Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity

Upozorňujeme studenty, že k dosavadním vydaným opatřením začala platit povinnost testování na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 u těch studentů, kterým je v rámci rozvolňování protiepidemických opatření umožněn od 26. dubna 2021 návrat do prostor Slezské univerzity. Testování studentů bude od 10. 5. 2021 v prostorech Fakulty veřejných politik v Opavě provádět poskytovatel zdravotních služeb. Upozorňujeme, že na testování je třeba se objednat (viz odkaz dále).

Podívejte se do historie Slezské univerzity v letech 2011 až 2015

Zveme vás opět na procházku do historie Slezské univerzity! Máme k tomu dobrý důvod, vždyť naše alma mater letos slaví 30. výročí svého vzniku. My jsme při té příležitosti připravili minisérii sedmi animovaných historických spotů, které vám přiblíží důležité milníky existence Slezské univerzity, tedy od událostí, které předcházely jejímu vzniku, až po současnost.
  • 16.06.2021

Festival Na cestě pod širým nebem? Dobrý nápad našich studentů!

Multižánrový festival Na cestě, který každoročně pořádají studenti Kulturní dramaturgie v divadelní praxi pod záštitou Slezské univerzity v Opavě, se tento rok konal již počtrnácté. Tento ročník byl význačný především tím, že se konal v netradičních venkovních prostorách Arkády v opavských Dvořákových sadech.
  • 15.06.2021

Pandemie pohledem oceňovaného doktoranda ITF Romana Vondrouše v Opavě!

Galerie se opět otevřely a lidé tak mohou po dlouhé době opět kulturně žít. Mezi díla, která v Opavě jistě stojí za podívanou, patří fotografie doktoranda Institutu tvůrčí fotografie Romana Vondrouše, jenž ve středu 16. června v 17.00 v Galerii Eisler (Obecní dům v Opavě) představí svůj pohled na koronavirovou situaci v České republice.
  • 12.06.2021

Vyhrajte s vlastními fotografickými vzpomínkami na SU

Je tady nový měsíc a s ním i nová soutěž k 30. výročí Slezské univerzity. V té předešlé jste hledali rozdíly na dvou námi zveřejněných fotkách z prostředí naší univerzity. V nově vyhlášené červnové soutěži ještě u fotografií zůstaneme, ale hlavními hrdiny tentokráte budete vy. Zapátrejte ve svém vlastním archivu po fotografiích z vašich nejen studentských let na Slezské univerzitě, ať už z dob počátků univerzity nebo doby nedávné. Když nám k zaslané fotce ještě prozradíte příběh, který se k ní váže, máte velkou šanci získat jeden z kousků limitované textilní kolekce značky Akari.
  • Viktorie Kovářová
  • 11.06.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Celoživotní vzdělávání v Trutnově, Táboře a nově také ve Znojmě

Fakulta veřejných politik v Opavě nabízí celou řadu kurzů celoživotního vzdělávání. Jedná se o akreditované studijní programy, jejichž absolventi získají vysokoškolský titul, nebo nejrůznější specializační kurzy, prostřednictvím kterých si mohou zájemci prohloubit kvalifikaci. Střediska pro tyto kurzy máme již tradičně zavedena v Trutnově, Táboře a nově také ve Znojmě.
  • 11.06.2021

Fyzikální ústav odhaluje krásy vesmíru nejmenším!

Vesmír. Hluboký a tajemný prostor kolem naší planety přitahoval pozornost lidstva od nepaměti. Laikům i odborníkům se hlavou honí spousta otázek. A co teprve dětem? Proto se Fyzikální ústav Slezské univerzity rozhodl, že na otázky těch nejmenších odpoví. Na první stupeň Základní školy T. G. Masaryka v Opavě vyslal svého zástupce - Jaroslava Vrbu, který uspokojil dychtivou zvědavost žáků 2. a 4. třídy.
  • 10.06.2021

Známé osobnosti přejí Slezské univerzitě k 30. narozeninám

Jaké by to byly narozeniny bez blahopřání? Slezská univerzita si letos připomíná třicáté výročí svého vzniku, my proto během letošního roku přinášíme přání známých osobností veřejného života, které naší alma mater k jejímu jubileu pogratulovaly. Patří mezi ně také devětačtyřitetiletá legenda basketbalového klubu BK Opava Mgr. Petr Czudek. „Slezské univerzitě bych v prvé řadě přál hodně cílevědomých studentů, kteří chtějí něco dokázat, a ne jen studia propařit,“ uvedl mimo jiné ve svém přání.
  • 08.06.2021

Dialogu s rektorem opět nechybělo jedinečné kouzlo neformálního setkání

Schopnost naslouchat druhým není dána každému. Slezská univerzita má to štěstí, že v jejím čele stojí rektor Pavel Tuleja, který umění komunikace skvěle ovládá. Kdyby tomu tak nebylo, nevznikla by výjimečná tradice – akce nazvaná Dialog s rektorem. V první červnový týden se dočkala již čtvrtého pokračování a opět stála za to.
  • 07.06.2021

O spojení studia na univerzitě a světa modelingu s naší studentkou Annou Steiningerovou

Že máme na Slezské univerzitě zajímavé studenty a studentky? To je stará známá věc. Jednou z nich je také posluchačka prvního ročníku oboru Angličtina pro odbornou praxi Anna Steiningerová. Kromě studia pracuje v kavárně, kde se více a více ponořuje do tajů výborné kávy. To je celkem běžný jev u mnoha vysokoškoláků. Anna Steiningerová ale jen tak mimochodem spolupracuje se známými značkami coby modelka. Pár dní po našem rozhovoru opět balí kufry směr Itálie, kde bude fotit pro Giorgio Armani, takže jsme ji ještě stihli vyzpovídat.