Dramkrou – divadelní soubor studentů


Dramkrou, jak název napovídá, byl původně složeninou dvou slov – dramatický kroužek.  V únoru 2014 soubor zakládal někdejší student a dnes absolvent oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Jakub Plaskura. V Dramkrou se mohou realizovat všichni studenti i pracovníci Slezské univerzity, kteří mají k divadlu blízko. Účinkování v souboru tak zdaleka není určeno jen pro studenty uměleckých oborů. 

V současnosti je v souboru celkem 9 členů, mezi kterými je dokonce studentka Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, takže i když Dramkrou působí v Opavě, dveře jsou otevřené i studentům OPF.

Základním rysem Dramkrou je to, že se nejedná jen o divadelní prostor. Studenti se v Dramkrou zlepšují v týmové práci, komunikaci a získávají také důležité zkušenosti ve vyjadřovacích schopnostech a prezentaci. 
Jaké jsou jeho úspěchy?

  • Doporučení odborné poroty festivalu Divadelní Kojetín na celostátní přehlídku amatérského divadla v Ústí nad Orlicí s inscenací Detektor lži.
  • Doporučení odborné poroty festivalu Divadelní Kojetín na celostátní přehlídku amatérského divadla v Ústí nad Orlicí s inscenací Na returnu stál.
  • Doporučení odborné poroty festivalu Setkání ve Strašecí na celostátní přehlídku amatérského divadla Šrámkův Písek s inscenací Rak nechodí pozpátku.
  • Dramkrou mělo reprezentovat ČR na festivalu mezinárodního studentského divadla v Tunisku s inscenací Dnes vaří František. Z technických důvodů však k odcestování nedošlo.
  • K tomu nespočet individuálních hereckých i režijních ocenění na různých festivalech amatérského či studentského divadla. 

Kdo vás povede?

Jakub Plaskura je absolventem oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo. S divadlem začal na gymnáziu v tamním dramatickém kroužku, tři roky byl členem šermířské skupiny, která produkovala rytířské turnaje, ale hrála také pohádky pro děti. Je zakládajícím členem stand up comedy show Poplach a sportovním komentátorem.

Kontakt v případě zájmu: 

BcA. Jakub Plaskura, tel. 721814970Politický kabaret Chcete slovo? Parodie na známou televizní debatu. Politický kabaret Chcete slovo? Parodie na známou televizní debatu.
Inscenace Na returnu stál pojednává o finále mužské čtyřhry na Wimbledonu. Inscenace Na returnu stál pojednává o finále mužské čtyřhry na Wimbledonu.
Jednoaktovka Na vidličku o historickém stolování. Jednoaktovka Na vidličku o historickém stolování.Inscenace Na hraně v komunitě psychiatrické léčebny. Inscenace Na hraně v komunitě psychiatrické léčebny.
Inscenace Rak nechodí pozpátku o setkání spolužáků po 15 letech. Inscenace Rak nechodí pozpátku o setkání spolužáků po 15 letech.
Inscenace Detektor lži. Jak by to vypadalo, kdybychom si říkali jen pravdu? Inscenace Detektor lži. Jak by to vypadalo, kdybychom si říkali jen pravdu?