• 20.04.2022

Kurz Psychoterapeutické minimum pro studenty

Seminář poskytuje základní přehled o nejčastějších psychických poruchách v dospělém věku. Představuje jejich klinický obraz a informuje o funkčních terapeutických přístupech. Akcent je dán také na vnitřní prožívání člověka s psychickými problémy tak, aby mohl prostřednictvím terapeutických intervencí zvládat nároky vysokoškolského studia. Cílem tohoto kurzu je poskytnout studentům a studentkám teoretický rámec, který seznamuje s hranicemi mezi normou a patologií. Dále se účastníci seznámí s charakteristikami psychických poruch a možnostmi jejich terapeutické intervence. Kurz se uskuteční on-line formou dne 10.5.2022 od 15:30 hod. s lektorkou PhDr. Norou Gavendovou přes aplikaci MS Teams. Přihlášení účastníci obdrží e-mailem informace k připojení.
  • 10.02.2022

Sebevědomí, sebemotivace, sebekoučování

Na kurzu se budou studenti a studentky zamýšlet na sebou, nad svými vlastnostmi, schopnostmi, dovednostmi, znalostmi, hodnotami, prioritami, motivací. Nad tím, co v životě chtějí a kam směřují. K mapování budou pod vedením lektorky používat různá cvičení a testy a vše si budou zapisovat do jednotící struktury tzv. Stromu sebedůvěry. Kurz je přínosem v oblasti budování vlastního sebevědomí, sebemotivace a sebekoučování u studentů a studentek, a to nejen v průběhu studia, znalosti z kurzu využijí i po úspěšném ukončení vysokoškolského studia jako absolventi. Na kurz si připravte klidné místo pro přemýšlení nad sebou, velký papír (nejlépe A3), pastelky. Kurz se bude konat online formou přes aplikaci ZOOM dne 14.3.2022 od 15:00 hod. s lektorkou PhDr. Sylvií Navarovou. Přihlášení účastníci obdrží link k připojení.
  • 10.02.2022

Psychoterapeutické minimum pro studenty vysokých škol

Cílem je poskytnout studentům a studentkám teoretický rámec, který seznamuje s hranicemi mezi normou a patologií. Studenti a studentky se seznámí s charakteristikami psychických poruch a možnostmi jejich terapeutické intervence. Seminář poskytuje základní přehled o nejčastějších psychických poruchách v dospělém věku. Představuje jejich klinický obraz a informuje o funkčních terapeutických přístupech. Akcent je dán také na vnitřní prožívání člověka s psychickými problémy tak, aby mohl prostřednictvím terapeutických intervencí zvládat nároky vysokoškolského studia. Kurz proběhne on-line formou dne 15.3.2022(úterý) od 15:30 hod. s lektorkou PhDr. Norou Gavendovou přes aplikaci MS Teams. Přihlášení účastníci obdrží e-mailem informace k připojení.
  • 27.01.2022

Nabídka kurzu Relaxační techniky v prevenci studijní neúspěšnosti

Relaxace vplývá na pevnější duševní i tělesné zdraví, lepší studijní výsledky, pracovní výkonnost, člověk se lépe soustředí, méně se unaví a bývá v životě spokojenější. Relaxace znamená tělesné a psychické uvolnění. Prostřednictvím relaxačních technik uvolňujeme svalové napětí a současně dochází také k uvolnění psychického napětí. Dlouhodobé a nadměrné napětí mívá zdravotní důsledky, časté jsou žaludeční vředy, zvýšení krevního tlaku, častější výskyt migrén, s dopadem na horší studijní a pracovní výsledky. Studenti a studentky se na kurzu naučí vhodným způsobům relaxace, zklidnění a uvolnění, které jim pomohou eliminovat stres před zkouškou a dosahovat lepší studijní výsledky. Kurz proběhne dne 21. 2. 2022 (pondělí) s lektorkou PhDr. Sylvií Navarovou, od 15:00 hod. on-line formou přes aplikaci ZOOM, účastníci obdrží link s odkazem k přihlášení. Na kurz je možné se přihlásit od 1. 2. 2022.
  • 19.01.2022

Nabídka kurzu Syndrom vyhoření a jeho prevence

V průběhu života se člověk potkává s různými zátěžovými situacemi, které mohou mít vliv na jeho studijní a pracovní výsledky. Studenti a studentky se na kurzu seznámí se základními pojmy syndromu vyhoření a s různými typy zátěžových situací. Naučí se rozpoznat rizikové faktory a projevy syndromu vyhoření sami na sobě. Kurz umožní studentům a studentkám lepší sebepoznání, včetně nácviků různých strategií a preventivních technik syndromu vyhoření. Kurz se bude konat on-line formou dne 7.2.2022 (pondělí) od 15:00 hod. s lektorkou PhDr. Sylvií Navarovou přes aplikaci ZOOM. Přihlášení účastníci obdrží link k připojení.
  • 27.10.2021

Nabídka kurzu Psychoterapeutické minimum pro studenty vysokých škol

Zveme studenty SU na kurz s lektorkou PhDr. Norou Gavendovou, který se uskuteční online formou dne 25. 11. 2021. Přihlášení je možné od 1. 11. do 19. 11. 2021 nebo vyčerpání maximální kapacity kurzu - 15 účastníků.
  • 22.10.2021

Nabídka kurzu Relaxační techniky v prevenci studijní neúspěšnosti

Zveme studenty SU na opakování úspěšného kurzu Relaxační techniky v prevenci studijní neúspěšnosti, který se bude konat online dne 22.11.2021 od 15:00 hod s lektorkou PhDr. Sylvií Navarovou. Přihlásit se lze od 23. 10. do 15. 11. 2021 nebo do naplnění max. kapacity 15 účastníků.
  • 19.10.2021

Nabídka kurzu Syndrom vyhoření a jeho prevence

Zveme studenty SU na opakování úspěšného kurzu s lektorkou PhDr. Sylvií Navarovou, se kterou se zamyslíte nad zátěžovými situacemi, které mohou mít vliv na vaše studijní a pracovní výsledky. V kurzu, který se uskuteční 15. 11. 2021 od 15.00 hod., se rovněž budete věnovat preventivním technikám.
  • 01.10.2021

Nabídka kurzu Sebevědomí, sebemotivace, sebekoučování

Zveme studenty SU na online kurz Sebevědomí, sebemotivace, sebekoučování s lektorkou PhDr. Sylvií Navarovou, která si pro vás připravila tzv. Strom sebedůvěry. S danou technikou se můžete seznámit, pokud se přihlásíte na kurz, který se uskuteční dne 5.11.2021 od 15:00 hod. Přihlášení bude možné od 5. 10. do 31. 10. 2021.
  • 22.09.2021

Nabídka kurzu Relaxační techniky v prevenci studijní neúspěšnosti

Zveme studenty SU na kurz Relaxační technky v prevenci studijní neúspěšnosti, který se bude konat online dne 22.10.2021 od 15:00 hod s lektorkou PhDr. Sylvií Navarovou. Přihlásit se lze od 23. 9. 2021 do naplnění kapacity 15 účastníků.