• 26.11.2021

Poslední přání studentů Lukáše Wodeckého a Dominika Vladaře se dostalo na Noc filmových nadějí

Již počtrnácté dala TV Nova příležitost nejlepším mladým filmařům z celé České republiky ukázat své nadání na soutěžním festivalu studentských filmů s názvem Noc filmových nadějí. Nominaci mezi 4 nejlepší filmy v kategorii Dokument si vysloužil také snímek Poslední přání Lukáše Wodeckého a Dominika Vladaře, který byl jejich absolventským filmem na oboru Audiovizuální tvorba (dále AVT) na Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby. Snímek uvede TV Nova již v sobotu 27. 11. ve 2:33.
  • 25.11.2021

Mikulášovi pomocníci - inspirace z Karviné také v Opavě

Děti, nejnevinnější bytosti na této planetě, bývají někdy vystaveny těžkému osudu už v raném věku. Naštěstí existují zařízení jako je Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě. Studentská unie Slezské univerzity se během posledních listopadových dnů 29. - 30. 11. 2021 rozhodla podpořit charitativní sbírku na pomoc matek s dětmi, které se ocitly v nouzi.
  • 24.11.2021

Chcete pomáhat lidem? Zúčastněte se workshopů informatiky

Chtěli byste pomáhat lidem v oblastech po přírodních katastrofách nebo humanitární krizi? V dnešní době už nemusíte být v terénu, pomoci se dá i z domova od počítače. Projekt Missing maps, který je toho důkazem, se již uchytil na Univerzitě Palackého v Olomouci a nyní míří také na Slezskou univerzitu.
  • 23.11.2021

U znovuzrození Bredy bude také film studenta SU Petra Gavela

Starý obchodní dům Breda znovu ožívá a studenti Slezské univerzity v Opavě budou již v sobotu 27. listopadu u toho. Po devíti letech se díky crowdfundingové kampani „Rozsviťme obchodní dům Breda v Opavě“ na internetovém portálu HitHit dostane Breda do povědomí nejenom svou září, ale také odměnami, které mohou přispěvatelé dostat. Jednou z nich je také absolventský film Obchodní dům od Petra Gavela.
  • 22.11.2021

Změny v aktuálních protiepidemických opatřeních

Přinášíme vám novinky, aktuální informace týkajících se preventivních opatření proti šíření koronaviru na Slezské univerzitě v Opavě, které nabývají platnosti od 22. 11. 2021. Přehledně se vše podstatné dozvíte z přehledné tabulky na speciální koronavirové stránce Slezské univerzity na níže uvedeném odkazu.
  • Jakub Plaskura
  • 19.11.2021

Student SU Marek Labaj zvítězil v soutěži hororových povídek

Nadání vdechnout život příběhům v podobě vlastních představ, myšlenek a pocitů tak, aby naprosto pohltily čtenáře, není vůbec jednoduché. Student Audiovizuální tvorby Marek Labaj, který se ve svém volném čase psaní věnuje už nějaký ten pátek, dokázal vyhrát prestižní klání o nejlepší hororovou povídku.
  • Jakub Plaskura
  • 18.11.2021

15. ročník studentského Festivalu Na cestě ve zpětném zrcátku

Už popatnácté se posluchači 3. ročníku oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo měli za úkol porvat s organizací multižánrového Festivalu Na cestě, který tentokráte trval tři dny. Vše měly pod taktovkou studentky 3. Ročníku KDD. Letošní rok byl přitom ještě ozvláštněn hned několika symbolickými čísly. Festival je od letošního roku držitelem pomyslného občanského průkazu a naše krásná univerzita slaví kulaté třicáté narozeniny. Byl to tedy dvojnásobný důvod k oslavám.
  • 16.11.2021

Tradice studentského Pivního maratonu je zpět. Jaký byl ten letošní?

Pokud rádi sportujete a zároveň jste i milovníky piva, nemohli jste si nechat ujít tradiční studentskou akci Pivní maraton. Tento závod pravidelně pořádá Studentská unie Slezské univerzity a konečně po téměř dvou letech se vytrvalostní pivní klání mohlo opět konat. Maraton začal v Jazz Café Clubu Evžen a také zde končil.
  • 14.11.2021

Novinky protiepidemických opatření na SU!

Přinášíme vám novinky, aktuální i nemněnné informace týkající se preventivních opatření proti šíření koronaviru na Slezské univerzitě v Opavě, které nabývají platnosti 15. listopadu 2021. Přehledně se vše podstatné dozvíte prostřednictvím tabulky na speciální koronavirové stránce na webu Slezské univerzity na níže uvedeném odkazu.
  • 12.11.2021

Slezská univerzita pomohla vyběhat rekordních 210 tisíc pro ohrožené luskouny

Na konci srpna Slezská univerzita podpořila charitativní běh v ostravské Zoo a společně s ní bezmála 1200 běžců vyběhalo rekordních 210 tisíc korun pro záchranu ohrožených luskounů ostrovních. Luskouni jsou v současné době považováni za nejvíce pašované savce světa. O jejich ochranu usiluje záchranná organizace Trenggiling Conservation Program působící na Sumatře v Indonésii, která má za cíl omezit ilegální obchod s luskouny a úbytek jejich populace ve volné přírodě.