Licence Microsoft Windows 10 a Office 365 pro studenty a zaměstnace 

 

Na základě smlouvy Campus and School Agreement a na ni navazující prováděcí smlouvy Enrollment for Education Solutions (https://download.microsoft.com/download/F/6/6/F6611596-992F-498A-A8EE-B0B39A6A4D0A/Enrollment_for_Education_Solutions_Licensing_Guide.pdf), dále jen EES, kterou Slezská univerzita v Opavě uzavřela se společností Microsoft (na období 1. 6. 2019 – 31. 5. 2022), je studentům a vybraným zaměstnancům umožněno bezplatné stahování desktopové verze Microsoft Windows 10 a kancelářského balíku Microsoft Office 365 v rámci programu A3. Ostatním zaměstnancům je umožněno bezplatně přistupovat ke cloudovým službám MS Office 365 v rámci programu A1. 

Licenční plány na univerzitě 

Microsoft 365 A3 

 • Online a desktopová verze Office 365 

 • Operační systém Windows 10 Education 

 • OneDrive 

 • SharePoint Online 

Office 365 A1 Plus 

 • Online verze Office 365 

 • OneDrive 

 • SharePoint Online 

 

Instalace Microsoft Office 365 

Pokud máte přidělený plán Microsoft 365 A3, tak si můžete bezplatně stáhnout kancelářský balík Office 365 a provozovat ho až na pěti různých zařízeních. Stahovat můžete po přihlášení přes stránku http://login.office.slu.cz, kde zadáte svůj CRO login ve tvaru vašeCRO@ad.slu.cz a heslo do CRO. Po úspěšném přihlášení do Office 365 se v levé částí zobrazí tlačítko Nainstalujte si Office. Kliknutím na toto tlačítko dojde rozbalení nabídky instalace. Vyberte možnost Aplikace Office 365. Kliknutím na tuto možnost dojde ke stažení instalačního nástroje, který Vás provede instalací Office 365 na Váš počítač. V případě, že budete vyzváni k vložení vašeho účtu (stažení přes obchod Google Play, MS Store, Apple Store), opět vložte svůj CRO login ve tvaru vašeCRO@ad.slu.cz a heslo do CRO. 

 

Program Microsoft Azure Dev Tools for Teaching 

 

Azure Dev Tools for Teaching (dříve pod názvem Microsoft Imagine Standard a Premium) nabízí fakultě a studentům profesionální vývojářské a návrhářské nástroje, software a služby od Microsoftu v rámci Campus licence. Jedná se například o bezplatné licence Windows 10, Visual Studio Enterprise, Windows Server a řadu nejnovějších technologií a cloudových služeb od firmy Microsoft. 

 

Co je v programu zahrnuto 

 • Operační systémy (Windows 10) 

 • Serverové produkty (Windows Server) 

 • Visual Studio Enterprise  

 • Aplikace AccessVisio Professional, Project Professional... a další. 

 

V programu nejsou zahrnuty 

 • součásti Microsoft Office 365, ty se stahují v rámci webu Office 365. 

 • aplikace pro domácí uživatele (hry, vzdělávací software apod.) 

 

Kdo může program využít 

Program mohou využívat studenti a zaměstnanci Slezské univerzity v Opavě. 

 

Jak se můžu přihlásit a stáhnout software? 

Produkty jsou dostupné na adrese https://aka.ms/devtoolsforteaching. Po kliknutí na tlačítko Sign In se zobrazí přihlašovací formulář. Opět zadáte svůj CRO login ve tvaru vašeCRO@ad.slu.cz a heslo do CRO. Po úspěšném přihlášení budete přesměrováni do Microsoft Azure. Zde se Vám zobrazí stránka Education – Přehled. Kliknutím na konkrétní položku v sekci Software si můžete vybrat z nabízených produktů 


Pokud si vyberete konkrétní produkt, stačí na něho kliknout kurzorem myši. V pravé části se zobrazí krátký popis, žádost o vygenerování licenčního klíče (tlačítko Zobrazit klíč) a možnost stáhnout daný produkt (tlačítko Stáhnout)Licence není časově omezenaje trvalá.