Komorní pěvecký sbor

Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity v Opavě byl založen současně se vznikem Filozofické fakulty v Opavě, která v roce 1990 byla spolu s Obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné ještě součástí Masarykovy univerzity v Brně. Založení sboru inicioval PhDr. Artur Sommer a prvním sbormistrem se stal MgA. et MgA. Petr Škarohlíd, který sbor vedl osmnáct let. Současnou sbormistryní je Mgr.  Vladimíra Vašinková.

Po celou dobu sbor úspěšně reprezentuje Slezskou univerzitu na domácích i zahraničních vystoupeních, festivalech a soutěžích.   Vrcholem dosavadního působení se stal zisk zlatého pásma na soutěžním festivalu „Europe and it’s songs“, který se konal v září 2011 v Barceloně.  Z dalších zajímavých projektů, kterých se Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity v posledních letech účastnil, vybíráme natáčení cd v roce 2010, nastudování první části Lisztova oratoria Christus ve spolupráci se sborem a orchestrem Slezského divadla v Opavě pod vedením pana dirigenta Jana Snítila v roce 2011, účast na česko-polském workshopu Wokalny Dialog v rámci Rybnickiej Jesieni Chóralnej na podzim roku 2012, či soutěž Rimini International Choral Competition v roce 2013, odkud si sbor přivezl bronzové pásmo. Z loňského roku vybíráme koncert s americkým sborem Rochester Oratorio Society, který se uskutečnil v rámci jejich evropského turné.

Členy Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity jsou její studenti, absolventi, či pracovníci, jež pojí láska k hudbě a radost ze zpěvu. Pokud sami rádi zpíváte, s radostí vás uvítáme v našich řadách. Můžete nás nezávazně navštívit na našich pravidelných zkouškách, které se konají během celého akademického roku každé úterý v 18:00 v prvním patře budovy na Olbrichově ulici, č. 25, případně nás můžete kontaktovat na našem facebookovém profilu, či se můžete obrátit na organizačního vedoucího sboru, PhDr. Petra Vojtala. O aktuálním dění ve sboru informuje také sborový blog slezska-univerzita-zpiva.blog.cz

Kontakt

PhDr. Petr Vojtal, organizační vedoucí
Slezská univerzita v Opavě
Masarykova 37
746 01 Opava
tel: +420 55368 4438
mail: petr.vojtal (at) fpf.slu.cz