• 05.01.2024

Naše ešportové tímy v ligových súťažiach zimného semestra zažiarily!

Hoci tradícia ešportu je na našej univerzite pomerne mladou aktivitou, ktorá sa začala nesmelo pred tromi rokmi a ktorej sa systematickejšie venujeme až od minulého akademického roka, po uplynulom zimnom semestri môžeme smelo konštatovať, že podpora univerzity sa vypláca a naše ešportové tímy začínajú žať významné úspechy na národnej aj medzinárodnej úrovni. Nasledujúce riadky rekapitulujú ich najvyššie úspechy a kľúčové momenty.
  • 18.12.2023

Naši študenti žili hokejom; virtuálne, no bojovne!

Po úspešnom turnaji vo Fifa 23 (https://www.slu.cz/slu/cz/aktuality/50/1782), sa tentokrát organizoval turnaj v NHL 23, aby si tentokrát prišli na svoje aj hokejoví fanúšikovia. K dispozícií boli až 3 herné konzoly na ktorých sa súťažilo. Nakoľko bol záujem obrovský, museli sa registrácie predčasne ukončiť z dôvodu naplnenia kapacity. Študenti našej univerzity si tak mohli zmerať sily a zároveň súťažiť o finančné výhry v hodnote 3 000 Kč aj v podobe poukážok na herné doplnky do známeho internetového obchodu s elektronikou!
  • 22.11.2023

Esport našej univerzity: Nové výzvy v univerzitných ligách!

Každý semester pre nás predstavuje novú výzvu v rámci univerzitných líg. V tejto sezóne sme opäť pripravení zanechať výraznú stopu v hernom svete. Nezmeškajte preto príležitosť sledovať našu vášeň, ktorú investujeme do každého turnaja a zápasu. Tak ako každý semester, tak aj tento máme hojné zastúpenie našej e-športovej sekcie v univerzitných ligách.
  • 16.05.2023

3E Akademické majstrovstvá v CS:GO: Tím SLUníčka dosiahol na bronzové umiestnenie!

V sobotu 13. 5. 2023 sa konal v meste Hradec Králové prestížny univerzitný e-športový turnaj v hre Counter Strike: Global Offensive (CS.GO) s názvom 3E Akademické majstrovstvá. Tohto turnaja sa zúčastnili tímy zo všetkých kútov Česka, ktoré s odhodlaním súťažili o titul najlepšej univerzity v hre CS:GO.
  • 11.05.2023

Další úspěch v e-sportu, opětovně v CS:GO sekci!

Není pochyb, že se naší e-sportové sekci ve hře Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) daří. Svoji vítěznou šňůru potvrdila úspěchem na další významné akci – akademickém 3E mistrovství.
  • 21.04.2023

Z e-sportového utkání jsme neodešli s prázdnou!

18. 4. 2023 chlapci z e-sportového týmu naší univerzity opět změřili síly s VŠB – Technická univerzita Ostrava. Přestože jsme ve League of Legends na hráče z VŠB-TUO ani tentokrát nestačili, v CS:GO jsme vybojovali jednoznačné vítězství a odnesli si výhru 10 000 Kč.
  • 05.04.2023

Souboj univerzit: Podaří se slezské orlici pokořit ostravského vlka?

E-sportovní sezóna na Slezské univerzitě vrcholí. Naši hráči opět poměří síly s týmem z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. V úterý 18. dubna se spolu utkají ve dvou herních titulech – League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive.
  • 13.03.2023

Naši studenti opět žili fotbalem!

Tentokrát hráči nepotřebovali kopačky, ale ovladače od hracích konzolí. Konal se totiž první off-line turnaj ve hře FIFA 23 na půdě SU! Studenti naší univerzity se tak mohli změřit síly a zároveň soutěžit o hodnotné ceny.
  • 21.11.2022

Tým Esport SU si z Red Bull Campus Clutch 2022 odváží bronzovou medaili!

Obrovský úspěch zaznamenala čerstvě poskládaná reprezentace Esport SU ve hře Valorant. I přes to, že nemají za sebou jako tým téměř žádnou herní historii, tak se na univerzitní turnaj s názvem Red Bull Campus Clutch 2022 umístili na krásném třetím místě. Nasbírali tak mnoho zkušenosti a lze předpokládat, že další úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat.
  • 15.11.2022

2. esportovní komunitní turnaj na Slezské univerzitě v Opavě zná své vítěze!

V sobotu 12. listopadu se odehrál druhý komunitní turnaj Slezské univerzity v Opavě (SU) v počítačových hrách League of Legends (LoL) a Counter Strike: Global Offensive (CS:GO). V první jmenované hře se vítězem stal tým SLUníčka a ve druhé tým W WARRIORS. Jak finálový den turnaje a celého streamu probíhal se dozvíte v článku.