je 1 vyhrazené parkovací stání. Parkovaní je cca 50 m od přístupové cesty ke knihovně.
Parkování Parkování