objekt stíženě přístupný

Kontaktní informace

 • Adresa:  Na Vyhlídce 1079/1, Nové Město, 735 06 Karviná

Přístupová trasa

Přístupová trasa pro pěší vede z ulic Olšiny, U Bažantnice, kde je taktéž zastávka autobusu. Nutno počítat s proměnlivými kombinovanými příčnými a podélnými sklony přístupové cesty, chodníku, nejen před objektem. Pochozí plocha má značné poruchy povrchu.

Hlavní vstup

Hlavní vstup: Hlavní vstup do budovy je bezbariérový. Přístup do budovy má příčný sklon do 1,0 %, povrch pochozí plochy tvoří betonová (zámková) dlažba s mírně zvlněným povrchem. Povrch je doplněn vodicí linií pro osoby se zrakovým postižením. Manipulační plocha před vstupem je maximálně dostatečná. Vstup tvoří dvoukřídlé dveře s šířkou obou křídel 90 cm a automatickým otevíráním dveří do stran. Prosklené plochy dveří nemají kontrastní značení. Za dveřmi se nachází zádveří, šířka 350 cm a hloubka 170 cm a další dvoukřídlé dveře s šířkou obou křídel 90 cm a automatickým otevíráním dveří do stran. Prosklené plochy dveří taktéž nemají kontrastní značení. Ze zádveří je vstup do sektoru „B“ (viz. dále Interiér „B“).
hlavní vstup hlavní vstup
hlavní vstup hlavní vstup

Interiér

Sektor A

Interiér je přístupný celý nebo jeho větší části. V sektoru „A“ se nachází:

 • AULA,
 • suterén => bufet, menza, technické zázemí
 • 1 NP => posluchárna, apartmány, pokoje
 • 2 ÷ 5 NP => vysokoškolská kolej

Převýšení, schodiště v interiéru sektoru „A“ kompenzuji výtah anebo schodišťové plošiny šikmé. Výtah není průchozí, ovládače výtahu mají Braillovo písmo i číslice, taktéž akustické hlášení dojezdu. Výtah splňuje parametry vyhlášky č. 398/2009 Sb. Vstupní dveře v interiéru jsou jednokřídlé i dvoukřídlé o šířkách 80 ÷ 90 cm, s otevíráním mechanickým ven i dovnitř. Výšky prahů jsou max. 2 cm. Vstupní dveře do Auly jsou dvoukřídlé, šířka hlavního a vedlejšího křídla je 80 cm každé. Otevírání směrem ven s madlem uvnitř dveří a výškou prahu 2 cm. V sektoru „A“ se nachází vedle vstupu do Auly upravená toaleta. Upravené WC I. splňuje technické parametry a dispozice dle vyhlášky č. 398/2009 Sb., manipulační prostor pro invalidní vozík je naproti vstupním dveřím s přístupem k WC míse zleva (z pohledu vstupu). Schodiště v sektoru „A“ spojují také tři schodišťové plošiny šikmé, a to k Aule a relaxační zóně, do Menzy a ze sektoru „E“ do sektoru „A“ (více v souhrnu plošin na konci).

Sektor B

Sektor „B“ navazuje na hlavní přístup do objektu. Interiér je přístupný celý nebo jeho větší části. V sektoru „B“ se nachází:

 • suterén => kolárna, technické zázemí
 • 1 NP => kanceláře, správa kolejí, pokoje
 • 2 ÷ 5 NP => vysokoškolská kolej

Převýšení, schodiště v interiéru sektoru „B“ kompenzuji výtah anebo schodišťové plošiny šikmé. V interiéru za zádveřím se nachází recepce, turnikety a automatická brána. Dále za turnikety je vpravo schodišťová plošina šikmá, přístup AULA a vlevo schodišťová plošina, přístup Učebny C008 a C010. Také bezbariérové pokoje jednolůžkové (č. 101 a č. 107) a dvoulůžkové (č. 102 a č. 106). Z chodby od pokojů vede další schodišťová plošina šikmá do sektorů „A“ / „D“ / „E“. Vstupní dveře v interiéru jsou jednokřídlé i dvoukřídlé o šířkách 80 ÷ 90 cm, s otevíráním mechanickým ven i dovnitř. Výšky prahů jsou max. 2 cm.V interiéru sektoru „B“, v 1. podlaží jsou dva výtahy. Jeden výtah je evakuační, průchozí, ovládače výtahu mají Braillovo písmo i číslice, taktéž akustické hlášení dojezdu. Výtah splňuje parametry vyhlášky č. 398/2009 Sb. Druhý výtah se nachází naproti evakuačního výtahu, není průchozí, ovládače výtahu nemají Braillovo písmo i číslice, má fonetické hlášení dojezdu. Výtah nesplňuje parametry vyhlášky č. 398/2009 Sb. Důvody jsou

 • šířka klecových a šachetních dveří (70 cm)
 • rozměry klece šířka 80 cm a hloubka 107 cm. Minimální rozměry klece dle vyhlášky č. 398/2009 Sb. (š x h) 110 x 140 cm
 • šachetní dveře se otevírají mechanický ven a klecové jsou automatické. Dle vyhlášky č. 398/2009 Sb. musí být dveře automatické, minimální šířky 80 cm.

V sektoru „B“ se nachází za vstupem do sektoru „B“ (B116) upravená toaleta. Upravené WC I. splňuje technické parametry a dispozice dle vyhlášky č. 398/2009 Sb., manipulační prostor pro invalidní vozík je naproti vstupním dveřím s přístupem k WC míse zleva (z pohledu vstupu). Další upravené toalety se nacházejí v bezbariérových pokojích č. 101; 102; 106 a 107. Upravené toalety jsou včetně sprchových koutů. Upravené WC I. splňují technické parametry a dispozice dle vyhlášky č. 398/2009 Sb., manipulační prostor pro invalidní vozík dostatečný. Schodiště v sektoru „B“ spojují také tři schodišťové plošiny šikmé, a to do sektoru „A“ k Aule a relaxační zóně a do Menzy; I. NP do sektoru „A“ - AULA; „D“ - Tělocvična; „E“ - Učebny. Dále k výtahům, do kanceláři, Katedry cestovního ruchu, do sektoru „C“ - přístup do suterénu. Součásti dráhy plošiny v sektoru „B“ je podesta, která slouží jako přestup a ze sektoru „E“ do sektoru „A“ (více v souhrnu plošin na konci).

Sektor C

Interiér je přístupný celý nebo jeho větší části. V sektoru „C“ se nachází:

 • suterén => depozitář knižního fondu
 • 1. NP => knihovna
 • 2. NP => studovny

Převýšení, schodiště v interiéru sektoru „C“ schodišťové plošiny šikmé (více v souhrnu plošin na konci zprávy).

Sektor D1

Interiér je částečně přístupný. V sektoru „D1“ se nachází:

 • 1. NP => varna, sklady
 • 2. NP => šatny, umyvárny, tělocvičny

Interiér je bez převýšení. Sociální zázemí není přizpůsobené pro imobilní studenty.

Sektor D2

Interiér je částečně přístupný. V sektoru „D2“ se nachází:

 • 1. NP => sklady
 • 2. NP => tělocvična

Interiér je bez převýšení. Sociální zázemí není přizpůsobené pro imobilní studenty.

Sektor E

Interiér je přístupný celý nebo jeho větší části. Část sektoru „E“ byla v době mapování mimo provoz. V sektoru „E“ se nachází:

 • 1. NP => technické zázemí
 • 2. NP => kanceláře, katedry, učebny
 • 3.÷4. NP => učebny, vysokoškolské koleje VYHL-E

Výtah spojuje patra 1.÷5. NP, není průchozí, ovládače výtahu mají Braillovo písmo i číslice, taktéž akustické a fonetické hlášení dojezdu. Výtah splňuje parametry vyhlášky č. 398/2009 Sb. Převýšení, schodiště v interiéru sektoru „E“ kompenzuje schodišťová plošina šikmá spojující sektory „E“ a „A“ (více v souhrnu plošin na konci).

interiér interiér
interiér interiér
interiér interiér
interiér interiér
interiér interiér
interiér interiér
interiér interiér
interiér interiér

Souhrn schodišťových plošin v objektu

 1. Plošina A1 - přístup AULA; Relaxační zóna
 2. Plošina A2 - přístup MENZA - točitá schodišťová plošina
 3. Plošina B1 - I. NP - přístupy do sektoru „A“ - AULA; „D“ - Tělocvična; „E“ - Učebny
 4. Plošina B2 - sektor „B“ - přístup k výtahům
 5. Plošina B3 - sektor „B“ - přístup kanceláře; Katedra cestovního ruchu
 6. Plošina C1 - sektor „C“ - přístup do suterénu
 7. Plošina E1 - přístup ze sektoru „E“ do sektoru „A“.
plošina plošina
plošina plošina
plošina plošina
plošina plošina

Parkování

K dispozici je 1 vyhrazené parkovací stání. Parkovaní je cca 150 m od přístupové cesty.