• Fakulta veřejných politik v Opavě

Aktuální opatření proti šíření koronaviru na FVP

Ačkoliv se chod fakulty nezastavuje, pro zajištění bezpečnosti studentů i zaměstnanců je třeba dbát zvýšené opatrnosti.
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Důležité informace k výuce v zimním semestru 2020/2021

Aktuální informace týkající se výuky na fakultě.
  • 18.09.2020

Divadelní den Opavského Majálesu přežil! Buďte u toho!

Velká část Opavského Majálesu včetně tradičního vrcholu v podobě Open Air v opavských Městských sadech byla zrušena. Na vině jsou opatření a nejistota kolem koronaviru, ale přece jen jedna vlaštovka ve vzduchu zůstala. Divadelní den je tradiční součástí majálesových oslav v Opavě a ani letos o něj nepřijdete. Uskuteční se 8. října v Trap Music Baru. Začátek je naplánován na 18.00. Těšit se můžete na stand up comedy show Poplach, která byla založena právě na Slezské univerzitě (SU). Tři členové Poplachu jsou totiž absolventy SU. Kromě pořádné nálože humorných historek dojde také na křest sborníku Artemisia, což je rovněž jeden z tradičních komponentů Opavského Majálesu. Na celou akci vás zve organizátor a člen Poplachu Jakub Plaskura.
  • 26.08.2020

Zrušení adaptačního kurzu pro akademický rok 2020/2021

• 21.08.2020

Student oboru Audiovizuální tvorba Jan Polák: Jak jsme si udělali malý karlovarský filmový festival

Když jsem přijel k přijímacím zkouškám Slezské univerzity v Opavě na obor Audiovizuální tvorba, tak jsme se s budoucími spolužáky dali do řeči, odkud kdo dorazil. Když jsem jim řekl: „Helé, já přijel z Karlovejch Varů,“ koukali na mě jako na studenta z exotické země. Můj přízvuk a dálka, ze které jsem přijel, je překvapila. Následovala věta: „Tam máte ten festival, ne?“
  • 21.08.2020

S prezidentkou Studentské unie Lucií Zelinkovou o majálesu i dalších akcích

Situace kolem koronaviru nedovolila, aby se Opavský Majáles konal v tradičním květnovém termínu. Zdálo se tak, že covid vyhrál první bitvu. Teď už je však jasné, že Open Air v Městských sadech nebude ani v září, což byl plánovaný náhradní termín. Kulturní akce napříč celým spektrem se ruší, takže ani toto rozhodnutí Studentské unie Slezské univerzity v Opavě nebylo překvapivé. Z kompletního programu majálesu ovšem jisté střípky přežily.
  • 18.08.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Dny prevence byly pro letošní rok zrušeny

Z důvodu přetrvávající nejistoty ohledně vývoje situace a opatření v souvislosti s koronavirovou krizí bylo rozhodnuto o zrušení akce Dny prevence v náhradním termínu 7. a 8. 9. 2020 na Horním náměstí v Opavě.
  • 05.08.2020

Běh pro luskouny se přesouvá na rok 2021

Jak jste mohli zaznamenat, Slezská univerzita se podílela na přípravách další z mnoha charitativních akcí, která měla proběhnout koncem srpna. Běh Zoo Ostrava pro luskouny se však letos neuskuteční z důvodů mimořádných opatření proti koronaviru aktuálně přijatých MZ ČR. To je ta špatná zpráva. Dobrou zprávou a útěchou je fakt, že luskouni o svůj běh přece jen nepřijdou. Charitativní akce se totiž přesouvá na 27. srpen 2021.
  • Radim Šlezingr
  • 29.06.2020

Semestr ve Španělsku během koronavirové krize? Tomáš Hercig o neobvyklých zážitcích i přínosných zkušenostech

Spousta z nás se stále vypořádává s koronavirovou situací. Jaký to byl ale semestr pro někoho, kdo zůstal v jedné z koronavirem nejpostiženějších zemí Evropy? Posluchač navazujícího magisterského programu Ekonomika a management Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity Bc. Tomáš Hercig popsal svou zkušenost z programu Erasmus+ ve španělské Cartageně.
  • 24.06.2020

Studenti, děkujeme!

Pandemie koronaviru nás na jaře letošního roku zasáhla nečekaně a dotkla se každého z nás. V některých částech světa boje proti této nemoci stále probíhají a k tomu netušíme, co nás čeká s příchodem podzimu. Museli jsme se tak přizpůsobit novým, nečekaným podmínkám, nejen ve svém osobním životě, ale i ve studijních povinnostech. Česká republika byla ve svém přístupu k pandemii dávána ostatním státům za vzor. A to nejen díky zodpovědnému přístupu k „rouškování“, ale především domácí iniciativě v jejich šití a bezplatnému rozdávání potřebným i plošným přijatým hygienickým opatřením (mytí rukou, užívání desinfekcí, povinný společenský odstup apod.). O to více nás těší osobní angažovanost našich studentů v boji proti nemoci covid-19, jejich zápal a občanská uvědomělost. Jako svědectví vám přinášíme děkovný dopis vedení AGEL a.s. Děkujeme všem, kteří se do boje zapojili. Jsme na vás hrdi!