• 29.06.2020

Semestr ve Španělsku během koronavirové krize? Tomáš Hercig o neobvyklých zážitcích i přínosných zkušenostech

Spousta z nás se stále vypořádává s koronavirovou situací. Jaký to byl ale semestr pro někoho, kdo zůstal v jedné z koronavirem nejpostiženějších zemí Evropy? Posluchač navazujícího magisterského programu Ekonomika a management Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity Bc. Tomáš Hercig popsal svou zkušenost z programu Erasmus+ ve španělské Cartageně.
  • 24.06.2020

Studenti, děkujeme!

Pandemie koronaviru nás na jaře letošního roku zasáhla nečekaně a dotkla se každého z nás. V některých částech světa boje proti této nemoci stále probíhají a k tomu netušíme, co nás čeká s příchodem podzimu. Museli jsme se tak přizpůsobit novým, nečekaným podmínkám, nejen ve svém osobním životě, ale i ve studijních povinnostech. Česká republika byla ve svém přístupu k pandemii dávána ostatním státům za vzor. A to nejen díky zodpovědnému přístupu k „rouškování“, ale především domácí iniciativě v jejich šití a bezplatnému rozdávání potřebným i plošným přijatým hygienickým opatřením (mytí rukou, užívání desinfekcí, povinný společenský odstup apod.). O to více nás těší osobní angažovanost našich studentů v boji proti nemoci covid-19, jejich zápal a občanská uvědomělost. Jako svědectví vám přinášíme děkovný dopis vedení AGEL a.s. Děkujeme všem, kteří se do boje zapojili. Jsme na vás hrdi!
  • 18.06.2020

Erasmus v čase koronaviru? Studentka FVP Karolína Lančová se po karanténě vrátila do Slovinska

Doba je taková, že je nesnadné jen tak vycestovat do zahraničí. Posluchačka 2. ročníku oboru Veřejná správa a sociální politika odcestovala v rámci projektu Erasmus+ za svým studijním dobrodružstvím do Slovinska. V březnu vládním speciálem odcestovala zpět do Česka, aby se před nedávnem pod Triglav vrátila.
  • 09.06.2020
  • Staženo dne 30.06.2020

Výzva k vyplnění dotazníku „Studium a COVID-19“

Milé studentky, milí studenti, situace, kterou v posledních měsících prožíváme, je bezesporu neobvyklá. Vaše odpovědi na několik otázek by mohly přispět k hlubšímu poznání toho, jakým způsobem ovlivnilo zrušení přímé výuky prožívání studentů vysokých škol ve studijním i osobním rozměru. Prosíme vás o věnování následujícím otázkám několika minut ze svého programu. Za ochotu podělit se s námi o Vaše názory a postoje děkujeme.
  • 20.05.2020

AKTUALIZOVÁNO! Pomáháme pomáhat

Vážení studenti, využijte stipendijní program rektora SU na podporu humanitárních aktivit. Vážíme si všech vašich dobrovolných činností a aktivit spojených nejen s bojem proti nemoci Covid-19. Rádi bychom vás tak upozornili na Stipendijní program rektora na podporu humanitárních aktivit studentů realizovaných v příslušeném akademickém roce. Žádost o stipendium v rámci tohoto programu lze podat na dobrovolnické aktivity, které nejsou honorovány. Nelze tak žádat v případě, pokud student vykonává nařízené pracovní povinnosti.
  • 19.05.2020

Matematická pohotovost už zase ordinuje také offline

Každé úterý a čtvrtek od 14h do 18h se opět otevírají brány Matematické pohotovosti i v „offline“ režimu. Kvůli koronaviru se v posledních týdnech mohli žáci a studenti spoléhat na pomoc Matematické pohotovosti jen online prostřednictvím služby DUO. Jde do tuhého, uzavírání známek a maturity se blíží, takže nebylo nač čekat. Matematická péče proto sílí. Teď už Matematická pohotovost ordinuje online i offline. Přednost budou dostávat návštěvníci, kteří se přímo fyzicky dostaví do opavského centra Brain fitness na Beethovenově 2, kde Matematická pohotovost sídlí.
  • 15.05.2020

Jak se žije na univerzitě: bonusový 6. díl

V bonusovém šestém dílu cyklu Jak se žije na univerzitě vám přinášíme další pohled na situaci kolem koronaviru. Život se pomalu a jistě vrací k normálu. A proč tento díl nese přídomek bonusový? To zjistíte po jeho přečtení.
  • David Jančar
  • 11.05.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Aktuální informace ke státnicím v červnu

Státní závěrečné zkoušky proběhnou na SU OPF v řádných (původně stanovených) termínech.
  • 11.05.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Důležité informace pro studenty

Aktuální informace týkající se výuky na fakultě.
  • 07.05.2020

Rozvolnění mimořádných opatření č. 4 pro konzultace a zkoušení až pro 15 osob

IV. Změny a doplnění - Rozhodnutí rektora č. 8/2020 - Opatření k zamezení šíření koronaviru