• Fakulta veřejných politik v Opavě

Pokyny pro pobyt osob v budově FVP

Pokyny pro pobyt osob v budově Fakulty veřejných politik v Opavě (dále jen FVP), Bezručovo náměstí 885/14, Opava jsou vydávány v souladu s Rozhodnutím rektora 8/2020 Opatření k zamezení šíření koronaviru v platném znění.

Rozvolnění mimořádných opatření č. 3 pro omezenou možnost vstupu studentů

III. Změny a doplnění - Rozhodnutí rektora č. 8/2020 - Opatření k zamezení šíření koronaviru

Změny v harmonogramu akademického roku 2019/2020

I. Změny a doplnění Rozhodnutí rektora číslo 5/2019 o stanovení harmonogramu akademického roku 2019/2020 na Slezské univerzitě v Opavě.
  • Staženo dne 31.05.2020

Nové přístupy k elektronickým informačním zdrojům pro pedagogy a studenty

Pro studenty a pedagogy Slezské univerzity jsou dočasně zpřístupněny další bohaté databáze elektronických informačních zdrojů.
  • 22.04.2020

Jak se žije na univerzitě: 1. díl

Univerzitní prostředí, to je mnoho lidí a osudů. Jak vnímají naši vyučující, studenti a pracovníci současné období, které ovlivňuje každého z nás? V cyklu Jak se žije na univerzitě se můžete těšit na postřehy několika z nás, které spojuje Slezská univerzita.

Úpravy termínů pro absolventské ročníky platné pro letní semestr 2019/2020

Dovolte, abychom Vás informovali o opatřeních přijatých Fakultou veřejných politik v Opavě, která se týkají úpravy termínů pro absolventské ročníky.
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Pokyny pro pohyb osob v budově FVP

Pokyny pro pohyb osob v budově Fakulty veřejných politik v Opavě (dále jen FVP), Bezručovo náměstí 885/14, Opava jsou vydávány v souladu s Rozhodnutím děkana FVP č. 3/2020, Rozhodnutím rektora č. 8/2020 a v návaznosti na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví (č. j. MZDR 16184/2020-1/MIN/KAN) ze dne 15. dubna 2020 s účinností od 20. dubna 2020, kterým byly stanoveny výjimky ze zákazu osobní přítomnosti studentů na vysokých školách.

Rozvolnění mimořádných opatření č. 2 pro studenty závěrečných ročníků

Rozvolnění mimořádných opatření č. 2 pouze pro studenty závěrečných ročníků.
  • 11.04.2020

Matematická pohotovost pomáhá i v dobách karantény

O termínu Matematická pohotovost ve spojení se Slezskou univerzitou v Opavě už slyšel téměř každý. Studenti a žáci všech škol teď sice do školy nechodí, ale prázdniny se nekonají. Musejí v době koronavirové karantény plnit nejrůznější domácí úkoly. Matematika se tak může stát pro mnohé z nich tvrdým oříškem. Naštěstí mnoho z nich dokáže právě Matematická pohotovost rozlousknout.
  • 10.04.2020

Naše budoucí sestřičky pomáhají v celém kraji

Nemocnice v době koronaviru zažívají krizi kvůli nedostatku personálu, který momentálně na odděleních chybí. Proto se řada studentů Slezské univerzity z oboru Všeobecná zdravotní sestra rozhodla dobrovolně připojit k řadám zdravotníků stojících v první linii. V opavské nemocnici jich momentálně pomáhá dvacet a další působí v nemocnicích prakticky po celém kraji. Celkově se jejich počet blíží ke stovce. Reportáž regionální televize Polar o jejich dobrovolnictví si můžete pustit z odkazu pod článkem.