• 09.12.2019

Bene Merito – čestná medaile ministra zahraničních věcí Polské republiky pro Irenu Korbelářovou a Rudolfa Žáčka

U příležitosti slavnostního setkání na Velvyslanectví Polské republiky v Praze převzali 21. listopadu 2019 profesorka Irena Korbelářová a profesor Rudolf Žáček z rukou J. E. Barbary Ćwioro, velvyslankyně Polské republiky v Praze, čestnou medaili Bene Merito.
  • 08.12.2019

"Opavská nej": první mechanické hodiny, mílové právo nebo sodovkárna v Českých zemích

Ve středu 20. listopadu 2019 se v prostorách městské knihovny Petra Bezruče křtila nová publikace "Opavská nej", na které se podíleli také pracovníci Slezské univerzity v Opavě. Kniha přináší 33 největších zajímavostí týkajících se historie města a přináší také dosud nepublikované obrazové přílohy.
  • 07.12.2019

Výstava vedoucího Institutu tvůrčí fotografie Vladimíra Birguse v Paříži

Na začátku listopadu 2019 byla v Českém centru v Paříži zahájena výstava vedoucího ITF Vladimíra Birguse Tak mnoho, tak málo
  • 07.12.2019

Přednáška o masových vrazích na Slezskou přitáhla veřejnost

Na Slezskou univerzitu zavítal PhDr. Andrej Drbohlav dlouhodobě se zabývající profilem sériových a masových vrahu a dalších extrémních forem behaviorální patologie a psychopatologie. Jeho přednáška Psychologie masových vrahů nebyla první v jeho cyklu přednášek. Už dříve dělal osvětu po českých luzích a hájích s přednáškou na téma sérioví vrazi. Šlo o dvě a půl hodiny poutavého vyprávění odborníka na dané téma. Mnohým z nás projížděl mráz po těle, dozvěděli jsme se toho spoustu nejen o skutcích nejhorších masových vrahů v novodobých dějinách lidstva, ale řeč přišla i na prevenci a různé typy duševních poruch, které právě k takovým činům některé vrahy doženou.
  • 06.12.2019

Studenti a pedagogové Institutu tvůrčí fotografie vystavovali v Bratislavě

Studenti a pedagogové Institutu tvůrčí fotografie prezentovali své práce na mezinárodním fotografickém festivalu Měsíc fotografie v Bratislavě 2019 a Off_festival Bratislava 2019
  • 06.12.2019

Stolní tenistka Kristýna Štefcová vybojovala dvě akademické medaile

Na letošním Akademickém mistrovství České republiky ve stolním tenisu, které se hrálo o víkendu na přelomu listopadu a prosince v Břeclavi, získala studentka oboru Angličtina – Němčina Slezské univerzity v Opavě Kristýna Štefcová dva cenné kovy. V turnaji žen vybojovala bronzovou a v mixech stříbrnou medaili.
  • 05.12.2019

Univerzitní studenti připravují Vánoce pejskům

OPAVA - „Blíží se období Vánoc, tedy času zázraků a dobrých skutků. My jsme se rozhodli i letos jeden takový dobrý skutek udělat! Už po druhé vás prosíme o pomoc pejskům z Městského útulku Opava, pojďte do toho s námi a udělejme radost pejskům, kteří zůstali sami!“ uvádí k akci Lucie Zelinková, prezidentka Studentská unie Slezské univerzity s tím, že sbírka se uskuteční v týdnu od 9. do 13. prosince.
  • 04.12.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Tradiční mezinárodní studentský seminář tentokrát na Opéefce

Ve dnech 26. až 29. listopadu 2019 se na půdě Obchodně podnikatelské fakulty uskutečnilo tradiční setkání studentů Politechniky Rzeszowske, Fakulty managementu a Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Letos poprvé se oficiálním partnerem stala i Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
  • 04.12.2019

Profesor Zdeněk Stuchlík se stal laureátem Nušlovy ceny za rok 2019

Laureátem Nušlovy ceny za rok 2019 se stal teoretický fyzik a vedoucí Ústavu fyziky Slezské univerzity v Opavě, prof. RNDr. Zdeněk Stuchlík, CSc. Česká astronomická společnost touto prestižní poctou ocenila zejména jeho zásluhy o zřízení Slezské univerzity a vybudování školy teoretické astrofyziky na Filozoficko-přírodovědecké fakultě. Slavnostní předání ceny se uskuteční ve středu 4. prosince 2019 od 18 hodin na Hvězdárně a planetáriu Brno. Poté bude přednesena laureátská přednáška.
  • 03.12.2019

Na Slezské se buduje dívčí basketbalový tým

Možná to byla otázka už mnohých z vás. Přiznám se, že i já sám jsem se pídil, proč nemá Slezská univerzita basketbal alespoň v rámci tělocviku, proč tady žádná podobná aktivita dávno není, když se naše škola nachází ve městě, které je díky BK Opava baštou tuzemské košíkové. Kloudnou odpověď jsem nikdy nedostal. Naštěstí máme na Slezské univerzitě aktivní studenty, kteří mnohdy berou situaci do vlastních rukou.