Seznamte se s Dr. Timkem, prvním ombudsmanem na naší univerzitě Ilustrační obrázek: Seznamte se s Dr. Timkem, prvním ombudsmanem na naší univerzitě
 769
01. 12.
Seznamte se s Dr. Timkem, prvním ombudsmanem na naší univerzitě
Slezská univerzita získala prestižní ocenění HR Excellence in Research Ilustrační obrázek: Slezská univerzita získala prestižní ocenění HR Excellence in Research
 4578
21. 10.
Slezská univerzita získala prestižní ocenění HR Excellence in Research
Usilujeme o prestižní ocenění HR Award Ilustrační obrázek: Usilujeme o prestižní ocenění HR Award
 4418
21. 10.
Usilujeme o prestižní ocenění HR Award
Všechny aktuality
V srpnu 2021 bylo Slezské univerzitě uděleno prestižní ocenění HR Excellence in Research Award. Vědeckým a akademickým pracovníkům to přináší záruku kvality pracovního prostředí s evropskými standardy v péči o zaměstnance i otevřenost a transparentnost výběrových řízení. Splněním přísných podmínek Evropské komise tak Slezská univerzita posílila svou atraktivitu pro spolupráci se špičkovými vědci nejen v rámci evropského vědecko-výzkumného prostoru.

Ocenění bylo uděleno na základě předložené GAP analýzy a akčního plánu pro úpravu personální politiky, která je v souladu s principy Evropské charty pro výzkumné pracovníky a Kodexu pro příjímání nových pracovníků. Slezské univerzitě se to podařilo hned prvním podání žádosti. Zařadila se tak po bok dalších deseti českých veřejných vysokých škol, jež spolu s certifikátem získaly právo užívat logo HR Award. Ze soukromých vysokých škol tímto certifikátem v ČR disponuje jediná.

V současné době je dokončována fáze tvorby a implementace potřebných dokumentů, seznamování s principy HR4S a komunikace výstupů HR Award směrem k zaměstnancům univerzity.