• 13.02.2020

Voices jsou venku. Tým AVT zaznamenal slova těch, kteří nám mají co říct

Voices of Meltingpot. Setkejte se s osobnostmi diskusního fóra Meltingpot prostřednictvím jejich osobních audiovizuálních zpovědí zaznamenaných pedagogy a studenty oboru Audiovizuální tvorba. Projekt Voices of Meltingpot přesahuje hranice času, místa i témat. Nabízí inspirativní myšlenky bez hranic a uchovává poselství, inspiraci a energii významných osobností. Zaznamenávají slova těch, kteří nám mají co říct - inspirativní zpovědi, ve kterých se přední řečníci z mnoha oblastí lidského myšlení dělí o svůj vnitřní svět, osobní příběhy, myšlenky a životní zkušenosti.
  • 12.02.2020
  • Matematický ústav v Opavě

Matematická Pohotovost

pro každého, kdo chce být s matematikou kamarád... ale ona o tom ještě neví
  • 12.02.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

30 let OPéeFky

V letošním roce slaví karvinská fakulta „30. výročí“ svého založení. Po celý rok chystá v rámci oslav řadu akcí.
  • 11.02.2020

„Studium kulturní dramaturgie mi pomohlo v komunikaci i organizaci,“ říká absolventka Karolína Hýsková

Nastává čas, kdy se absolventi oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo (dále KDD) začínají prosazovat v nejrůznějších odvětvích tvůrčí činnosti. Jednou z nich je i Karolína Hýsková, která po středoškolském studiu herectví na ostravské konzervatoři zvolila cestu právě přes KDD na Slezské univerzitě. Jelikož se nevěnuje jen čistokrevnému herectví, KDD jí pomohlo nastartovat i další části její kariéry.
  • 10.02.2020

Slezská univerzita zve na Magický ples

Pokud na svých cestách opavskými ulicemi sledujete vývěsky a plakátovací plochy, jistě vám neušlo, že nastal čas společenských plesů. Také Slezská univerzita v Opavě pilně připravuje svůj univerzitní ples, tentokrát plný kouzel a magie, který se uskuteční v sobotu 7. března 2020 od 19.30 hodin v Kulturním domu Na Rybníčku v Opavě.
  • 10.02.2020

Mezinárodní knihovnická konference Kniha ve 21. století 2020 na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě

Pod záštitou ministra průmyslu a obchodu doc. Ing. Karla Havlíčka, Ph.D., MBA, bude ve dnech 11. až 13. února 2020 hostit naše univerzita mezinárodní knihovnickou konferenci Kniha ve 21. století 2020. Konference se bude konat v víceúčelovém sále fakultní budovy Hauerova 4. Hlavním pořadatelem je Ústav bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, spolupořadatelé pak SKIP 10, SDRUK, Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě.
  • 09.02.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Reprezentační ples 2020

Chystejte taneční kreace, další Reprezentační ples fakulty se blíží! Jedna z nejoblíbenějších událostí roku už zná své datum. 21. února se v Obecním domě Družba v Karviné bude opět veselit skoro celá fakulta. Celý večer nás bude provázet Roman Pastorek a skupina Smolaři! Těšit se můžete i na bohatý kulturní program a losování o krásné ceny. PRODEJ VSTUPENEK začíná již 9. prosince v kanceláři A303, cena za jednu vstupenku je 500 Kč.
  • 07.02.2020

Publikace, na které pracovali také univerzitní pedagogové, získala zvláštní ocenění za mimořádný nakladatelský počin

Kniha Cesty do ostravského (v)nitrozemí, na které se podíleli dva pedagogové Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě (Monika Horsáková a Kristina Pupáková), získala od poroty cen Jantar zvláštní ocenění za mimořádný nakladatelský počin roku
  • 06.02.2020

Open Evening Audiovizuální tvorby ukázal vitrínu toho nejlepšího na oboru

Ve čtvrtek 23. ledna proběhl pod vedením Mgr. Moniky Horsákové, vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby Slezské univerzity v Opavě, večer výběru z tvorby, co se studentům daného ústavu za poslední dva roky povedlo natočit, respektive se prezentovala díla, která určitě stojí za to vidět. Široká veřejnost tak měla možnost nalédhnout pod pokličku umu studentů, kteří se už brzy vrhnou do profesionálního audiovizuálního prostředí. Celá akce trvala něco přes hodinu, setkali jsme se v ostravské Galerii Fiducia a rozhodně to nebyl promarněný večer.
  • 03.02.2020

Namixuj si svůj studijní obor. Jinak a hravě

Věda mne baví, tak popojedu o kousek nahoru. Mám také umělecké ambice a baví mne pracovat s lidmi. Takže zase nahoru. Jo, také mne zajímá angličtina, tak hóódně nahoru. Co je tohle, aha, ekonomika, tak to dolů. Ještě je tu historie. Ta mi moc neříká, nechám ji, jak je…