• 07.05.2020

Atypická vernisáž v atypické době

Pod širým nebem, v bezpečnostních rozestupech a bez obvyklého přípitku se ve středu 6. května 2020 v sadech Svobody v Opavě uskutečnila vernisáž fotograficko-sociálního projektu „Životy pod rouškou“. Svůj pohled na současnou dobu prostřednictvím fotografií na ní představili oba autoři projektu, fotografové z univerzitního Institutu tvůrčí fotografie: současný student Ivo Žídek a absolvent Jan Langer. Přenést původní projekt reportáže pro zpravodajský web ČT24 do podoby outdoorové výstavy pro Opavany pomohli domovský Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty, Opavská kulturní organizace a Slezská univerzita, jejíž rektor doc. Pavel Tuleja nad výstavou převzal i osobní záštitu.
  • Jan Woitek
  • 05.05.2020
  • Staženo dne 30.06.2020

Kopírování, scanování a tisk v době nouzového provozu Univerzitní knihovny.

V době nouzového provozu Univerzitní knihovny bohužel, není možné scanovat a tisknout přímo ve studovně. Připravili jsme pro Vás tedy stručný návod, jak postupovat, když potřebujete tisknout, kopírovat, či scanovat.
  • 04.05.2020

Jak se žije na univerzitě: 5. díl

Dnes vám přinášíme poslední, tedy pátý díl cyklu Jak se žije na univerzitě, který mapuje životy studentů, pedagogů a dalších pracovníků univerzity v tomto nelehkém období.
  • Roman Petrla
  • 30.04.2020
  • Matematický ústav v Opavě

Otevírací doba referátu pro studijní záležitosti MÚ a knihovny MÚ

Knihovna MÚ bude vzhledem nepříznivé epidemiologické situaci otevřena pouze v úterý od 9:00 do 12:00 a ve čtvrtek od 12:00 do 16:00.
Referát pro studijní záležitosti MÚ bude otevřen v úterý od 9:00 do 12:00.
Děkujeme za pochopení.
  • 30.04.2020

Jak se žije na univerzitě: 4. díl

Univerzitní prostředí, to je mnoho lidí a osudů. Jak vnímají naši vyučující, studenti a pracovníci současné období, které ovlivňuje každého z nás? V cyklu Jak se žije na univerzitě se můžete těšit na postřehy několika z nás, které spojuje Slezská univerzita.
  • 28.04.2020

AKTUALIZACE k 28. 4. 2020! Částečné zpřístupnění univerzitních knihoven SU

Na základě nedávno zveřejněného plánu vlády k uvolňování opatření proti šíření koronavirové epidemie dochází od 20. dubna 2020 ke změně zpřístupnění Univerzitní knihovny Slezské univerzity v Opavě sídlící v přístavbě budovy Fakulty veřejných politik v Opavě (Bezručovo náměstí 885/14, Opava).
  • 28.04.2020

Jak se žije na univerzitě: 3. díl

Přinášíme vám třetí díl z nového cyklu Jak se žije na univerzitě, který zprostředkovává postřehy pracovníků a studentů napříč celou naší univerzitou v období koronaviru. Jak ovlivňuje nastalá situace nejen studenty a pedagogy, ale i vedení fakult?
  • Roman Petrla
  • 27.04.2020
  • Matematický ústav v Opavě
  • Staženo dne 31.05.2020

Aktuální otevírací hodiny Knihovny MÚ a Laboratoří výpočetní techniky

Aktuální otevírací doba Knihovny a Laboratoří výpočetní techniky MÚ.
  • 25.04.2020

Jak se žije na univerzitě: 2. díl

Univerzitní prostředí, to je mnoho lidí a osudů. Jak vnímají naši vyučující, studenti a pracovníci současné období, které ovlivňuje každého z nás? V cyklu „Jak se žije na univerzitě“ se můžete těšit na postřehy několika z nás, které spojuje Slezská univerzita.