• Radim Šlezingr
  • 06.10.2020

Staň se dobrovolníkem v boji proti koronaviru!

• 01.10.2020

Aktuálně: vyhlášení mimořádných opatření

Vážení kolegové, milí studenti, před malou chvílí jsem obdržel mimořádné opatření vydané KHS MSK, jímž od pondělí 5. 10. do 18. 10. včetně omezuje provoz vysokých škol v Moravskoslezském kraji. Toto omezení spočívá v zákazu osobní přítomnosti studentů na výuce, a to včetně účastníků kurzů celoživotního vzdělávání a tzv. Univerzity třetího věku.
  • 29.09.2020

Rektor vyzývá: stáhněte si aplikaci eRouška a používejte zdravý rozum

Nervózní „koronavirové“ jaro vystřídalo uvolněnější léto, za které nám podzim nyní vystavuje účet. A v České republice máme takový folklór, že na všechno nadáváme: buď nám pravidla scházejí, nebo jsou přísná a je jich moc. A co k tomu radí rektor naší univerzity doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D? To, čím se řídí sám: Nepanikařit, používat zdravý rozum a stáhnout si aplikaci eRouška.
  • 25.09.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Technologická agentura ČR podpoří projekt zaměřený na vliv epidemiologické situace na seniory

Fakulta veřejných politik byla úspěšná ve veřejné soutěži v programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA Technologické agentury ČR. Cílem projektu je vyhodnotit ve spolupráci s Charitou Opava poznatky získané v rámci koronavirové krize při poskytování terénních sociálních a zdravotních služeb pro seniory v jejich domácnostech. Zohledněny budou také poznatky studentů, kteří byli zapojeni do této činnosti na základě nařízené pracovní povinnosti.
  • Jan Woitek
  • Staženo dne 30.09.2020

Provoz Univerzitní knihovny od 21. 9. 2020

• Viktorie Kovářová
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Aktuální opatření proti šíření koronaviru na FVP

Ačkoliv se chod fakulty nezastavuje, pro zajištění bezpečnosti studentů i zaměstnanců je třeba dbát zvýšené opatrnosti.
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Důležité informace k výuce v zimním semestru 2020/2021

Aktuální informace týkající se výuky na fakultě.
  • 18.09.2020

Divadelní den Opavského Majálesu přežil! Buďte u toho!

Velká část Opavského Majálesu včetně tradičního vrcholu v podobě Open Air v opavských Městských sadech byla zrušena. Na vině jsou opatření a nejistota kolem koronaviru, ale přece jen jedna vlaštovka ve vzduchu zůstala. Divadelní den je tradiční součástí majálesových oslav v Opavě a ani letos o něj nepřijdete. Uskuteční se 8. října v Trap Music Baru. Začátek je naplánován na 18.00. Těšit se můžete na stand up comedy show Poplach, která byla založena právě na Slezské univerzitě (SU). Tři členové Poplachu jsou totiž absolventy SU. Kromě pořádné nálože humorných historek dojde také na křest sborníku Artemisia, což je rovněž jeden z tradičních komponentů Opavského Majálesu. Na celou akci vás zve organizátor a člen Poplachu Jakub Plaskura.
  • Viktorie Kovářová
  • 26.08.2020

Zrušení adaptačního kurzu pro akademický rok 2020/2021

• 21.08.2020

Student oboru Audiovizuální tvorba Jan Polák: Jak jsme si udělali malý karlovarský filmový festival

Když jsem přijel k přijímacím zkouškám Slezské univerzity v Opavě na obor Audiovizuální tvorba, tak jsme se s budoucími spolužáky dali do řeči, odkud kdo dorazil. Když jsem jim řekl: „Helé, já přijel z Karlovejch Varů,“ koukali na mě jako na studenta z exotické země. Můj přízvuk a dálka, ze které jsem přijel, je překvapila. Následovala věta: „Tam máte ten festival, ne?“